Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Питанка за програма-архиватор
Автор: nacho1   
Дата:   15-06-09 18:05

От доста време се мъча да си правя архив на целият ми хард диск, но напоследък архивът ми нараства лавинообразно. Разбирам, че най-вече мисля като някакъв изперкал идеалист [smilie18] и кътам всеки първоисточник на информацията си .. та питането ми е към фотографите, понеже аз започнах да имам подобен проблем след като започнах да снимам в RAW .. после и слайдове .. малко видео и стана бозата [ezik]
Купух си 2 харда по 320 Гб, като единият е във външна кутия с USB връзка. След 1-2 месеца работа, решавам да добавя в архива новите неща, но за това време вече са нараснали доста, а понякога има и новости в старите файлови, които няма как да сравня освен по датата, но става бавно и трудно. Разпределил съм ги в 7-8 основни папки (файлове, документи, видео, инсталационни пакети на програмите) .. после във всяка папка .. папки да искаш ... и все в различни пиша новите неща понеже стават по 500-1000 Мб и дотежават ... та нека да споделят по-запознатите с програмите дали има програма, която да следи всички нови файлове записани в определен промеждутък от време. Знам че в search-а на windows-a може да се търси по дата, но после разпределението им по папки на външният ми хард е мъка. Ако взема да прекарвам през USB-то на външният минава 1,5-2ч и ако даде грешка не е ясно за реда на записа докъде е стигнал ... та проблем голям ми е а нямам идея как да го направя професионално.
Предварително благодаря на отзовалите се със съвет, но коментари от рода: "защо са ти толкова подробности по харда?" няма да са от полза на никой [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Питанка за програма-архиватор
Автор: harvester_vn   
Дата:   15-06-09 18:08

Като гледам какво пишеш, май трябва синхронизатор, а не архиватор :)
Пробвай SyncToy

Отговори на това съобщение
 Re: Питанка за програма-архиватор
Автор: nacho1   
Дата:   15-06-09 18:08

Благодаря на админите за своевремената поправката [smilie24]



Публикацията е редактирана (15-06-09 18:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Питанка за програма-архиватор
Автор: ecobo   
Дата:   15-06-09 18:10

SyncToy [smilie24]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »