Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Help заключена карта на Практика
Автор: batstako   
Дата:   22-06-09 10:21

Имам проблем ))))) като се опитам да снимам ми дава Card Locked и неще и неще да я отключи рових менюта пробвах механичното заключване на картата неще и неще, пробвах с ресет олл и нищо и нищо. Има едно меню Protect на него като вляза пише Card Locked и никакви опций. Ако някой може да помогне, ще съм благодарен Фотоапарата е Практика Luxmedia 8303.
p.s.Пробвах и друга карта но е същото.

Отговори на това съобщение
 Re: Help заключена карта на Практика
Автор: ilia_dm   
Дата:   22-06-09 10:27

Вероятно заключващата пластина на картата сама се придвижва при поставяне във фотоапарата.
пп-често се случва при износване

Отговори на това съобщение
 Re: Help заключена карта на Практика
Автор: harvester_vn   
Дата:   22-06-09 10:30

ilia_dm , и аз за това си помислих когато започнах да чета, но човека казва че е проверил за това, пък и да е заключил и другата карта с която пробвал.... [smilie11]



Публикацията е редактирана (22-06-09 10:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Help заключена карта на Практика
Автор: batstako   
Дата:   22-06-09 10:46

не е това защото и на двете карти да го прави като втората карта е почти нова

Отговори на това съобщение
 Re: Help заключена карта на Практика
Автор: cicomanco   
Дата:   22-06-09 10:48

Изхвърли тоя бъгав боклук и си вземи фотоапарат!

Отговори на това съобщение
 Re: Help заключена карта на Практика
Автор: pmartinov   
Дата:   22-06-09 10:58

cicomanco


[smilie24] [smilie24] [smilie24]


[thankyou]


Отговори на това съобщение
 Re: Help заключена карта на Практика
Автор: batstako   
Дата:   22-06-09 11:00

Еииии много късно бе [smilie25] очаквах първия коментар да е в тоя стил )))))))))). Да кажа само Хапарата не е мой на позната е /която като всяка жена първо купува после пита/ и съм и казал че е отФрат но кой ли слуша........ А темата е за помощ ако някой знае иначе сервиза я зове

Отговори на това съобщение
 Re: Help заключена карта на Практика
Автор: c41   
Дата:   22-06-09 11:06

Пробвай да форматираш картата.
И с апарата и на ПеЦе. Ако стане фърляй практиката, ако не фърляй картата...[beer] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Help заключена карта на Практика
Автор: ilia_dm   
Дата:   22-06-09 11:16

Като вадиш картата от фотоапарата обърни внимание в какво положение е заключващата пластина.Ако излиза заключена-това е.

Отговори на това съобщение
 Re: Help заключена карта на Практика
Автор: batstako   
Дата:   22-06-09 11:37

Пробвах с формат на компа /форматира се без проблем/ промяна няма Card Locked на т.нар. апарат формат неможе да се направи щот нИ дава Card Locked вика. Пробвах я тиксо да залепя механичния заключвател промяна няма.......... На моя апарат FZ50 има функция да протектне снимка или снимки да не ги изтриеш попогрешка ма па да се заключи картата [smilie11] [smilie11] [smilie11] странно май е за сервиз. Ще изчакам още малко да видим дали някой няма да даде решение.......

Отговори на това съобщение
 Re: Help заключена карта на Практика
Автор: platinum   
Дата:   22-06-09 16:24

А да не би случайно да има изкривени контактни пластини в апарата? Мисля, че са първите две от скосената страна на картата. В смисъл да е паднало вътре някакво боклуче или нещо подобно и ненормално.

Отговори на това съобщение
 Re: Help заключена карта на Практика
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   22-06-09 16:50

platinum [smilie24]
Щом като го прави с две различни карти логично е първо да търсим причината в апарата.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »