Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Помощ за Канон Т70
Автор: harvester_vn   
Дата:   15-06-09 15:35

Има ли някой който му разбира на това животно?
Как мога да снимам с него с приоритет на блендата? Не виждам да има такъв режим. Има някакви полуидиотски програми както и режим Tv, но Аv няма. Когато сложа ринга за блендата на зелено кръгче май всичко е наред, но при ръчно задаване ми изчислява някакви безумни скорости, например пряко огряна от слънцето светла повърхност на бленда 2,8 и ИСО 200 скороста е 1/350. При същите условия дигиталния ми апарат дава скорост 1/5000.
Дали апарата нещо не е наред или аз нещо не правя както трябва?

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за Канон Т70
Автор: photostoykov   
Дата:   15-06-09 15:39

Трябва да заключиш пръстена на диафрагмата, като натиснеш малкото черно копченце, за да застане на червеното "А".
Т'ва е!

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за Канон Т70
Автор: harvester_vn   
Дата:   15-06-09 15:46

Не. Не искам автоматична бленда (това имах предвид със "зелено кръгче" в първото мнение, обектива който пробвах в момента е Токина и няма "А" а зелено кръгче) искам аз да си я нагласям. А и А-то ми е зелено, а не червено [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за Канон Т70
Автор: didesignbg   
Дата:   15-06-09 15:48

какво те кара да мислиш че този апарат има приоритет на диафрагмата?

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за Канон Т70
Автор: harvester_vn   
Дата:   15-06-09 15:53

Нищо, просто предполагам/х че има [smile]
Взех го от познат, който винаги е снимал "на зелено" и нищо не можа да ми обясни. За тези обективи си ползвам Ф-1, но е с неподходяща лента в момента.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за Канон Т70
Автор: photostoykov   
Дата:   15-06-09 15:55

Ами, явно не си наясно със символите!

Tv (Time Variation) е режим за работа с приоритет на диафрагмата - поставяш на гривната числото, което ти трябва, а апаратът измерва и отработва скорост на затвора за правилната експонация.

Av (Aperture Variation) е режим на работа с приортет на скоростта на затвора.
Голямо предимство при спортна и акшън фотография, където с цел да се "замрази" двиижението на обекта се поставя скорост на затвора, напр. 1/500 s.

[ezik]



Публикацията е редактирана (15-06-09 15:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за Канон Т70
Автор: didesignbg   
Дата:   15-06-09 15:58

шшшшт, тихичко. Айде да те водя в фуджи темата, че ще ти се смеят канонци[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за Канон Т70
Автор: d_ave   
Дата:   15-06-09 16:04

sorry, ама не се сдържах - акшън фотография да не е актова фотография, при която целта е да се замръзи движението на обекта:)))))

photostoykov, при канон е точно на обратно - tv е приоритет на скорост - задаваш сам скоростта, апарата изчислява бленда, av е обратното - настройваш бленда, апарата мери и задава скорост.

сега сериозно, веднъж снимах с точно такова животно и собственика обясни, че нямало, поггледнах го леко с недоверие, но в крайна сметка беше за 2 кадъра, та не съм се замислял повече.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за Канон Т70
Автор: harvester_vn   
Дата:   15-06-09 16:08

photostoykov, при Канон не е баш така, всъщност е точно обратното [smilie3]
Аv- приоритет на блендата
Tv- приоритет на скороста

didesignbg, да разбирам ли че това нещо няма приоритет на блендата?
Да го връщам значи? Щото май и ръчен режим няма, пък и да има, както не изписва скороста във визьора....

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за Канон Т70
Автор: photostoykov   
Дата:   15-06-09 16:10

Предавам се!
Аз обърнах понятията, позабравил съм![smilie2]

Наистина, Т70 няма режим на приоритет на дифрагмата.

[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за Канон Т70
Автор: harvester_vn   
Дата:   15-06-09 16:10

Ясна работата..... жалко че не е мой, така хубаво щях да го трясна в земята... [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за Канон Т70
Автор: didesignbg   
Дата:   15-06-09 16:12

Ръчен има.
http://rapidshare.com/files/210207359/T70_en.PDF

вземи си един ф1 ню, за бекъп на единичката и живей щастливо[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за Канон Т70
Автор: harvester_vn   
Дата:   15-06-09 16:44

Намерих упътване аз, но понеже не видях нищо за ПрБл, а не подозирах че е възможно да има СЛР без такъв режим, си помислих че проблема е в мен- че или не мога да го намеря в упътването, или съм прекалено тъп [smile]

Обаче... вижте какви неща пишат за това недоразумение:

The computer age was invitably found an in-route into SLR camera design - apart from affecting life-styles and the world we live in. And Canon foresees that as early as 1976 when the Canon AE-1 was introduced to the world. In 1984, a revolutionary new Canon camera was launched and it was changing the way we look at camera and photography. That camera was the Canon T70 model.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »