Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Калибрация на Сигма?
Автор: d_ave   
Дата:   21-07-09 22:27

Хора, чакам утре да пристигне една сигма 18-200, но ме предупредиха, че доста сигми имали нужда от калибрация. аз имам една 70-300 не-апо вариант, която си е ОК, но ако тази "бърка" фокуса, къде да я занеса да я "паснат" към тялото и знаете ли колко би струвало? не се знае дали ще потрябва таз операция, ама да съм подготвен:) в гаранция е, ако това има значение.

Отговори на това съобщение
 Re: Калибрация на Сигма?
Автор: hotsnail   
Дата:   21-07-09 22:29

ами на ИДС сервиза им е на Ангелов Врух номер 8 в София, Овча Купел

Отговори на това съобщение
 Re: Калибрация на Сигма?
Автор: profusion   
Дата:   21-07-09 22:37

аз чакам една 28-200 сигма....дано няма такива проблеми щото и идея нямам къде в Пловдив да я мъкна [smilie5]


ама то май няма да има нужда щото ще я ръчкам с МФ [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Калибрация на Сигма?
Автор: d_ave   
Дата:   21-07-09 22:41

абе тя ако е за калибрация и МФ-а ще бяга. иначе с опита ми с калиброване на М42 и подобни ръчни железарии бих си я оправил и сам, ама не знам къде се пипа по нея:) със сигурност някоя от групите е направена така, че да може да се премества, ама с тия 18 елемента в 13 групи си е зор:)

Отговори на това съобщение
 Re: Калибрация на Сигма?
Автор: hotsnail   
Дата:   21-07-09 22:45

настройката на новите сигми е електронна със стенд.

Мисля че самов софия става. Трябва апарата и обектива заедно да се занесат. Имат и телеофн потърсете идс в нета и ги питайте за пловдив каквоа е процедурката.

Старите обективи (до към 2005-а) до колкто знам не се настройват - поне тия за Сони

Отговори на това съобщение
 Re: Калибрация на Сигма?
Автор: drdelian   
Дата:   21-07-09 22:47

hotsnail е прав - там се ходи,ако е в гаранция обектива не се плаща,трябва гаранционна карта,ако не - 80 лева,а и тялото трябва да се носи [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Калибрация на Сигма?
Автор: mitku   
Дата:   22-07-09 15:00

d_ave написа:

> абе тя ако е за калибрация и МФ-а ще бяга...

Таз мисъл откъде я изкара? На ръчен фокус, няма какво и накъде да "бяга", освен ЗАУ-то. Където сложиш фокуса, там ще е. [smilie3]
Е, вече ако под "ръчен фокус" имаш предвид САМО фокусиране по потвърждение на фокуса от тялото, без да ГЛЕДАШ какво фокусираш - нормално е да "бяга" пак. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Калибрация на Сигма?
Автор: d_ave   
Дата:   22-07-09 15:22

баш това имах предвид, ама не си изразих както трябва:)

Отговори на това съобщение
 Re: Калибрация на Сигма?
Автор: rosentushev   
Дата:   22-07-09 15:26

Аз минах по този път. В сервиза на ИДС в Овча Купел ми го настроиха (18-200 и Пентакс К10), взех си ги на следващия ден, не платих нищо, защото Сигмата е в гаранция. Бяха оставили на картата снимките от калибровката, на стенд е правена, ясно личеше бекфокуса преди калибрирането. Сега е пушка [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Калибрация на Сигма?
Автор: d_ave   
Дата:   22-07-09 16:47

хм, сега говорих с ИДС и ми казаха да звънна утре, тъй като не били сигурни дали гаранцията важала, след като не била на мое име. На мен това ми звучи малко като пълни глупости - какво значение има името на гаранционната карта, нали продукта е в гаранция? не е сигурно, че ще откажат, утре ще се разбере, но имали ли сте подобни проблеми или е поредната българска простотия с цел незачитане на гаранция?

Отговори на това съобщение
 Re: Калибрация на Сигма?
Автор: rosentushev   
Дата:   22-07-09 17:05

Моя 18-200, го купих от съфорумец, беше в гаранция, представих гаранционната карта и казах че има бекфокус с моя апарат и това беше. Никой не ми е искал лична карта, за какво ти трябваше да обясняваш че не е на твое име гаранцията?

Отговори на това съобщение
 Re: Калибрация на Сигма?
Автор: andriana   
Дата:   22-07-09 17:09

Абе как няма да ти признаят гаранцията,бе? Гаранцията се пише на продукта,а не на лицето. Аз като подаря на някого нещо,след година да не ме търси,за да си го занесе в сервиз. В Технополис даже вече не попълват имена в гаранцията. Ще си държиш на гаранцията.
Само в България пълно с далавераджии и тарикати. И то официални фирми да говорят такива неща...
Ей,много се ядосах сега...[smilie22]



Публикацията е редактирана (22-07-09 17:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Калибрация на Сигма?
Автор: dvda   
Дата:   22-07-09 17:18

И аз съм правил калибрация на Сигма в гаранция, която не е на мое име, но беше преди повече от година.

Отговори на това съобщение
 Re: Калибрация на Сигма?
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   23-07-09 17:07

andriana написа:

> Абе как няма да ти признаят гаранцията,бе?
....................
> Само в България пълно с далавераджии и тарикати. И то официални
> фирми да говорят такива неща...
> Ей,много се ядосах сега...[smilie22]
>

>
> Публикацията е редактирана (22-07-09 17:23)

andriana, със сигурност в България е пълно с далаевраджии, но хората в ИДС не са от тях! Неколкократно съм използвал услугите им и винаги съм оставал доволен.

d_ave,

http://www.ids.bg/ids_kontact.html

ако се наложи, разбира се.
А може и да се консултираш с Драгиев по ICQ примерно:
https://photo-forum.net/bg/index.php?APP_ACTION=PHOTOGRAPHER&uid=1721



Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »