Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 въпрос за обектив (светлосилен)
Автор: topche   
Дата:   22-06-09 20:26

Здравейте,
първо се извинявам за общото ми незнание, но съм нов във фотографията като цяло, но затова пък с много желание :).
Закупих си наскоро (преди около 2 месеца) първия си огледално рефлексен апарат Никонд Д60 и както се случва разбира се, че китовия обектив не ми стига вече. Не мога и не мога да направя нощна снимка :(. Та поради тази причина се зарових за обектив. наясно съм малко (ама много малко) с индексите и бюджета не ми е кой знае колко голям.
Искам да попитам за мнение за това:
Nikon AF-S 35mm F/1.8G DX - http://test.photosynthesis.bg/offer/211303075003.html

също така не съм наясно какво значи "твърд".
Ще съм благодарен, ако ми предложите и нещо което има стабилизация, защото се страхувам, че без нея няма да се справя.

Както казах бюджета не ми е много голям, но мога да отделя около 500 лв. Приемам ваште препоръки и предварително благодаря.


Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за обектив (светлосилен)
Автор: MarinY   
Дата:   22-06-09 20:29

За нощни снимки не ти трябва светлосилен. Те се правят от триножник и скороста е определящата, а не блендата. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за обектив (светлосилен)
Автор: vgramatikov   
Дата:   22-06-09 20:29

Първо само да те попитам.
Каква нощна снимка например искаш да направиш.
т.ест звездии,хора,пейзажи или в клуб.

Твърд означава с фиксирано фокустно разстояние т.ест няма "зуум".

35 1.8 твърд светлосилен обектив.
Чуват се прекрасни отзиви за него НО.

Я първо кажи какво искаш да снимаш точно.



Публикацията е редактирана (22-06-09 20:31)

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за обектив (светлосилен)
Автор: slav4cho   
Дата:   22-06-09 20:30

твър значи който няма зоом
как не можеж да павиш нощни снимки? аз с една сапунерка правя снимки нощни при това сполучличи.според мен пробвай с по-дълга експозиция, диафрагма и по голямо исо но с исото не се уливай че има мн шум
п.с. според мен просто си поиграй с настройките



Публикацията е редактирана (22-06-09 21:13)

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за обектив (светлосилен)
Автор: slav4cho   
Дата:   22-06-09 20:31





Публикацията е редактирана (22-06-09 21:18)

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за обектив (светлосилен)
Автор: BotsRevenge   
Дата:   22-06-09 20:46

slav4cho, винаги е хубаво, когато човек има желание да помогне и отделя времето, за да го направи.

Би ли споделил какви филтри е добре да се ползват за нощните снимки?

Ще си позволя да внеса малко яснота в терминологията ти като коригирам "по-голямо време на снимане" с "по-дълга експозиция".

ПС
topche, светлосилният обектив няма да ти помогне особено много. Ако с китака на f3.5, ISO 1600 (все пак за нощни снимки от ръка май говорим), меренето ти дава 1/2" експозиция, то с с 35ца на ф1.8 ще можеш да снимаш на 1/8".

Без статив при тази скорост няма да ти е никак лесно да направиш рязък кадър. Трябва ти статив. Евентуално, ако имаш мерак, можеш да се справиш и с монопод вместо със статив, но ще трябва да търсиш нещо стабилно, на което да подпреш здраво монопода.

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за обектив (светлосилен)
Автор: drkskwlkr   
Дата:   22-06-09 21:19

Всеки обектив е светлосилен, няма "светлосилни" и "светлослаби" обективи. Различните обективи имат различна светлосила (това по отношение на неправилно възприетата терминология в темата).

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за обектив (светлосилен)
Автор: djogata   
Дата:   22-06-09 21:46

Топче, според мен ако ти се правят нощни снимки, първо си вземи статив.

Слагаш апарата на статива, и си снимаш на леко позатворена бленда (на отворена може да ти поизбяга фокуса), като така получаваш дълга експонация, и ясна и остра картинка (на неподвижните обекти).

За да избегнеш трепкането на апарата като натискаш копчето, можеш да сложиш апарата на самоснимачка или да си купиш жило.

Така че, ако бях като теб и много ми се снимаха нощни снимки, бих купил първо статив, и после ако останат към 200 лева бих си купил 50/1.8 или 35/1.8.

И статива, и обектива можеш да си ги ползваш за много повече неща, не само за нощни снимки - примерно статива за пейзажчета, а твърдият обектив за портретчета и други работи [smilie5]


(Между другото тука почвам да се обърквам с термините, това, за което говорим, според мен се нарича експонация - записване на изображение върху светлочувствителен материал - сензор - чрез излагането му на светлина, докато експозиция е излагането на картини/произведения на изкуството на показ, поправете ме ако греша).

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за обектив (светлосилен)
Автор: НАСОО   
Дата:   22-06-09 21:48

как може да знаеш какво е светлосилен обектив а да не знаеш кво е твърд[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за обектив (светлосилен)
Автор: t.marev   
Дата:   22-06-09 22:04

djogata написа:

> >>
>
> (Между другото тука почвам да се обърквам с термините, това, за
> което говорим, според мен се нарича експонация - записване на
> изображение върху светлочувствителен материал - сензор - чрез
> излагането му на светлина, докато експозиция е излагането на
> картини/произведения на изкуството на показ, поправете ме ако
> греша).


Грешиш...но съвсем малко.[smile] Експозиция е точно "излагане" на светочувствителния материал на светлина, в случая матрицата. Терминът означава комбинацията между бленда и скорост, тоест параметрите на "излагането".
А експонация, това е времето на излагане. Ако увеличиш експонацията - променяш експозицията. Ако увеличиш експонацията, но искаш да запазиш експозицията - трябва да затвориш блендата.
[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за обектив (светлосилен)
Автор: Mec   
Дата:   22-06-09 22:23

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за обектив (светлосилен)
Автор: nodoubt   
Дата:   22-06-09 22:25

аман от хора научили два фото лафа и вече дават акъл [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: CanoniO   
Дата:   22-06-09 22:34

Ай кан'т билийв дис нонсенс...

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за обектив (светлосилен)
Автор: НАСОО   
Дата:   22-06-09 23:17

авауаааа тука по-яко от зоната бре[thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за обектив (светлосилен)
Автор: Mec   
Дата:   22-06-09 23:42

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за обектив (светлосилен)
Автор: tantris   
Дата:   22-06-09 23:51

Mec, така си е. Народа не ще боке-моке. То и аз не щях преди, ама цнобарията не прощава и сега съм основно на компоти.

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за обектив (светлосилен)
Автор: Mec   
Дата:   23-06-09 09:11

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за обектив (светлосилен)
Автор: kapitancho   
Дата:   23-06-09 09:28

Мес,
само да ти кажа, че от 2-3 седмици имам 35/1.8 и 95% от снимките ми с него са на 1.8 и са чудесни. topche, препоръчвам ти да си го купиш, но единствено се съмнявам да го има наличен, защото доста се търси.

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за обектив (светлосилен)
Автор: Георги   
Дата:   23-06-09 09:41

35/1.8 ще ти върши чудесна работа

като добуташ до никонски фулфрейм, ще го продадеш на 60-70% от цената му и ще си купиш друго. и без това тия 70-80 лева които ще загубиш ще са ти последната грижа при обзавеждането на качествена фф система :)

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за обектив (светлосилен)
Автор: nodoubt   
Дата:   23-06-09 09:48

правилно

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за обектив (светлосилен)
Автор: djogata   
Дата:   23-06-09 11:55

Подкрепям за 35/1.8 ( и за статива, ако държи на нощни снимки).

Той по-горе разправя, че бюджета му е ограничен и че ще събира макс 500 лева, вие го хвърлихте у фулфрейма, немой така [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за обектив (светлосилен)
Автор: danbi   
Дата:   23-06-09 12:08

Че той фулфрейма е принципно по-евтин откъм оптика [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за обектив (светлосилен)
Автор: djogata   
Дата:   23-06-09 12:12

Може би, ама тялото струва една торба пари [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за обектив (светлосилен)
Автор: Mec   
Дата:   23-06-09 12:38

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за обектив (светлосилен)
Автор: kapitancho   
Дата:   23-06-09 12:56

Mec,
то затова си има автофокус. И аз със Хелиоса не нацелвам фокус и това си е. И с 35-цата снимките ми с ръчен фокус за плачевни, така че си има лек.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »