Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 питане за качеството?
Автор: profusion   
Дата:   02-08-09 22:13

първо да си кажа начинаещ съм не ме разкъсвайте...много!

преди морето си бях ваел една сигма 28-200 която ръчках с ръчния фокус на д60-ми

лъжа ли се или китака 18-55 ми изкарва малко по-добри снимки ( или се лъжа заради ВР-то и късите мм на китака?)

и сега все се чудя кой да сложа...къс дълъг [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: питане за качеството?
Автор: profusion   
Дата:   02-08-09 23:45

пууу никУй ли ни знаЙ [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: питане за качеството?
Автор: darksorrow   
Дата:   02-08-09 23:48

абсурден ти е принципно въпросът, но накратко - и двата обектива са мазалници, като сигмата подозирам, че е пълен.

Отговори на това съобщение
 Re: питане за качеството?
Автор: ALBIREO   
Дата:   02-08-09 23:50

Всички знаем, ама си траем. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: питане за качеството?
Автор: vbonev   
Дата:   02-08-09 23:51

Какво означава по-добри и по-лоши снимки .. дай пример. Няма фокус .. размазани?
Принципно ако обектива и тялото нямат стабилизация ..скоростта ти трябва да бъде минимум 2Х милиметрите на фокусното разстояние зададени в обектива (освен ако не снимаш от статив или не пиеш много за стабилност) :Р

Отговори на това съобщение
 Re: питане за качеството?
Автор: snejanka1985   
Дата:   02-08-09 23:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: питане за качеството?
Автор: profusion   
Дата:   03-08-09 00:05

snejanka1985 написа:

> http://prize.bg/jims22
>

[smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie19] [smilie19] [smilie19] [smilie23] [smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: питане за качеството?
Автор: mitku   
Дата:   03-08-09 05:58

Дори без да броим що за стока е таз Сигма, ти нали не си очаквал чудеса от снимки на ръчен фокус, с АФ обектив и то на Д60 с неговото слабичко визьорче и сравнително съмнитело потвърждение? За таквоз нещо ще ти трябват повече умения, а както казваш - не си много "вътре в нещата". Без нищо лично, но като съвет - снимай си с китачето 18-55ВР и си свиркай. Ако ти трябва по-дълго - смени Сигмата с едно Никорче 55-200ВР. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: питане за качеството?
Автор: profusion   
Дата:   03-08-09 12:52

добре де ама никой не казва защо сигмата е кофри какво и е?

примерно ако сравним двата обектива на 35мм разстояние снимка и улучен фокус на сигмата, никора толкоз ли по-добро изображение ще докарва?

Отговори на това съобщение
 Re: питане за качеството?
Автор: harvester_vn   
Дата:   03-08-09 12:58

Е нали ги имаш и двата обектива. Направи си сравнение.

Отговори на това съобщение
 Re: питане за качеството?
Автор: 3df   
Дата:   03-08-09 14:10

Автор: profusion
Дата: 03-08-09 12:52

добре де ама никой не казва защо сигмата е кофри какво и е?

примерно ако сравним двата обектива на 35мм разстояние снимка и улучен фокус на сигмата, никора толкоз ли по-добро изображение ще докарва?

Ми почти сам си си отговорил.

Слагаш апарата на статив , щтракаш с никора на 35 мм, после сигмата и пак на 35 мм при една и съша скорост, бленда, исо. Демек не пипаш настройките а само сменяш обектива. Правиш снимка, качваш на компа и гледаш двете снимки последователно или една до друга. Правиш си преценка. Това е. Така с питане никои не може да ти даде точно инфо.
Абе народа се е научил само да пита в нета...., а той не е всичко и всезнаещ.

Отговори на това съобщение
 Re: питане за качеството?
Автор: nikola_bathory   
Дата:   03-08-09 14:28


Абе народа се е научил само да пита в нета...., а той не е всичко и всезнаещ.


Абе питат хората, че дори и отговори получават, ама не във фото-форум.[smilie23]

До автора - английски знаеш ли? Задай си въпросите в англоезичен фотографски форум и за 24 часа ще получиш полезни отговори, гаранция. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: питане за качеството?
Автор: profusion   
Дата:   03-08-09 14:47

отивам в dpreview тогаз [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: neuromancer   
Дата:   03-08-09 15:03

виж сега, тая сигма хич не е кой знае какво, подозирам че по принцип е по-лоша от никора. Освен това ръчен фокус през малкия визьор и с малкия ход на сигмата (АФ обектив) е трудно да докараш фокус където трябва. Ето това и е кофти на сигмата. Освен това колкото по-голям обхвата от фокусни разстояния, толкова по-лош е обектива, независимо как мислиш ти. Много хора ти го написаха, ама ти не, всички се били майтапели. Ами аз не се майтапя, ама като гледам няма да ми повярваш

Отговори на това съобщение
 Re: питане за качеството?
Автор: profusion   
Дата:   03-08-09 15:36

вярвам ти [smilie5]

[smilie24] мерси за обяснението!

ще се упражнявам с фокуса и така....

пак един ден ще я сменя с нещо по-така

Отговори на това съобщение
 Re: питане за качеството?
Автор: platinum   
Дата:   03-08-09 15:51

Китак, но с VR е по-добре от AF обектив на ръчен фокус. Елиминира се дето се казва субективната грешка. Намери си един дърт рънофокусен обектив и тренирай за стабилна ръка. [smile] И само напред [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: питане за качеството?
Автор: profusion   
Дата:   03-08-09 18:54

я препоръчай някакъв такъв обектив че аз не разбирам от такива стари....ама то с него апарата не може да мери, сичко ръчно блени мленди...метеринг ужас[smilie5]

ПП
а какви са тия екстри дето увеличават визьора, нали на д60 малък бил? дахте линк от ебай?



Публикацията е редактирана (03-08-09 18:55)

Отговори на това съобщение
 Re: питане за качеството?
Автор: darksorrow   
Дата:   03-08-09 19:27

искаш ли добър съвет - зарежи идеята за стари обективи на Д60 (:

Отговори на това съобщение
 Re: питане за качеството?
Автор: foto_mania   
Дата:   03-08-09 20:04

"а какви са тия екстри дето увеличават визьора, нали на д60 малък бил? дахте линк от ебай?" [smilie18][smilie18] Аз знам само за една! Наричат я никон Д3 например. [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »