Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Съвет при избор на фотоапарат.
Автор: Kosturkov   
Дата:   05-06-09 21:52

Здравейте,
за пръв път ще си купувам DSLR и съм се спрял на 3 модела, но се чудя кой от тях да си купя. Ще се радвам да ми помогнете.
Та фотоапаратите са:

Nikon d60, обектив 18-55mm
Pentax Km, обектив 18-55mm
Olympus e-420, обектив 18-42

За сега клоня към Nikon d60, но все още не съм взел твърдо решение. Така, че който може да помогне, с удоволствие ще изслушам съвета.

Благодаря ви.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет при избор на фотоапарат.
Автор: Mec   
Дата:   05-06-09 22:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет при избор на фотоапарат.
Автор: bordon   
Дата:   06-06-09 00:50

Привет [smile]

Мога да кажа собствени наблюдения от работата с Оли.
Е-410 / 420 нямат вградена стабилизация в телата. Това може би е най-големия минус [smilie2] за конкретно този 4ХХ.
Поради малката матрица /в сравнение с другите марки - кроп фактор 2, размер 17,3 x 13,0 мм/ Оли имат шум над средното ниво, но лично за мен не е такава болка за умиране [smilie5]
Обективите /китовите/ които са в комплект с тялото вършат повече от добра работа.
Live View - Визиране в реално време - за мен върши доста работа, колкото и от начало да ти се струва че е излишно.
Сигурно знаеш че това Оли се води като най-малкия DSLR разработван до сега. [smilie5]
Има възможност за работа с два различни вида карти-памет: CompactFlash карта (Type I и II), Microdrive и xD picture карта.
Има и още плюсове но това може да го видиш в ревюто на апарата [smilie7]

Конкретно за Nikon D60 нямам преки наблюдения.
Един приятел снима с D40 и е много доволен от него. [smilie6]

Лично за мен е голям плюс стабилизацията в тялото на ОЛИМПУС /серия 4хх няма но ти ако имаш финансова възможност се насочи към 5хх - те имат стабилизация/.
При Никон / Канон няма стабилизация в тялото а тя се намира в обективите. Което допълнително оскъпява нещата.

За Пентакс нека кажат колеги, които работят с него...лично аз съм чувал добри отзиви [smilie3]

Дано съм бил полезен...[smilie5]

[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет при избор на фотоапарат.
Автор: pefoto01   
Дата:   06-06-09 02:18

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет при избор на фотоапарат.
Автор: iordanko   
Дата:   06-06-09 07:48

Предполагам, че ще ти е полезно и интересно това:
http://www.kenrockwell.com/tech/notcamera.htm

а също и препоръките за D60 накрая на тази страница:
http://www.kenrockwell.com/nikon/d60.htm



Отговори на това съобщение
 Re: Съвет при избор на фотоапарат.
Автор: mbs   
Дата:   06-06-09 08:38

Ето едно директно сравнение между К-м и Д60

http://www.digitalcamerareview.com/default.asp?newsID=3860


А заключението на автора на ревюто е: "...If you're looking for a camera that you can grow into and explore settings with, or a camera that lets you experiment cost-effectively with various lenses, the K2000 is a fantastic new option and a great value besides, given all the new tech it packs in. If you're wanting a DSLR to ease the transition from your point-and-shoot – a rock solid performer that does its thing without fuss – the D60 is probably the compact DSLR for you. Whichever you prefer, with one of these options you're basically guaranteed a capable camera that's easier to tote around than your typical SLR and easier on your wallet."

Той обаче пропуска да спомене регулируемото шумоподтискане в Pentax, което позволява да си настройваш камерата по твой вкус, както и вградения RAW processing, както и разнообразните вградени дигитални филтри, които също ти дават свобода да избираш и експериментираш. Като цяло за парите, които ще дадеш, Pentax ще ти даде повече!


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет при избор на фотоапарат.
Автор: cicomanco   
Дата:   06-06-09 09:01

От трите , Д-60 е най за препоръчване!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: pstoev   
Дата:   06-06-09 09:19

виж и сони А300/А350...
страхотно лайв-вю,байонет съвместим с минолта обективи...
http://www.dpreview.com/reviews/sonydslra350/



Отговори на това съобщение
 Re: Съвет при избор на фотоапарат.
Автор: mbs   
Дата:   06-06-09 09:27

Ако искаш да сравниш картината, която би получил от трите модела (на американския пазар К-м е К2000), използвай това:
http://www.imaging-resource.com/IMCOMP/COMPS01.HTM

Увеличи максимално снимките, избери си детайл, който да сравнаваш и прецени кой от резултатите те радва най-много.
За ергономията - най-добре в магазина "на живо".
Ако имаш каквито и да било въпроси конкретно за К-м, използвай и това: http://pentaxfanclub.com/portal.php



Отговори на това съобщение
 Re: Съвет при избор на фотоапарат.
Автор: allwhite   
Дата:   06-06-09 10:42

К-м е много стегнато и прецизно изработено тяло, много добър захват, особено за по-малка длан, към 620 грама с бат., добър визьор (по памет по-добър от на Д60), стабилизация, 5 кръстосани АФ точки, почистване на матрицата от прах, обратобка на Raw в камерата, серия от 3.5 кадъра в сек., и т.н. което е доста добре за камера в ниския ценови клас. Предполагам с китовите обективи снимките от всички камери в този клас са подобни. Но пък примерно с една нескъпа 40 мм палачинка от Щатско става перфектна травъл камера [beer]

http://www.digitalcamerainfo.com/content/Pentax-K2000-Digital-Camera-Review-20431.htm
.. в това подробно ревю Пентакса има много висока оценка ..

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет при избор на фотоапарат.
Автор: cicomanco   
Дата:   06-06-09 10:50

Toчно батериите са куцото му място!Тежат колкото 2 от Никон.Тялото е наистина добро , но отстъпва на Д60 като показатели.Иначе най - голямата му екстра е стабилизацията!

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет при избор на фотоапарат.
Автор: mbs   
Дата:   06-06-09 12:25

@cicomanco,
Напротив, в този клас батериите на К-м са още едно от предимствата му (наред с изброените до сега). Особено ако апаратът се използва за туризъм, пътувания, "стрийт" и т.н. Най-малкото, защото АА са "available everywhere". Заради Li-ion на старата ми Паналайка ми се е случвало да изпускам снимки. Заради АА - никога.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет при избор на фотоапарат.
Автор: mbs   
Дата:   06-06-09 12:26





Публикацията е редактирана (06-06-09 12:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет при избор на фотоапарат.
Автор: Mec   
Дата:   06-06-09 18:48

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет при избор на фотоапарат.
Автор: bordon   
Дата:   06-06-09 19:33

Абе друго си е със стабилизацията...[smilie5]

[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет при избор на фотоапарат.
Автор: fitnesman   
Дата:   07-06-09 11:33

PENTAX -
http://www.dpreview.com/reviews/pentaxk2000/page34.asp


NIKON -
http://www.dpreview.com/reviews/nikond60/page29.asp

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет при избор на фотоапарат.
Автор: cyb3r   
Дата:   07-06-09 21:37

Ако имаш ограничен бюджет, прецени какво смяташ да снимаш най-вече и виж какви обективи ти предлагат съответните марки и кои от тях можеш да си позволиш. Направи си сметката в по-дългосрочен план, тъй като освен апарат, си избираш и система, с която да снимаш. Успех!


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет при избор на фотоапарат.
Автор: jorro_z   
Дата:   08-06-09 14:08

Мес написа:
ах тази страхотна стабилизация [smilie2]
статуи в музея ли ще снимате с нея?
ако нещо мърда в кадъра стабилизацията не може по никакъв начин да ви помогне.
човек който да не мърда няма.

Мес,

Принципно си прав, обаче само в случай, че едното тяло (Пентакс) има стабилизация, но ИСО само 800, а другото тяло (Никон) няма стабилизация, но пък има ИСО 6400.

Обаче, за съжаление не е така. И двете тела имат еднакво ИСО (3200), и горе долу еднакъв шум (както се вижда и от линка на МБС, дори Пентакс е по-добре на високо ИСО). Само че, при тези равни условия, едното тяло няма стабилизация, а другото има. Така че, в случая предимството е на страната на К-м.

Мога да се съглася с твърдението, че Никон правят страхотни камери. Да, НО!

Вие по-скоро препоръчвате на принципа на марката, а не на конкретния модел. Ако човека беше попитал само: Никон или Пентакс, тогава - да! Но той пита за точно два конкретни модела Никон и Пентакс, и един модел на Олимпус.

Колкото и да Ви е жалко, от точно тия три модела, Пентакс К-м е най-добрия.

Факт.

Сега, ако човека реши в последствие да си купува скъпи тела и обективи, тогава, вероятно е по-добре да избере Никона (въпреки, че практически, ще смени и тялото, и обектива, така че пак няма да остане нищо от първоначалната покупка, за да е оправдан генералния избор на система). Ако обаче реши да остане с този апарат по-дълго време, в този случай Пентакс дават много повече.

Ето и от мене, като Пентаксаджия, защо от точно тия три модела, Пентакс К-м е най-добрия:

1. Равни възможности като ИСО с Никона, еднакъв кроп фактор, по-голяма матрица от Олимпус.
2. По-добро ниво на шума от трита модела.
3. По-голяма гъвкавост - работи с ВСИЧКИ обективи на Пентакс, с ВСИКЧКИ обективи на Сигма за Пентакс, с ВСИЧКИ обективи на Тамрон за Пентакс, с ВСИЧКИ обективи на Войтландер за Пентакс, с ВСИЧКИ обективи на Карл Цайс за Пентакс, и

С ВСИЧКИ ОБЕКТИВИ ОТ ВСИЧКИ МАРКИ НА М42 !!!

4. С ръчни обективи, работят меренето, стабилизацията и потвърждението на фокуса.
5. Има 5 кръстовидни автофокусни сензора.
6. Има бърз и точен автофокус.
7. Поддържа новите обективи на Пентакс и Сигма със ултразвукови мотори.
8. Малък, лек и компактен.
9. Работи с АА батерии (това е предимство, не недостатък !)
10. Има по-добър визьор и от Никон Д60, и от Олимпус Е420.

Има и други предимства, но и тези не са малко.

[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет при избор на фотоапарат.
Автор: Kosturkov   
Дата:   08-06-09 14:19

Благодаря за съветите. Ще се възползвам от тях и със сигурност ще ги имам предвид. Доста ме улесниха.
Благодаря още веднъж!
[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет при избор на фотоапарат.
Автор: Uve   
Дата:   25-06-09 18:16

Здравейте и от мен.[beer]
Аз съм нов във форума и съм абсолютен аматьор в тази област, но точно защото интереса ми напоследък се засили, реших и аз да си взема един по-добър фотоапарат /имам в предвид DSLR/ който ще ми е първия. Изчетох доста ревюта и се омотах тотално. В крайна сметка пак се стигна до бюджет. Хареса ми олимпус Е420 защото е евтин, но пък няма стабилизатро на матрицата. В крайна сметка разбирам че и Никон D60 нямал. Та въпроса ми е: този китов обектив ZUIKO DIGITAL 14-42mm няма ли стабилизация?
Абе в общи линии не знам какво да правя...
Мога да опитам и от щатите, но не знам дали ще престигне цял[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет при избор на фотоапарат.
Автор: bordon   
Дата:   25-06-09 18:37

Не, ZUIKO DIGITAL 14-42mm няма стабилизация.
Той от САЩ ще пристигне цял, но не знам дали си заслужава като финансова икономия вече да си го поръчваш от там. Ще ти отпадне гаранцията.

[beer]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »