Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Фотоконкурс „КРАЙЕЗЕРНИ БЕЗУМИЯ” 2009 08 06 | Граждани за Рила
Автор: bobihot   
Дата:   06-08-09 15:56

Здравейте,


http://forthenature.org/upload/tmb/news/dve_ezera.jpg



http://forthenature.org/news/878


Фотоконкурс „КРАЙЕЗЕРНИ БЕЗУМИЯ”
2009 08 06 | Граждани за Рила


Фотоконкурс „КРАЙЕЗЕРНИ БЕЗУМИЯ”Приятели-фотографи и любители на Рила :)
Ако ви е мила Рила и искате да покажете най-доброто от себе си, ако искате да видите снимката си сред най-добрите, които ще представим на сайта на “За да остане природа” (http://forthenature.org
), както и в специална тематична изложба в София през есента, участвайте в нашия фотоконкурс на тема: "Крайезерни безумия".
След влизането в експлоатация на лифта до Седемте езера, присъствието на огромен брой хора в планината се увеличи драстично, а последствията от това за съжаление са: оставени опаковки от сандвичи, храна и фасове по дъното на езерата, разорани от мотори и бъгита пътеки, смачкани цветя, градски мадами на токчета и голи шкембета с бира в ръка...
Малко по малко Рила от стихотворението на Вазов си отива... (У дома съм, в сърцето съм на Рила).
И все пак красотата на планината не може да бъде разрушена напълно от хората... Природата винаги надделява над човека.
Снимайте на воля - върхове, езера, боклуци, странна планинарска екипировка и поведение в планината, незаконния лифт, построен без екологична оценка, джипове и мотори в националния парк...
Условия за участие:
Всеки участник има право да изпрати до 3 снимки и трябва да притежава кадрите в голяма резолюция като за печат 20Х30 см.
Приложено към всеки файл, изпращайте и следните данни: заглавие на снимката, трите имена на автора, адрес и телефон за контакт.
Предпочитаният формат е JPG с високо качество, размер 1024 по дългата страна.
Критерии – художествена стойност, уникалност, тематичност
Очакваме вашите снимки на адрес:
mailto:pictures@forthenature.org до 31 август.
Вълшебно лято!
Граждани за Рила [smilie25]
За да остане природа в България [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоконкурс „КРАЙЕЗЕРНИ БЕЗУМИЯ” 2009 08 06 | Граждани за Рила
Автор: tnt   
Дата:   06-08-09 16:36

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоконкурс „КРАЙЕЗЕРНИ БЕЗУМИЯ” 2009 08 06 | Граждани за Рила
Автор: loveforever   
Дата:   06-08-09 16:51

Криворазбраната цивилизация!

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоконкурс „КРАЙЕЗЕРНИ БЕЗУМИЯ” 2009 08 06 | Граждани за Рила
Автор: CanoniO   
Дата:   06-08-09 17:23

тва всеки път го чета като "кайзерни безумия"...

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоконкурс „КРАЙЕЗЕРНИ БЕЗУМИЯ” 2009 08 06 | Граждани за Рила
Автор: next_time   
Дата:   06-08-09 18:05

Аз съм на мнение че е редно да се реализира волята на мнозинството.

Явно мнозинството е решило че всичко от което се възмущавате е нормално и дори желано за планината.Планината е за всички, редно ли е тогава шепа природозащитници да ограничават достъпа до тези територии и да налагат собствените си разбирания.

Редно ли е въобще да се повдига въпроса кои с какви обувки е в планината и има ли шкембе или не.Ще се борим за някакъв дрескод ли какво ли.Днес ще се гледа с лошо око на мадамите на токчета, утре ще ми забраните да ходя бос в планината, а ще се пускат само пичовете на чиито подметки има надпис "вибрам".А защо да не се сложи един кантар и да се обяви коя е максималната допустима тежест разрешаваща достъп в планината.

Имаше период в които и аз се дразнех от боклуците в планината.В този период си носех латексови ръкавици и чувал и което ме е дразнело съм го свалял в София или в Банско.

Не правете изложба , защото ще се стреснете от ефекта - свинете които още не са се качили до там ще си кажат ".... я колко е яко за барбекю".


Отговори на това съобщение
 Re: Фотоконкурс „КРАЙЕЗЕРНИ БЕЗУМИЯ” 2009 08 06 | Граждани за Рила
Автор: J0R0   
Дата:   06-08-09 18:14

То не е само Рила...
Преди няма и седмица бях в Родопите, района на Смолянските езера е застроен вече като Лозенец, на 3 метра са един от друг хотелите, могат да си подават бирите през прозореца.

Планината е като някаква огромна строителна площадка.

http://joro.photo-forum.net/images/smezera.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Фотоконкурс „КРАЙЕЗЕРНИ БЕЗУМИЯ” 2009 08 06 | Граждани за Рила
Автор: nechovek   
Дата:   06-08-09 23:05

Не им ли беше достатъчно на тия безумци да съсипят черноморието, ски куроротите а сега и рилските езера............

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоконкурс „КРАЙЕЗЕРНИ БЕЗУМИЯ” 2009 08 06 | Граждани за Рила
Автор: джъмбо   
Дата:   06-08-09 23:28

нямал пари народа....
имат и за строежи и за по стаи за по 100 лв на вечер после....

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоконкурс „КРАЙЕЗЕРНИ БЕЗУМИЯ” 2009 08 06 | Граждани за Рила
Автор: next_time   
Дата:   06-08-09 23:35

Гледаите от добрата страна - строежите по черноморието накараха много хора да пробват как е в Турция и Гърция и да са супер доволни.Как това би се случило ако си продължавахме да ходим на бунгала в Ахтопол.Сега със застрояването на планината ще ни се отворят очите и за Алпите, а защо не и Йосемити, или Памир, все места които пропускаме , защото предпочитаме нашите планини.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоконкурс „КРАЙЕЗЕРНИ БЕЗУМИЯ” 2009 08 06 | Граждани за Рила
Автор: neuromancer   
Дата:   06-08-09 23:38

nechovek, никога няма да е достатъчно

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоконкурс „КРАЙЕЗЕРНИ БЕЗУМИЯ” 2009 08 06 | Граждани за Рила
Автор: джъмбо   
Дата:   06-08-09 23:39

аз затова сега в страната на мармотите [smilie24]
миналата година се потресох сега мисля пак да се потреса

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоконкурс „КРАЙЕЗЕРНИ БЕЗУМИЯ” 2009 08 06 | Граждани за Рила
Автор: vladimir666   
Дата:   06-08-09 23:48

Пропускаме ги защото много пара това Памир, Анди и тн.[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоконкурс „КРАЙЕЗЕРНИ БЕЗУМИЯ” 2009 08 06 | Граждани за Рила
Автор: next_time   
Дата:   06-08-09 23:56

Владо - не е чак толкова.По-скоро ще ти стигне за по-малко време.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоконкурс „КРАЙЕЗЕРНИ БЕЗУМИЯ” 2009 08 06 | Граждани за Рила
Автор: loveforever   
Дата:   07-08-09 01:06

Ето как строят хората по Европа:


http://media.snimka.bg/3892/014038650.jpg



http://media.snimka.bg/3892/014038652.jpg


И това на някакви си 3000 м надморска височина. А и по-нагоре са стигнали - построили са лифт до почти 4000м надморска височина и много други съоръжения, които да направят планината по-достъпна за хората.
Там на туристите се радват, не гледат с лошо око, а ги посрещат с усмивка.

А ей тук пък два дни не стигат само да обиколиш с всичките лифтове, железници и подобни съоръжения.

http://media.snimka.bg/3892/014039308.jpg


И нестига това, ами дълбаят скалите, строят панорамни тераси и асансьори за да може той, туриста максимално да се доближи и да се порадва на красотата на природата.

Там е пълно е с много и най-различни хора, като същевременно е чисто, спретнато и приветливо. Съоръженията там не пречат, а помагат.

Логично човек се пита на какво се дължи фрапантната разлика - ами там липсва типично нашенската повсеместна простотия и бай-Ганьовщина.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоконкурс „КРАЙЕЗЕРНИ БЕЗУМИЯ” 2009 08 06 | Граждани за Рила
Автор: BOriSoFF   
Дата:   07-08-09 10:01

Там има контрол и солени глоби за нарушителите [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоконкурс „КРАЙЕЗЕРНИ БЕЗУМИЯ” 2009 08 06 | Граждани за Рила
Автор: atera   
Дата:   07-08-09 18:32

На драго сърце бихме отпечатали такава изложба безплатно.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоконкурс „КРАЙЕЗЕРНИ БЕЗУМИЯ” 2009 08 06 | Граждани за Рила
Автор: bobihot   
Дата:   07-08-09 21:24

atera - благодаря, ще предам. Ако някой осигури и някакви награди, да има стимул за участниците...[smilie8] [beer] [shtrak] [thankyou]



Публикацията е редактирана (07-08-09 21:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоконкурс „КРАЙЕЗЕРНИ БЕЗУМИЯ” 2009 08 06 | Граждани за Рила
Автор: atera   
Дата:   07-08-09 22:24

Насреща сме и за награди. Пускам ти лс.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоконкурс „КРАЙЕЗЕРНИ БЕЗУМИЯ” 2009 08 06 | Граждани за Рила
Автор: mishio   
Дата:   10-08-09 15:30

Хората в Алпите нямат избот да не пазят, защото там ходят милиони хора и ако нямат строги мерки за поведение - ще си съсипят планината... Но това е голяма планина и на някои места вече е съсипана. Например швейцарците, които идват в България по планините най-много се радват на тишината и на това, че планината е свободна от хора... също така, че имаме диви гори, защото те нямат. Също така на факта, че имаме мечки, защото също нямат.. Радват се и на това, че реките ни са неприхванати във вецове, а са в естествено състояние - непипнати все още... Същото казват и германците, французите, холандците и други... Аз пътувам с тях от някокло години. Природата в глобални мащаби изчезва... Говоря за онази дивата, която е на всички, а не на гъзарите с подметки вибрам. Тези, които се опитват да я запазят, не го правят за себе си - откъде си го измисли това, некст тайм? Правят го, за да остане природа изобщо! Онези, които се качват, за да има прекарването им на бира и скара просто друга гледка, нека не ги мързи, да се качат поне с краката си, така ще са много повече добре дошли в планината, а и самото качване ще събуди в тях уважение към природата!


Отговори на това съобщение
 Re: Фотоконкурс „КРАЙЕЗЕРНИ БЕЗУМИЯ” 2009 08 06 | Граждани за Рила
Автор: borkond   
Дата:   10-08-09 15:55

Аз бих бил дори по-краен за недокосната природа: да се плаша много скъпо за да навлезнеш в нея и още по-скъпо ако я замърсиш! Та тя е лукс!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: bobihot   
Дата:   03-09-09 22:16

Удължаваме крайния срок на конкурса 'Крайезерни Безумия' до 20-ти септември 2009

Здравейте приятели,

След тази дата жури ще определи най-добрите снимки, които ще участват в изложба "Крайезерни Безумия". Тя ще бъде изложена в София и други градове на страната, както и в чужбина.

В журито ще участва фотографът Александър Иванов, http://www.alexanderivanov.com
!

Благодарим на всички, които вече изпратиха снимки.
Очакваме ви на адрес: pictures@forthenature.org

Граждани за Рила

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: caro-anton   
Дата:   04-09-09 00:16

Бях на Езерата... освен навалицата от хора, все едно съм на центъра на София... друго не видях. Боклуци нямаше. Може от Бялото Братство да са почистили, може от Горското, но не беше мръсно.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: simbon4o   
Дата:   04-09-09 22:03

не е до парите а до беззаконието и глупоста на имащите пари. Целта е бърза максимална печалба без мисъл дали ще стане изобщо докато се гонят квадрати а не реална възвръщаемост на инвестицията така ще е. Заслужаваме си го! Има още какво да се ос..ра догодина ако живне пазара и кредитите ще продължат по-нагли и малоумни от всякога, НЕКА! Така тук ще стане гадно и ще избягаме навънка всички.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: gecata   
Дата:   04-09-09 23:30

bobihot, и аз като caro-anton да ти кажа честно не намирам някаква промяна към по-мръсно от преди лифта и след лифта.
Преди да пуснат лифта имаше 5-6 руски "кибитки" с които изкарваха нагоре туристи и багаж срещу 15лв в едната посока.
Тузарите си се качваха с джиповете до новата хижа, а момчетата с моторетки пърпорят по езерата от години!
Сега кибитките ги няма,а джиповете се оставят на паргинга на "Пионерска" защото с лифта е къде къде по удобно, а и не одимяват планината!
Ако съществува някъде термин "Полезно нарушаване на закона" то това се отнася напълно за този лифт който намирам за прекрасен и полезен.
Благодарение на него за хиляди българи стана възможно да се докоснат до това природно чудо.
Нали няма да си кривиш душата , че и преди лифта имаше хора които се къпеха в езерата и си хвърляха боклуците където им падне?
Неведнъж съм ги виждал.....
Изненадан съм, че въпреки многократното увеличаване на "трафика" хората които цапат всъщност не са много.
Неистовият вой който надавате от няколко месеца ми намирисва на обслужване на нечии бизнес интереси (което е разбираемо) или просто на чист егоизъм (което не е разбираемо)!
Ако наистина сте радетели за "Спасяването на Рила" (то няма от кого да я спасявате де) заемете се с образователни програми и помогнете на хората. които за първи път стъпват в планината да живеят по нейните правила за времето на престоя си в нея.
Вие сте много интелигентни млади хора при все да сме на различни мнения и ако човек е на 20 години и не подържа каузата ви за спиране на лифта - значи няма сърце, но ако е на 45 като мен и я подържа - значи няма акъл [smile]
....Не мога да приветствам и обявяването на импровизирания ви фотоконкурс защото смятам , че фотографията е твърде сериозно занимание за да бъде използвана по този спекулативен и ефтин начин за политически или бизнес интереси!



Публикацията е редактирана (04-09-09 23:33)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Lalinda   
Дата:   05-09-09 00:04

Пак ще ти кажа - докато градовете остават мръсни, няма как да лицемерствате и се грижите само за Рила и Иракли.

Слезте на земята, посъбирайте боклуци тук. Като ги съберете, ще сте научили и тези, които се качват нагоре, да не цапат.

Преди това всичките ви акции ще са напълно безсмислени.

Всичките, нали разбра?

Много е изискано да слагаш латексови ръкавици веднъж на пет години.
Слагай ги всеки ден по три пъти и ще ме разбереш.

Дотогава може още 100 конкурса да обявиш, и награди да раздаваш, че и още нещо отгоре.

Няма да стане.

С лицемерие не става.

Четох днес, пак в африканските пословици, следното:

Не всеки, който преследва зебрата, я залавя. Но този, който я е заловил, я Е ПРЕСЛЕДВАЛ.

Невъзможно е да сте равнодушни тук и да се възвисявате из Рила.

Лицемерно е. Лъжете себе си.
Събрали стотина раници боклук за индулгенция и съвестта им чиста.
Че и снимки направили!

Това лято отсъствах на два пъти за по 20 дни и без мен езерото тук бе станало неузнаваемо.

Реших, в първия момент, и АЗ КАТО ВАС ДА СНИМАМ БОКЛУКА И ИЗПРАТЯ КАДРИТЕ КЪДЕТО ТРЯБВА.

После си казах, че ако го направя, ЩЕ СЕ ПРИНИЗЯ ДО ВСИЧКИ ВАС, КОИТО САМО АПЕЛИРАТЕ, ОТ ГРАДА, ДА СЕ ПАЗИ НЕЩО, КОЕТО Е ДАЛЕЧ.

И започнах отново да събирам, без да снимам.

Стига сте се пъчили какви страхотни природозащитници сте.

Вижте първо лайната, в които сте затънали и ги поразчистете малко.

Има смисъл.

Иначе само ще прекрачвате лайната, с фотапаратите си, и ще вървите да осирате това, което още не е осрано.

Ами така е.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »