Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 nikon coolpix P90
Автор: snejko   
Дата:   21-07-09 17:57

Някой работил ли е с този фотоапарат ? Очаквам Вашият коментар / положителен или отрицателен /.

Отговори на това съобщение
 Re: nikon coolpix P90
Автор: surg   
Дата:   21-07-09 23:19

това е нов и рядък у нас апарат,
трудно ще с еобади някои конкретно...
виж тук...
http://www.trustedreviews.com/digital-cameras/review/2009/04/30/Nikon-Coolpix-P90/p5

по принцип наи добрите апарати в тоз клас са Канон С5, Сх10, С1х, и разбира се Панасоник ФЗ28...засега

Олимпус и Никон напоследък с тоз модел пускат апарати с мнооого дълъг списък от качества....но опита в публикации и сними показва , че краиният резултат не е толкоз добър колкото при горните апарати....


то си зависи и от ситуацията,
ако е подарък какво да го мислиш...
успех

http://www.dphotojournal.com/nikon-p90-reviews-sample-photos-manual/



Публикацията е редактирана (21-07-09 23:22)

Отговори на това съобщение
 Re: nikon coolpix P90
Автор: valsomir   
Дата:   21-07-09 23:29

Аз миналата седмица имах дилема - в крайна сметка си взех - Olympus SP-590UZ ето и две примерни изображения - Балчик привечер, вече към пълен мрак [smilie21]

Панорама направо сглобена в апарата от 2.5 кадъра, разучавам го още и се наложи да отстраня част от кадъра [smile]

http://212.36.3.59/site_pics/177/a_1248082815_P7180035.jpg



Един скромен изглед към балчишкото пристанище :)

http://212.36.3.59/site_pics/177/a_1248082909_P7180034.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: nikon coolpix P90
Автор: surg   
Дата:   21-07-09 23:40

в долната снимка, има добър цвят, но е мека, липсва детайл и острота...и това не е само от размера...
и от 1/25 скорост, а си е качество на обектива...
олитата в таз серия си "мажат" малко, макар , че не обичам таз дума...
това си е детаил на снимката, но точно ова и прави разликата между един и друг апарат
и това при ИЗО 100
от друга страна е само една снимка...
трудно е да се вадят генерални изводи

Отговори на това съобщение
 Re: nikon coolpix P90
Автор: b_u_b_o   
Дата:   21-07-09 23:45

Аз имам тва апаратче от околко месец. Взех го с намерението просто да имам мн висок клас сапунерка, но взех че се запалих и май след време ще го сменям с DSLR. Не че не съм доволен но просто ми утеснява накак [smilie25].
Иначе ако искаш всичко в 1 каквото са сапунерките е мн добър варянт, но ако имаш намерение фотографията да ти стане нещо като хоби ти препоъчвам направо някой по стар модел dslr да си вземеш та било то и на старо. Ако имаш някакви конкретни въпроси ще се оптам да ти отговоря(ако мога естествено)


Отговори на това съобщение
 Re: nikon coolpix P90
Автор: valsomir   
Дата:   22-07-09 00:12

Olympus-а ми има настройка +/- 5 степени за рязкост, контраст и цветово насищане - тук в конкретния случай не са използвани - онзи ден направих няколко кадъра набързо през терасата на една горичка :) има разлика в зависимост на + или - са настроени - повече кадри не мога да дам за съжаление, защото както казах още го разучавам :)

Към автора на темата : каквото и да вземеш в тази категория апарати мисля, че няма да сбъркаш. Относно по-стар DSLR - лично мое мнение - по-добре да се изчака - като ще даваш пари - събери си за нещо качествено с обективите, които ще са ти най-много потребни и необходими - не купуваш DSLR всеки ден! Като не се заяждам с никого - просто това мисля аз [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: nikon coolpix P90
Автор: biser_todorov   
Дата:   22-07-09 00:58

Преди седмица си взех никон p90.
Да кажа все пак, че съм начинаещ. Днес си взех и статив.
Около 2год. имах един самсунг, нисък клас. Сега разучавам никона. Има доста свобода за ръчни настройки. Наложи се да прочета малко повече литература относно някои основни настройки.
Както при олимпуса, тук също може да се сглобява панорама от повече кадри. Но 12-те мегапиксела са му много. За момента снимам на 8MP. Да отбележа, че повечето хора тука имат доста по-голям опит от мен.
За този модел на никон не може да се надгражда нищо. Например за canon sx10 може да се закачи външна светкавица, тук не може. Днес се поинтересувах дали може да се сложи макро-леща, и това не може.
Не казвам, че е лош модел. Напротив, за мен скока от малък джобен самсунг до този никон, е голям. Вярно е, че ми се искаше да си взема огледално-рефлексен....... но не можах да си го позволя като цена. А и като видях някои цени на обективи, това съвсем ме отказа.

Отговори на това съобщение
 Re: nikon coolpix P90
Автор: nikola_bathory   
Дата:   22-07-09 09:38

Че то това P90 струва почти колкото един ДСЛР...

Отговори на това съобщение
 Re: nikon coolpix P90
Автор: biser_todorov   
Дата:   22-07-09 09:49

За цената на P90 не е точно така. Защото апарат, sd карта памет 4гб, чанта, статив ми излезе 840лв.
А при ДЛСР-ите се говори само за тяло около 1500лв, после поне 2-3 обектива всеки от които е горе-долу колкото тялото като цена.

Отговори на това съобщение
 Re: nikon coolpix P90
Автор: gam3ra   
Дата:   22-07-09 10:05

Е то има и DSLR-и нови (хубави) за 800лв с китов (добър китов) обектив и статив - Pentax K-m.
Въобще няма място за сравнение, освен милиметрите на обектива.

Отговори на това съобщение
 Re: nikon coolpix P90
Автор: biser_todorov   
Дата:   05-08-09 22:13

Здравейте,
Искам да попитам дали някой има ръководство за Никон Coolpix P90 на български език.
Аз си изтеглих едно ръководство от мрежата на pdf, но е на английски. И с него се справям, но ми е по-удобно, когато е на български.
Ако някой намери линк към такова ръководство, ще се радвам да го сподели.
Благодаря предварително!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »