Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Канонианци, точите ли се вече за новия Hybrid IS
Автор: Пърпъла   
Дата:   05-08-09 05:21

От една-две седмици се появи информция из нета, а не виждам тема в Фотофорума. Прегледах темите назад - не видях някой да е писал нещо.

Срава дума за стабилизация както за ъглово преместване на обектива (което си го имаше и досега), така и за стабилизиране на линейно преместване - в равнианата на сензора (шифт стабилизация).

Казват, че най-голямо предимство ще е при макро-обективите, където за пъври път ще се слага стабилизатор. Честито и на птичарите.

По клюкарските сайтове от различни крайща на планетата докладват за изчерпване без презареждане на тоя или оня модел обектив, кото пък води до спекулциии, че ще го пускат в вариант с H-IS. И разбира се най-вече за 24-70L.

Аз лично още нямам обектив с IS, така че това че ще идва нова, подобрена технологоя, може само да ме радва.

Чакаме в края на Август официално представяне значи. [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Канонианци, точите ли се вече за новия Hybrid IS
Автор: Пърпъла   
Дата:   05-08-09 05:25

Шоти, вместо да пускаш партенки за единичката, по-добре кажи сега ще можете ли да снимате гарги с Иводам, седнали в уютно купе на БДЖто - движещи се с 40км/ч от град А до полупълен басеин Б.

Отговори на това съобщение
 Re: Канонианци, точите ли се вече за новия Hybrid IS
Автор: holden   
Дата:   05-08-09 08:12

Според днешното изявление на Канон, 1Д Марк 4 ще има Hybrid IS стабилизация.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   05-08-09 08:56

Че тая стабилизация не беше ли само в обективите, или 1Dmk4 ще е с вграден обектив? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Канонианци, точите ли се вече за новия Hybrid IS
Автор: ivodam   
Дата:   05-08-09 09:10

Стабилизирането и сега е както по хоризонтал, така и по вертикал, едното при повечето обективи може да се изключва за панинг - какво е това линейно местене, което не води до ъглово такова, нещо не ми е много ясно.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   05-08-09 09:19

Доколкото разбирам (може и да е погрешно), Канон са добавили сензор и за измерване на ъгловото отместване, или пък трети сензор отчитащ трептенията напред-назад --- най-вероятно, защото усилено се спряга 'макро' а при макрото именно това е проблем.

Най-вече, вероятно са си купили нов софтуер (фирмуер) за управление на стабилизацията, съответно с ново име на пазара (може би е част от договора).

Отговори на това съобщение
 Re: Канонианци, точите ли се вече за новия Hybrid IS
Автор: Canon   
Дата:   05-08-09 09:20

ivodam
Като местиш едновременно лещата и матрицата получаваш шифтене, което може да се разглежда като линейно местене.

Отговори на това съобщение
 Re: Канонианци, точите ли се вече за новия Hybrid IS
Автор: ivodam   
Дата:   05-08-09 09:29

danbi: Аз също в един момент си помислих за движения напред-назад, обаче изразът "в равнината на сензора" не се връзва с напред-назад. Може би по-скоро да се има предвид стабилизиране на равнината на сензора.



Публикацията е редактирана (05-08-09 10:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Канонианци, точите ли се вече за новия Hybrid IS
Автор: ivodam   
Дата:   05-08-09 09:31

Canon: Генчо, че то винаги преместването макар и малко на лещата е съпроводено с преместване на тялото и матрицата в това число...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   05-08-09 10:06

holden, какво е това изявление на Канон от днес? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Канонианци, точите ли се вече за новия Hybrid IS
Автор: Canon   
Дата:   05-08-09 10:17

Иво
Когато се стабилизира само лещата в обектива, вследствие на това изместване се получава прекадриране на образа върху матрицата. Ако в този момент синхронно компенсираме с преместване на матрицата няма да се получава прекадриране.
Но ще е видимо само на лайввюто, през окуляра ще се прекадрира образа

Отговори на това съобщение
 Re: Канонианци, точите ли се вече за новия Hybrid IS
Автор: ivodam   
Дата:   05-08-09 10:36

Canon: Аха, сега разбрах какво имаш предвид, но не знам това ли се има предвид в случая.

Отговори на това съобщение
 Re: Канонианци, точите ли се вече за новия Hybrid IS
Автор: Canon   
Дата:   05-08-09 10:40

И аз не знам, опитвам се чисто логически да схвана принципа на двойната стабилизация

Отговори на това съобщение
 Re: Канонианци, точите ли се вече за новия Hybrid IS
Автор: ivodam   
Дата:   05-08-09 10:48

Canon: Аз да ти кажа, такова видимо преместване на образа при стабилизирането на практика не наблюдавам в момента, сигурно щото кюнецът е доста тежък и масивен все пак, но при по-леките обективи си спомням, че съм го забелязвал това "скачане" на образа.

Отговори на това съобщение
 Re: Канонианци, точите ли се вече за новия Hybrid IS
Автор: 2metraninja   
Дата:   05-08-09 11:38

Да бе - то прекадриране, прекадриране, но то не е с цели милиметри или сантиметри - според мен някакви десети от милиметъра се измества образа с оптичното стабилизиране и едва ли се вижда с просто око през визьора.

Отговори на това съобщение
 Re: Канонианци, точите ли се вече за новия Hybrid IS
Автор: Canon   
Дата:   05-08-09 11:47

Нищо работа [smilie5] образния 0.1мм = 20-на пиксела, то направо не е местене

Отговори на това съобщение
 Re: Канонианци, точите ли се вече за новия Hybrid IS
Автор: CanoniO   
Дата:   05-08-09 11:48

Трептене от 0.1мм при 600мм не е като 0.1мм при 18мм.

Отговори на това съобщение
 Re: Канонианци, точите ли се вече за новия Hybrid IS
Автор: Пърпъла   
Дата:   05-08-09 12:28

Поживем, увидим...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »