Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 FUJI F11
Автор: tanja.la   
Дата:   04-06-09 15:34

Нуждая се от ръководство на български за фотоапарат модел FUJI F11.
Някой може ли да помогне с информация?[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: FUJI F11
Автор: mihajlov2   
Дата:   04-06-09 17:13

За български не знам, но ето линк за сваляне на подробната инструкция на руски език:
http://www.videomax.ru/manuals/photo/FujiFilm_FinePix_F11.rar



Отговори на това съобщение
 Re: FUJI F11
Автор: mihajlov2   
Дата:   04-06-09 17:25

Този модел фуджи има навик да преекспонира снимките, ако го оставиш на ауто. Освен това няма преглед на хистограмата. Затова задължително трябва да минеш на режим А или Р, начин на мерене average и да зададеш експокорекция -2/3 ЕV. В повечето случаи ще получиш нормално експонирани снимки. Повече по въпроса можеш да научиш от следното ревю на руски език:
http://videozona.ru/photo_tests/Reviews/FujiFilmF11/FujiFilmF11_page00.asp

и втората част на ревюто:
http://videozona.ru/photo_tests/Reviews/SonyT9/SonyT9_page00.asp



Отговори на това съобщение
 Re: FUJI F11
Автор: apollo   
Дата:   04-06-09 18:15

Имам същото апаратче. Определено има характер и не е за всеки. Страхотна матричка и дори на 800исо се справя много добре. Обаче липсата на хистограма и хайлайтс преглед е проблем и трябва да разчиташ на усет примерно да нямаш изгоряло в небето. Задължително трябва да изчакваш записа на снимката до края и тогава да натискаш каквото и да е защото рискуваш да не запишеш/дозапишеш/ кадъра и ще разбереш чак когато седнеш на компа [smilie10]

Снимам на приоритет на апертура и работа с компенсацията на експозицията. Цветовете не са толкова наситени, както и леко неточни... но дори само качествата на матрицата и резкия обектив компенсират всичко друго [smilie24] [smilie24] [shtrak] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: FUJI F11
Автор: mihajlov2   
Дата:   04-06-09 19:52

Аз също имам това апаратче, иначе не бих давал акъл[smilie5]
Наистина е с характер гадината и иска повече внимание и преценка на условията за снимане. Поне според мене почти задължително трябва да се снима с отрицателна експокорекция 1/3 до 2/3, особено при осветени от слънце мотиви, иначе почти сигурно ще има изгорели места. И хроматични аберации се появяват сравнително често. С това недостатъците му се изчерпват и започват благинките - страхотна матрица за сапунер и много остър обектив. ИСО 400 е абсолютно използваемо и разбира се ИСО 800 също не е за извърляне.
Това е апаратчето, което мъкна постоянно с мене.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: FUJI F11
Автор: tanja.la   
Дата:   05-06-09 08:18

Благодаря на всички които откликнахте на съобщението ми.Имам много да уча от вас[smile].
Ще очаквам и някой друг съвет,за което ви благодаря предварително [shtrak]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »