Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 GH1 - откъде, и за колко?
Автор: deyo   
Дата:   21-07-09 16:42

Някой притежава ли вече Panasonic GH1? От къде може да се вземе, и за колко?! Продава ли се изобщо в България, или трябва да се търси от чужбина?

Отговори на това съобщение
 Re: GH1 - откъде, и за колко?
Автор: jarjar_   
Дата:   21-07-09 17:33

За България не знам, но в Германия, ето този онлайн магазин праща почти до всяка точка на света, проверен е, мисля че доставката в най-лошия случай ще е 20 Евро. А дали в други страни излиза по-изгодно, не мога да кажа,но поне като отправна точка се надявам да ти сварши работа.

Отговори на това съобщение
 Re: GH1 - откъде, и за колко?
Автор: dau   
Дата:   21-07-09 17:37

3k лв, дет се вика честито :)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: deyo   
Дата:   21-07-09 18:09

Надявам се да го намеря по-скоро за същата цена, но в долари. Иначе везните определено накланят към Е-Р1.

Отговори на това съобщение
 Re: GH1 - откъде, и за колко?
Автор: bozo   
Дата:   21-07-09 19:07

За тези пари бих си взел D300...

Отговори на това съобщение
 Re: GH1 - откъде, и за колко?
Автор: jarjar_   
Дата:   21-07-09 20:07

Все пак, според мен, отиди първо, ако намериш възможност да го пробваш.Защото съм почти сигурен, че ще забравиш за други апарати, особено, ако ти е нужна функцията видеозаснемане. Ако нямаш нужда от тази функция, мисля че можеш да минеш и със събрата Г1, и там цената е сигурно около два пъти по-евтина с двата обектива.

Отговори на това съобщение
 Re: GH1 - откъде, и за колко?
Автор: deyo   
Дата:   21-07-09 20:45

Видеото е важно, иначе отдавна да съм си купил G1.
За съжаление, маркетинговите „стратези“ на Панасоник и Олимпус за пореден път се опитват да надхитрят потребителите с разни глупави трикове.
Какво пречи например Г1 да снима видео, та дори и да е с качеството на Е-Р1?
Какво пречи ГХ1 да се продава отделно, само тяло, а трябва задължително да е комплект със скъпият мазен обектив?
Какво пречи 14-150 да се продава отделно?
Какво пречи Е-Р1 да има макар и малка вградена светкавица? Или малко по-бърз АФ?

Отговори на това съобщение
 Re: GH1 - откъде, и за колко?
Автор: matasel   
Дата:   21-07-09 21:08

И какво му пречи да снима с повече от 3 кадъра в секунда - все пак няма огледало да скача нагоре-надолу[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: GH1 - откъде, и за колко?
Автор: kirilius   
Дата:   21-07-09 21:13

deyo [smilie24]

Аз по изброените по-горе причини смятам да изчакам новите модели на Панасоник тази есен.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: deyo   
Дата:   21-07-09 21:27

И какво би трябвало да излезе есента?

Отговори на това съобщение
 Re: GH1 - откъде, и за колко?
Автор: hotsnail   
Дата:   21-07-09 21:38

ами samsung NX ли беше за на есен?

Пък и Канон, Никон и Сони имат традиция на ранна есен да пускат най-интересните неща - таман за коледа да напълнят щандовете.

Панасоник пак са на годишен цикъл ама не съм сигурен кога пускат продуктите. Канон и Сони са след нова година и ранна есен. Никон са по-малки и освен ранна есен пускат спорадично разни работи...

Отговори на това съобщение
 Re: GH1 - откъде, и за колко?
Автор: deyo   
Дата:   21-07-09 22:00

Абе да ви кажа честно - писна ми да чакам [smilie5]
Чаках да излезе Г1 - излезе, НО няма видео..
Чаках да излезе ГХ1 - излезе, НО 3000лв [smilie10] [smilie10] [smilie10] - а уж идеята на м4/3 беше „липса на огледало = по-евтино тяло; по-малки => по-евтини обективи...
Чаках да излезе Е-Р1 - излезе, ама...

Толкова ли е трудно да направят едно апаратче с дизайна на Е-Р1, възможностите на Г1 + нормално видео (като на Е-Р1 е достатъчно, не ми трябва чак качеството на ГХ1), в комплект с една палачинка 20мм/1.4, на цена около $1000, и щяха да избият рибата?!

Отговори на това съобщение
 Re: GH1 - откъде, и за колко?
Автор: kirilius   
Дата:   21-07-09 23:38

deyo, аз гледам слуховете в http://43rumors.com


Ако може да им се вярва, от Панасоник скоро може да се очаква:
1) Наследник на LX3 с несменяема оптика и 1/1.3 сензор
2) Камера от класа на E-P1 със същите размери, ще има EVF и няма да има стабилизация в тялото (явно за да си купуват хората обективите на Панасоник/Лайка за по 1000$ и нагоре)
3) Към края на годината можело да има и наследник на GH1, което съвсем не знам дали е вярно, предвид че GH1 все още го няма по магазините навсякъде

Инак съм съгласен с теб. Нещо с размерите и качеството на снимките на на E-P1 + EVF + вградена светкавица + някакво прилично видео би бил идеалният туристически апарат. Пък аз съм в търсене на идеалния туристически апарат от доста време... [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: GH1 - откъде, и за колко?
Автор: deyo   
Дата:   22-07-09 01:14

Явно ще е Оли Е-Р1.. То се е видяло, че няма да пуснат каквото искаме, все нещо ще липсва. Даже вече пуснах за продажба обективите ми, а като се появи Оли-то на пазара, отнасям едно, пък каквото - такова [shtrak] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: GH1 - откъде, и за колко?
Автор: Ivan_A   
Дата:   22-07-09 09:28

Интересно за GH1:
http://www.luminous-landscape.com/reviews/cameras/gh1.shtml


[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: GH1 - откъде, и за колко?
Автор: Ivan_A   
Дата:   25-07-09 07:10

От Техномаркет, за 2899лв /през интернет - за 2754.05лв/:
http://www.kkelectronics.com/product_detail.php?product_id=09054957


[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: GH1 - откъде, и за колко?
Автор: algaivel   
Дата:   25-07-09 11:44

Разгледай последните снимки на kamenf, погледни и тук


https://photo-forum.net/static/forum/2009-07/fddq6863.JPG


http://4coolpics.com/pics/0323/162770323789.jpg



данни: G1 + 14-45

http://4coolpics.com/photo/kamenf/323789.html



Той снима с G1[beer] [shtrak] [beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: GH1 - откъде, и за колко?
Автор: NiGhtPiSH   
Дата:   26-07-09 15:56

Едно такова леко телце със палачинка е такова удоволствие за снимане, особено при дълъг преход из чукарите. Днеска си благославях Е-410-ката колко е лекичка и малка...

GH1 е определено много готяно тяло, но адски надута цена от Панасоник. Верно от обектива е тая работа, но пак...

Отговори на това съобщение
 Re: GH1 - откъде, и за колко?
Автор: cicomanco   
Дата:   26-07-09 16:21

E-P1 , не може да има вградена светкавичка ( па макар и малка ) , тъй като няма място където да се сложи в/у корпуса и обектива да не хвърля сянка. Изходът е само във изведената по този начин светкавица.

Отговори на това съобщение
 Re: GH1 - откъде, и за колко?
Автор: deyo   
Дата:   27-07-09 14:09

cicomanco, за това пък не се бях сетил, но има логика!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »