Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Panasonic LX3
Автор: Spleen   
Дата:   29-06-09 11:41

Има ли някой тази машинка и може ли да даде мнение за нея, ако може да пусне и някои друг кадър :)

Също така в България не откривам къде се продава ?!

В ebay.co.uk се на намират нови за около 300 euro + 20 доставка но дали е удачно да се поръчва от там.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic LX3
Автор: mitakabus   
Дата:   29-06-09 13:15

300EUR и 20 доставка - ммм поръчай си що не...за по малко от 350Паунда не виждам читава оферта ама знае ли човек...иначе аз имам такъв , т.е. взех на жена ми такъв. Какво те интересува? За мене е идеален за жена и за семейни снимки - широко обективче, отворен абленда 2-2.8 , стабилизация и не лоша матрица за сапунер! Повече няма какво да кажа - бавен АФ както всеки сапунер - иам един по -бърз режим със централен спут АФ който ме задоволява като скорост ама не си е да обясня на жена ми кое как да снима и да прави - оставям и го на ауто или на Р с читави настройки и тя си пуца...[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic LX3
Автор: desmes   
Дата:   29-06-09 13:52

това ревю няма ли да е интересно ?
[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic LX3
Автор: explorer   
Дата:   29-06-09 15:31

Абе сапунер като сапунер. Аз го купих от Фотопавилиона (не помня точната цена), но гледам, че в момента го нямат на сайта. Аз си мислех, че разликата със стария ми сапунер Fuji F700 ще е втрещяваща, но при всичките мегапиксели, стабилизации, "лайка"-оптика (хаха) и т.н., май основната разлика която виждам е в качеството на клипчетата. По принцип снимам с друго, сапунерката ми е само за купони и ей така да ми е под ръка.

Ето една снимка на ИСО 100, конвертирана от RAW:

http://img30.imageshack.us/img30/2530/p1000362s.jpg



И тук в голям размер:

http://img30.imageshack.us/img30/8207/p10003622.jpg



Тъй като оригинала е недоекспониран, малко съм го осветил в RAW - това според мен ясно говори за меренето на апарaтчето (приоритет на скорост 1/250 на 5.6), вижда се и "качеството", т.е. дори на ИСО 100 при леко недоекспониране шума вече е значителен. Виждат се и другите дефекти - хроматични аберации, изкривяване и т.н. Абе сапунера си е сапунер.

Основни недостатъци на апаратчето (според мен):
- няма вградена капачка, капачката сам трябва да си я слагаш и сваляш
- малък зуум (на мен ми стига)
- при този малък зуум, има аксесоари за обективчето само за още по-широкоъгълен и фишай, няма конвертор за увеличение
- има резба за завиване на аксесоари, но филтър можеш да завиеш не директно на нея, (защото не е на обектива), а на пръстен (допълнителен аксесоар)
- режимите A и S са малко недомислени. Да кажем, снимаш с приоритет на скорост - избираш скоростта, но не ти показва каква е съответната бленда. Това за мен означава, че в екипа от разработчици не е имало фотограф (дори и на ниво любител).
- докато снимаш клипче, не можеш да зуумваш, т.е. трябва да зуумнеш преди да минеш в режим видео

Някои предимства (пак според мен):
- "обувка" за истинска светкавица
- "HDTV" клипчета


Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic LX3
Автор: gam3ra   
Дата:   29-06-09 16:25

Ааа стига бе, колко си я изветлил, това е доста шум за ISO100 на 1/1.65" матричка, може ли RAW–че

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic LX3
Автор: mitakabus   
Дата:   29-06-09 16:46

Това са пълни глупости - колегата нещо се е Оакал с конверторите - на ИСО 100 имам кадри и няма и помен от такъв шум![smilie10] [smilie10] [smilie10]

http://img3.imageshack.us/img3/8343/p1000047s.jpg


http://img177.imageshack.us/img177/4605/p1000068n.jpg


http://img142.imageshack.us/img142/9449/p1000035o.jpg


http://img34.imageshack.us/img34/8058/p1000075s.jpg




Публикацията е редактирана (29-06-09 16:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic LX3
Автор: bobihot   
Дата:   29-06-09 16:57

то може да е дефект на jpg ?
някои конвертори и сайтове го правят?
пмартинов имаше хубави снимки

В техномаркета има lx2 - има ли съществена разлика между 2-та?



Публикацията е редактирана (29-06-09 16:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic LX3
Автор: Dani_Koev_BG   
Дата:   29-06-09 16:59

explorer, такова "качество" и с GSM-а трудно ще "докарам". Да няма дефект нещо хапаратя...

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic LX3
Автор: mitakabus   
Дата:   29-06-09 17:12

Нещо се е объркал мисля аз...[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic LX3
Автор: Dani_Koev_BG   
Дата:   29-06-09 17:19

За неразбралите: има и нов фърмуеър.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic LX3
Автор: desmes   
Дата:   29-06-09 17:26

explorer :

>"Тъй като оригинала е недоекспониран, малко >съм го осветил в RAW ... "

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic LX3
Автор: explorer   
Дата:   29-06-09 17:33

Хубави кадри има достатъчно по ревютата, нарочно съм пуснал лош кадър, който е съвсем нормално да се случи, просто меренето на сапунерките не е като на ДСЛР. Сега трябва да си призная, че конвертнах от РОУ набързо под Линукс, ама все пак шума не се е появил от конвертора, просто по-добър конвертор би го изчистил по-добре. После може да пробвам с Лайтрума. Новия фърмуер също не съм сложил, не знаех че има.
[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic LX3
Автор: pmartinov   
Дата:   29-06-09 19:39

Overall winner



Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic LX3
Автор: mitakabus   
Дата:   01-07-09 11:51

Доста остро обективче има ЛХ3! Учудващи кадри ми прави дори на Ф2!!! [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic LX3
Автор: krink   
Дата:   24-01-10 17:36

Някой да търси LX3 в идеално състояние [shtrak] ?

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic LX3
Автор: hristo_sh   
Дата:   24-01-10 18:12

- Dani_Koev_BG
благодаря за информацията за ъпдейта, [beer] определено авто-белия баланс имаше нужда от поправка. също и +-3EV са добавили, браво!



Публикацията е редактирана (24-01-10 18:15)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »