Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Canon Rebel XTI/400D-за и против
Автор: batgani   
Дата:   07-06-09 20:25

Бих искал лично да се успокоя или разочаровам от себе си за избора който направих преди 1 год.Определено съм години далеч от професионалистите в този форум,но бих искал да знам с какво въпросния апарат е по лош от други.С какво по точно показателите му пречат да се направят по добри снимки от други машинки.Дали е от камерата или от обектива.
Колкото и да чета,почти не проумявам разликите.
Ще е хубаво да обясните с по прости думи.
Багодарско...!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Canon Rebel XTI/400D-за и против
Автор: sirkhann   
Дата:   07-06-09 20:39

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon Rebel XTI/400D-за и против
Автор: asahi   
Дата:   07-06-09 20:44

С 300Д съм успявал да снимам всичко, каквото пожелая. Не виждам с какво 400Д ще е по-назад от него.

Какво направи за ЗАУ-то през последната година?

Отговори на това съобщение
 Re: Canon Rebel XTI/400D-за и против
Автор: batgani   
Дата:   07-06-09 20:50

Въпросът ми всъщност е чисто технически.Взех си апарата ей така,а не да правя пари.
Вече отбелязах че не съм професионалист,приятелю sirkhann....

Отговори на това съобщение
 Re: Canon Rebel XTI/400D-за и против
Автор: jivkojj   
Дата:   07-06-09 21:11

Какво искаш да кажеш с това:
С какво по точно показателите му пречат да се направят по добри снимки от други машинки.
и въобще какво точно питаш [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon Rebel XTI/400D-за и против
Автор: batgani   
Дата:   07-06-09 21:20

jivkojj,постоянно преглеждамн форумите и никаде,никой не каза добра дума за 400д,но пък за други модели,включая 350д,който уж е предна версия,само добро.Явно има нещо което не схващам.Пак казвам:технически.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon Rebel XTI/400D-за и против
Автор: mrge.org   
Дата:   07-06-09 21:36

Просто скоро след него излезоха по-добри модели и затова е недохвален. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon Rebel XTI/400D-за и против
Автор: alsash   
Дата:   07-06-09 21:52

нямам проблеми с апаратчето [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon Rebel XTI/400D-за и против
Автор: sirkhann   
Дата:   07-06-09 22:00

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon Rebel XTI/400D-за и против
Автор: jivkojj   
Дата:   07-06-09 22:07

Снимал съм с 400D и е прекрасен фотоапарат. Технически превъзхожда всеки един турбосапунер
Ето това ако не е раклама .... [smilie18]

Иначе аз се включих в темата защото го имах за кратко преди време. Проблема му за мен беше, че го имах паралелно с Д40. Картинката му (в JPG) при директно сравнение определено беше по-зле, пък и ми беше неудобен.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon Rebel XTI/400D-за и против
Автор: batgani   
Дата:   07-06-09 22:14

бих искал и аз да направя сравнение като тебе.На мен между другото ми е удобен ама за картинаката няма как да изкажа мнение.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon Rebel XTI/400D-за и против
Автор: ilcoin   
Дата:   07-06-09 23:05

Проблема на 400Д, е че остана в сянката на 350Д които пък е един от краеъгълните камъни на достъпната дигиталната фотография и все още се използва от доста народ вкл. и професионално.

Затова и остана незабелязан някак си, просто нямаше как да даде отново този скок, което 300 и 350 дадоха на фотографите в ниския сегмент. Разбира се, канон се постараха да "напарфюмират" добре апаратчето, но така или иначе то не успя да излезе от сянката на предшествениците си.

Снимай си с щракалката и не се коси излишно, апарата ти е супер :)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon Rebel XTI/400D-за и против
Автор: nevmi   
Дата:   07-06-09 23:38

Аз съм със 400Д и съм предоволен от апарата. Вади хубави снимки а с хубава опитака още по хубави. Ще го сменя само за full frame [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon Rebel XTI/400D-за и против
Автор: geokar   
Дата:   08-06-09 00:33

Снимам с 450Д и съм много доволен, ако не беше излязъл своевременно, щях да си купя точно 400Д. Разликите са предимно в броя на пикселите, големината на монитора и т. н. Картината на 400Д би трябвало да е по-добра от моята, пред вид по-малкото пиксели и по-малкия шум при високите ИЗО. Тези модели се критикуват предимно от агитката на Никон, но това си е патологично явление и не се опира на качествата им. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon Rebel XTI/400D-за и против
Автор: asahi   
Дата:   08-06-09 11:19

geokar, има още доста полезни разлики между 400 и 450Д в полза на последния. Потърси информация за 40Д - той му е "таткото" на 450Д.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon Rebel XTI/400D-за и против
Автор: alma   
Дата:   08-06-09 13:25

Аз съм си много доволна от 400Д, каквото и да се говори за него [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Canon Rebel XTI/400D-за и против
Автор: batgani   
Дата:   08-06-09 18:21

Ами освен да ви благодаря за мненията,друго не ми остава.Може би наистина проблема е в мен,както каза sirkhann,но пък няма и време да се уча на фотография.поне съм доволенч4е няма пак да тръшкам мангизи за нова камера.
Изглежда обективите трябва се сменят.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon Rebel XTI/400D-за и против
Автор: harvester_vn   
Дата:   08-06-09 18:36

batgani написа:
С какво по точно показателите му пречат да се направят по добри снимки от други машинки. Дали е от камерата или от обектива.

А би ли споделил какво точно не ти се получава? Иначе всичко което се е изприказвало до момента е само разтягане на локуми

Отговори на това съобщение
 Re: Canon Rebel XTI/400D-за и против
Автор: IDA   
Дата:   08-06-09 18:38

Разбира се, че проблемът е в теб!

Аз снимах 4 години с 350Д и направих най-добрите снимки в живота си с него. 400Д би трябвало да е по-добър от него във всяко едно отношение!

Така че, вместо да се терзаеш кое е по-добро или по-лошо, хващай апарата и снимай. Прекрасно знаеш, че фактори като светлина, композиция, замисъл, идея и особено уменията на ЗАУ-то, които се придобиват със снимане и самообразоване, оказват много по-съществено влияние върху крайния резултат, отколкото минималните разлики между два последователни модела.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »