Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Sony H50
Автор: maioneza   
Дата:   19-06-09 16:41

Една година с ултразуум ще ми покаже искам ли DSLR, или не искам. Бюджета ми е до 600лв. Тъй като имам впечатления от тази серия фотоапарати на Сони, съм решил да е този - H50. Алтернатива като цена е Fuji S8100, но имам притеснения за качеството на снимките от 8100 и предполагам, че Сонито ще е по-добро. Разглеждах разни Lumix, но до 600 лева трудно нещо читаво ще намеря (fz28 e 700, a 100 лева са си 100 лева). Вариант е и Nikon Coolpix P80.

Като човек, който за пръв път ще се сблъсква по-сериозно с фотографията кой от трите апарата бихте ми препоръчали? Или може да ми предложите и нещо друго, ще се радвам да ми помогнете в избора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: CyberGene   
Дата:   19-06-09 16:47

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony H50
Автор: maioneza   
Дата:   19-06-09 17:49

Доста полезен линк, благодаря. Все пак бих искал мнения от хора, които имат, или поне са работили с някои от апаратите. Защото всеки си има и плюсове и минуси

Отговори на това съобщение
 Re: Sony H50
Автор: kirilius   
Дата:   19-06-09 18:05

Ами Canon SX10 IS и Panasonic FZ28 нямат много минуси като за класа си. Аз имам FZ18, който е предшественика на FZ28 и съм доволен като за турбосапунер. Който и от двата да вземеш, няма да сгрешиш, ако искаш турбосапунер.

Тук има ревю с добри думи за друг модел на Сони, за който не знам нищо:
https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=REVIEW&ARTICLE_ID=52


Минусите са характерни за всички апарати в този клас (с малък сензор):
- Лоша динамика на картината: ако не внимаваш, често ще имаш изгоряло небе и тъмни участъци без детайл
- Използваемо ИСО до 400 (с компромиси понякога)
- Не особено плитък ДОФ
- Бавен фокус: ако искаш да снимаш деца, животни или нещо друго в движение, ще се ядосваш само

Отговори на това съобщение
 Re: Sony H50
Автор: rhyan   
Дата:   19-06-09 18:18

kirilius е прав, а на въпроса ти - дали за 1 година ще разбереш искаш или не искаш отговора е ясен - ако се зарибиш, ще искаш.
Според мен когато можеш в пълна степен да оцениш точно какво не може да направи твоя апарат, тогава вече си готов да започнеш да гледаш за DSLR.
Между другото - canon SX10 is, с малко помощен софтуер може да се превърне в една никак не лоша машинка...
Виж тук...
https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&i=993939&t=993939&offset=all



Отговори на това съобщение
 Re: Sony H50
Автор: maioneza   
Дата:   20-06-09 00:41

Rhyan,
за парите на Canon SX10 is имам DSLR качество, пък макар и от entry клас, със Олимпус е-420 например, който е хвален като чудесен за старт с цифрова фотография. И дори и да има своите минуси , това Оли за 700 лева е по-добре от турбо за 700 според мен. Идеята ми беше за турбо до 600 лв. От линка на CyberGene разбрах, че с моя бюджет ще има сериозни компромиси. Kirilius ги каза. (Минусите са характерни за всички апарати в този клас (с малък сензор):
- Лоша динамика на картината: ако не внимаваш, често ще имаш изгоряло небе и тъмни участъци без детайл
- Използваемо ИСО до 400 (с компромиси понякога)
- Не особено плитък ДОФ
- Бавен фокус: ако искаш да снимаш деца, животни или нещо друго в движение, ще се ядосваш само).

Освен чисто любителските пейзажи съм се насочил към спортна фотография (по-конкретно футбол). С турбо трудно бих правил качествени изображения. Но все пак не съм сигурен дали е удачен и директния сблъсък с ДСЛР (бил той и по-добър от споменатия 420)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony H50
Автор: bativ   
Дата:   20-06-09 21:54

здравей, аз съм фен на сони, самия аз имам a700 и едно малко P200. имах и Н50, но не можах да го издържа, НИКАК НЕ ТИ ГО ПРЕПОРЪЧВАМ. мн слаби снимки, много. ако искаш мога да ти дам сам да се убедиш. голям шум. няма никаква острота... съветът ми е да погледнеш друга марка.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony H50
Автор: suggs   
Дата:   21-06-09 09:13

Присъединявам се към мнението на колегата. Наскоро една приятелка се върна от Испания, където беше снимала с H50. Разгледах снимките, и честно, моят Panasonic FZ8 го бие отвсякъде - и като стабилизация, и като измерване на осветеността, и като острота ...
Съветът ми е - направо си вземи DSLR. Ао си купиш H50 или нещо подобно, скро ще поискаш нещо по-добро, и ще трябва да го продаваш на загуба.
Доп.: Все пак - Panasonic FZ8 и FZ18 все още се намират, и са на добри цени. Погледни това: https://photo-forum.net/boni/fz18/fz18.htm , и си реши.



Публикацията е редактирана (21-06-09 09:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony H50
Автор: maioneza   
Дата:   21-06-09 10:20

Благодаря много на всички. Информацията за сонито беше полезна, ще се откажа от него. Тепърва ще чета още и ще преценявам какво да взема. А дотогава под ръка ми попадна една не лоша Канон сапунерка, която мисля, че има на какво да ме научи като за начало

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »