Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Какво мислите за Сигма 135-400
Автор: mini4iki   
Дата:   25-06-09 01:38

Здравейте! Снимам с Никон Д90 с обектив Никкор 18-200 ВР,но ми е малко недостатъчен за снимки на птици. Смятам да си купя Сигма, но се колебая между:
Сигма 135-400
Сигма 120-400
Сигма 150-500.
Вие какво ще ме посъветвате.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво мислите за Сигма 135-400
Автор: навлек   
Дата:   25-06-09 07:34

Ако 18-200 ти е "малко недостатъчен", както си написал - вземи си Сигма 100-300 F4. После може да добавиш и телеконвертор, ако решиш. За птици, дори 150-500 може да е "къс"

Отговори на това съобщение
 Re: Какво мислите за Сигма 135-400
Автор: sirkhann   
Дата:   25-06-09 09:49

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво мислите за Сигма 135-400
Автор: vgramatikov   
Дата:   25-06-09 14:36

Ето ме и мен.
Имах същата дилема и тя накрая се сведе до:
Сигма 150-500 или Никкор 300ф/4 + Кенко 1.4тц
Взех никора и конвертора и съм супер доволен от кадрите които съм гледал в нета моята комбинация е по остра(доста) от сигмата на 420мм ( а и сигмата дефакто е около 450мм т.ест не е по дълга от моите 420мм)
Сигма послъгват малко [smilie3]

+това аз съм на бленда 5.6 с конвертора а сигмата е 6.3 което е важно.
Само дето нямам стабилизация но се свиква а и с д90 не е проблем да снимаш на 500 аса.

А като махна конвертора имам 300мм ф/4 които реже още от ф/4.

Лично аз бих ти препоръчал никкора ще видиш като напреднеш ,че всъщност за сравнително добри кадри на птици с обективи около 400мм фактически е много по важно да се доближиш до птицата чрез укритие или дебнене.

Така или иначе няма да можеш да направиш кой знае какви кадри от дистанция.

Ако искаш да си газе и да снимаш от сравнително голяма дистанция ти трябват поне 700-800мм обектив закачен на кропка и статив за 1к лева.

Никкор дава по голяма мобилност.
По лек е и е по остър.

Верно 500-600 лева е по скъп а с конвертора отива 1000лв по скъп но си заслужава.

Ако нямаш парите и искаш сигма 150-500 също не е чак за изхвърляне,видях доста добри кадри с нея в нета.

Истината е за добри кадри на птици са по важни умениеята ти да разбираш животните и да можеш да се доближит наистина близо до тях чрез палатка,укритие,пончо дебнене.

В тоя клас обективи това е по важно :)

И със прайм за 10к лева ако си ако неможеш да се доближиш или укриеш резултата е нищожен.

Инвестирай в палатка,пончо и си вземи един от двата обектива :)

Аз препоръчвам никора :)
Ако вземеш сигмата зависиш адски много от добра бройка и шанса да се разочароваш от мека бройка е голям.
Задължително също минаваш през калибрация със сигмата във софия (до колкото знам калибрацията е безплатна ако си вземеш сигмата от тук)

Ако искаш сигма говори с sd

Успех :)

Отговори на това съобщение
 Re: Какво мислите за Сигма 135-400
Автор: vgramatikov   
Дата:   25-06-09 14:40

Разгледай последните ми кадри са с никора със и без конвертор (едва ли ще разбереш кои са със и кои без) [smilie3]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »