Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Помогнете! снимане на слънце
Автор: ivan_kadiiski   
Дата:   02-08-09 00:33

Здравеите !
Заминавам тези дни на морето [smilie5] . Искам да попитам как стои въпроса със матрицата когато се снима слънцето защото баща ми се оплака че са му изгорели няколко пиксела от снимане на изгрев и ме предопреди да внимавам ! А пък аз реших да напиша тема по този вапрос за да се осведомя как стои вапроса . Бих бил много благодарен ако някои които знае нещо по вапроса ми даде савет :) Много благодаря предварително и наздраве [beer] [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: снимане на слънце
Автор: pefoto01   
Дата:   02-08-09 00:58

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете! снимане на слънце
Автор: taricate   
Дата:   02-08-09 00:58

Ползвай Nivea® UV Protection ...[smilie18]












... a за апарата - просто гледай да не снимаш дълго слънцето.Няма да почернее много (нищо му няма).

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете! снимане на слънце
Автор: ittv   
Дата:   02-08-09 09:45

И само да добавя : в българската азбука има буквата "ъ", може да почнеш да я ползваш от време на време [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете! снимане на слънце
Автор: ivan_kadiiski   
Дата:   02-08-09 09:49

Няма за какво да се обивждам вече съм свикнал!За баща ми , самнявам се че си няма хал хабер и просто ме посъветва да разуча въпроса нищо повече .А пък аз съм почнал да се зарибявам и колкото и да е странно съм по прочел някоя др кига за фотография за разлика от друго и знам че тогава е най-подходящо за снимане .Лошото е че апарата ми не позволява слагането на филтри иначе нямаше да повдигам темата Fujifilm s8100fd [thankyou] [thankyou] и все пак благодаря за съветите [beer]



Публикацията е редактирана (02-08-09 09:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете! снимане на слънце
Автор: ivan_kadiiski   
Дата:   02-08-09 09:54

Да не говорим че не е задалжително да разкъсате новобранеца на парчета заради това че е такъв [ezik] [ezik] [ezik] [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете! снимане на слънце
Автор: sirkhann   
Дата:   02-08-09 10:30

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете! снимане на слънце
Автор: Славов   
Дата:   02-08-09 10:37

Дигитална мъкаааааа....


/снима на филм/ [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете! снимане на слънце
Автор: asahi   
Дата:   02-08-09 10:54

Глей си хистограмата да не прескочи отдясно и бирата да не се стопли. А това Ъ земи го открий къде е. При мен е под У. Ще напишеш някой официален документ така и както си си свикнал да те обиждат ще те отсвирят като нищо.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете! снимане на слънце
Автор: gecata   
Дата:   02-08-09 11:09

Не слушай бЪзиктарите в тоя форум човече.
Грабвай апарата на баща си - и без това си е тръгнал! От снимане на слънце не само матрицата се скапва, горят пиксели, ами и затвора утънява, а това вече си е проблем!
А да не говорим за работата на процесора в близост до големи силициеви площи.
Скапващо от всякъде!
Виждам , че нямаш много опит с дигиталка на плажа, за това зарежи апарата, стисни една бира и не се притеснявай за изгорелите пиксели [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете! снимане на слънце
Автор: thomas   
Дата:   02-08-09 11:10

@asahi
Проблемът не му е само под У, той е и в самото У - не виждаш ли, че баща му го е предОпредил. Боже, кой ги пуска тия изобщо в пети клас!?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: karan4o   
Дата:   02-08-09 11:38

Абе хора, вие сте невероятно изглупели и комплексирани [smilie23]
Човекът зададе конкретен въпрос, а вие направихте, така че да се зачуди дали да влиза в този форум повече.

... а колко лесно щеше да бъде просто да му отговорите на въпроса ...

[smilie23] ПРОФИТА [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете! снимане на слънце
Автор: thomas   
Дата:   02-08-09 11:40

@karan4o
Не е задал въпрос. За да зададеш въпрос писмено, трябва първо да можеш да пишеш.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: karan4o   
Дата:   02-08-09 11:47

И все пак,
наистина е задал конкретен въпрос:
"Здравеите! Заминавам тези дни на морето [smilie5] . Искам да попитам как стои въпроса със матрицата когато се снима слънцето"

За писането - това е друга тема, но ние сме последните хора, които да му даваме акъл как да пише.
Доколкото съм запознат с тези форуми, идеята им е да сближават хората, а не да усмиват грешките им.
Както и да е, напоследък все повече се разочаровам от "величията във фотографията", което е доста жалко.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете! снимане на слънце
Автор: ivan_kadiiski   
Дата:   02-08-09 12:25

добре де допуснал съм някоя правописна грешка [ezik] ама така като гледам за какво се гласува във форума смятам че аз съм доста добре със своита обща култу[ezik] [ezik] [ezik] такаче ДРЕМЕ МИ [smilie21] Благодаря на Gecata и на Asahi за съветите ама на въпросния апарат му смениха матрицата такаче ше си снимам със моя [shtrak] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете! снимане на слънце
Автор: gecata   
Дата:   02-08-09 12:28

karan4o,"Не си създавай идоли...."гл..,р...
Разочарованията са си твой проблем драги и не смятам да страдам за тях.
Като си помисля - животът е пълен с разочарования и за половината от тях са виновни невежеството ми и глупостта ми.
Напомнянето за съществуването на "Ъ-то" ми се струва доста по важна забележка отколкото няколкото изгорели или топли пиксела в камерата на баща му [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете! снимане на слънце
Автор: asahi   
Дата:   02-08-09 12:29

Не бъркай фотографски вкус с грамотност.
Успех в снимането!

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете! снимане на слънце
Автор: ivan_kadiiski   
Дата:   02-08-09 12:36

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете! снимане на слънце
Автор: BotsRevenge   
Дата:   02-08-09 13:22

Слънцето на изгрев и залез осветява далеч по-слабо, отколкото на обяд. Проблем за компактните апарати (чиято матрица работи постоянно докато са в режим на снимане) е, че светлината попада постоянно върху матрицата.

Ако насочиш апарата към слънцето на обяд и фокусираш на безкрайност, има опасност да повредиш матрицата, защото се получава същото като да насочиш лупа към ръката си - ще се изгориш накрая.

На изгрев това не може да се случи. Твърде слаба е светлината. В такава ситуация нямай притеснения.

С dSLR-ите този проблем е несъществен, защото матрицата им се открива само в момента на натискане на спусъка и излагането й на силната слънчева светлина е много кратко. В тяхния случай по-голяма опасност има за ретината на окото на снимащия.



Публикацията е редактирана (02-08-09 13:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете! снимане на слънце
Автор: sirkhann   
Дата:   02-08-09 13:35

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете! снимане на слънце
Автор: bobihot   
Дата:   02-08-09 13:41

Все пак преди да извадиш и включиш апарата, си подбери мястото за гледната точка и какво точно ще снимаш и тогава вклзчваш, насочваш, кадрираш, снимаш и махаш апарата от към слънцето, да ти е минимално време насочен на там.[beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете! снимане на слънце
Автор: MMarkov   
Дата:   03-08-09 22:14

Човекът си е доста добре със своита обща култу , така че не е нужно да му даваме АКАЛ.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете! снимане на слънце
Автор: pefoto01   
Дата:   05-08-09 05:41

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете! снимане на слънце
Автор: pefoto01   
Дата:   05-08-09 05:56

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »