Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Панасоник dmc-fz5 странен проблем
Автор: Aegri_Somnia   
Дата:   27-05-09 12:42

Здравейте,

Пиша с надежда някой да ми помогне или да даде съвет. Както пише в заглавието имам този модел. В един момент всички бутони по корпуса започнаха да се движат бавно и тежко, сякаш са пълни с втвърдила се мръсотия. Не съм го ползвал в дъжд, сняг или каквито и да е тежки атмосферни условия.

Отворих го, и нямаше и помен от прах или мръсотия. Затворих го както трябва, снима добре няма проблем, освен че след един ден отново копчетата се "спекоха". Мина малко време работят нормално, и пак спичане.

Някаква идея от къде идва този проблем?

Мерси предварително :)

Отговори на това съобщение
 Re: Панасоник dmc-fz5 странен проблем
Автор: miton   
Дата:   27-05-09 22:42

[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Панасоник dmc-fz5 странен проблем
Автор: bobihot   
Дата:   28-05-09 02:13

Може да има разместване на корпуса спрямо подложката и да се притискат от страни- виж дали е равно разстоянието около тях до корпуса?

Отговори на това съобщение
 Re: Панасоник dmc-fz5 странен проблем
Автор: SteeVo   
Дата:   28-05-09 02:18

Опитай да кажеш проблема в оторизиран сервиз или ако гаранцията ти е валидна опитай с нея. Възможно е затрудненото движение да се дължи на влага или повече прах, прашинка, песачинка, залепване ако е поливан с нещо сладко. Погледни корпуса дали е разместен и ако е намести го и погледни има ли развити болтчета отвътре в тялото, ако нещо се е отхлабило при продължителна работа, може да зависва отвътре и бутоните да стържат някъде при натиск, въртене и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Панасоник dmc-fz5 странен проблем
Автор: Aegri_Somnia   
Дата:   28-05-09 12:40

Не е цапан със нищо лепкаво.
Отворих го както си пише по дебелите книги. Почистих го с въздух под налягане и го сглобих по същия начин. Няма хлабави болтове или неприлегнали части. Както трябва така изглежда. Просто на моменти, като че ли има съпротивление от копчетата. Много странно е. Като тръгна да давам зуум и ако пусна бутона той продължава да си зумва и не се връща на изходна позиция. Но от време на време пък си работи нормално.
Има чувство, че проблема може да е от електрониката. Дали някога сте чували подобно нещо?

Отговори на това съобщение
 Re: Панасоник dmc-fz5 странен проблем
Автор: SteeVo   
Дата:   28-05-09 13:01

В краен случай, може да е софтуерен проблем, или да бъгясва зверската и да се оправя, но варианта от GSM телефоните с префлашването на софта, несъм чувал как става за фото- апарат ако има как да стане опитай.
panasonic lumix dmc fz5 firmware update

Отговори на това съобщение
 Re: Панасоник dmc-fz5 странен проблем
Автор: Aegri_Somnia   
Дата:   28-05-09 13:20

Да това ми беше последната опция :)
Сега ще видим, поне имам опит с бъгване [smilie5]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »