Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 помогнете за избор на статив
Автор: beonedgeaac   
Дата:   27-05-09 15:52

Привет на всички :)
Преди няколко дена пуснах тази тема:
https://photo-forum.net/forum/read.php?f=47&i=48735&t=48735&phorum_uriauth=
логиката ми беше такава "ако някой предложи нещо , влизам в нета и преценявам струва ли си или не"....обаче никой не се включи , затова минавам на вариант Б- посещение в магазина :)
реших първо да се образовам по темата , но колкото повече чета , противно на всякаква логика, нещата не се изясняват а напротив. Чета добри отзиви за Benro като марка , но не мога да преценя кой е моя статив+ глава. Не мога еднозначно да реша кой е по добрия вариант предвид бюджета който съм отделил (500лв)-карбонов статив + каква да е глава или алуминиев с по-добра глава.
Ще съм благодарен на всеки който предложи оптимална комбинация ...не е задължително да е точно в цитирания бюджет. Примерно ако положението е "дай още 200 лв и вземи хххх което е в пъти по-добър избор" - ще отделя още някоя пара :)

П.С.Апарата ми е nikon D80

Отговори на това съобщение
 Re: помогнете за избор на статив
Автор: gam3ra   
Дата:   27-05-09 16:34

Виж тази тема

http://hardwarebg.com/forum/showthread.php?t=116057

Отговори на това съобщение
 Re: помогнете за избор на статив
Автор: джъмбо   
Дата:   27-05-09 16:34

ако можеш да минеш през някой от дилърите на бенро и да пипнеш сам... така е най-добрия избор

дилъри


Отговори на това съобщение
 Re: помогнете за избор на статив
Автор: beonedgeaac   
Дата:   27-05-09 16:42

Добре ще отида да "пипам" но като не зная какво да гледам ?! не съм ползвал статив никога и нямам представа за подводните камъни при избора и употребата му :)

Отговори на това съобщение
 Re: помогнете за избор на статив
Автор: varushev   
Дата:   27-05-09 16:43

избрани цитати от първите 10 поста в линка на hardwarebg.com

"ПП2. Не съм подробно запознат с главите, но ще се постарая да напиша нещо качествено и полезно. Напоследък започнаха да се събират полезни статии и реших и аз да дам своя пронос. Радвам се, че в един хардуеърен форум си говорим много повече за фотография, отколкото във Фото-Форум. "

"П.С Във въпросния фото-форум ако не ства на въпрос Canon vs Nikon значи ще е спам"

Отговори на това съобщение
 Re: помогнете за избор на статив
Автор: harvester_vn   
Дата:   27-05-09 16:46

http://f-start.com/?p=62

Отговори на това съобщение
 Re: помогнете за избор на статив
Автор: Rosencho   
Дата:   27-05-09 18:55

Ако ще се носи примерно в планината или на други пътувания, статива трябва да е сравнително компактен и не много тежък. Но компромиси със стабилността не трябва да се правят. Смисълът да имаш статив е да го носиш и да ти върши работа, а не да си седи в къщи защото не ти се носи заради това, че е голям и тежък.

ето този май не е лош и е комплект с глава.

Друг вариант
с тази глава
или с тази глава

Последната обаче нещо не се намира в България

Отговори на това съобщение
 Re: помогнете за избор на статив
Автор: джъмбо   
Дата:   27-05-09 19:01

аз лично ползвам тревъл статив защото доста го разнасям и искам да ми е компактен и лек....

за д80 е възможно да е алуминиев вариант 169 + В0 а ако иска може и посочения по-горе карбонов 168 + В0

той влиза в бюджета но е не е много висок...

най-добрия узбор (естетсвено моя) е С269 + В1 [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: помогнете за избор на статив
Автор: beonedgeaac   
Дата:   27-05-09 19:14

Благодаря на всеки който помогна със съвет за взимане на решение , спрях се на :статив BENRO A298 +глава BENRO B1
ако има нещо неправилно в тази комбинация , ще се радвам ако някой ме поправи....ако не , утре отивам в магазина :)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »