Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Не се връзвайте на малките и големи търгаши!!!
Автор: gospodin   
Дата:   24-05-09 23:15

Напоследък има доста голямо предлагане на фотоаксесоари от знайни и незнайни хора и известни БГ магазини, които предлагат стоки с печалба минимум 100% , което е недопустимо и напомня времената , когато нямаше филми,проявители и хартия през 80-те.

Сега ще покажа сайтовете от където се внасят повечето аксесоари. Всеки , който има кредитна или дебитна карта Виза или Маестро може да пазарува. Доставката е в рамките на 2-3 седмици и е БЕЗПЛАТНА - получава се от пощенския ви клон срещу лична карта.

Ето основните линкове :

http://www.focalprice.com/goods.aspx?startnum=0&classid=114&Action=&ActionShow=




http://www.dealextreme.com/products.dx/category.806



Някои често използвани аксесоари, на които тук цените са понякога в десетки пъти по- скъпи:

http://www.focalprice.com/80cm_2_in_1_White_Silver_Illuminator_Reflector_Silver_DI086S_3695.html



http://www.focalprice.com/upload/lpic/DI086S.JPG



http://www.focalprice.com/Camera_Flash_Light_Bounce_Diffuser_Cover_for_Canon_580EX_White_DI083W_4185...



http://www.focalprice.com/upload/lpic/DI083W-1.jpg



http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.8257



http://www1.dealextreme.com/productimages/sku_8257_1.jpg




http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.5563



http://www1.dealextreme.com/productimages/sku_5563_1.jpg



http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.21645



http://www1.dealextreme.com/productimages/sku_21645_1.jpg




Успех и ако има нещо неясно пишете...[beer] [shtrak] [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Не се връзвайте на малките и големи търгаши!!!
Автор: niki777   
Дата:   24-05-09 23:32

Само за печалбата на съм съгласен, че било недопустимо да е над 100%. Тя реално се определя от купувача, а не от продавача.

Отговори на това съобщение
 Re: Не се връзвайте на малките и големи търгаши!!!
Автор: ivanino   
Дата:   24-05-09 23:58

"Автор: niki777
Дата: 24-05-09 23:32

.... Тя реално се определя от купувача, а не от продавача."

Ама ти сериозно ли мислиш така!?[smilie11] [smilie10][smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Не се връзвайте на малките и големи търгаши!!!
Автор: portradamus   
Дата:   25-05-09 01:25

Цената на всяка стока е толкова колкото можеш да й вземеш. Търговецът ако иска може да предлага отражатели по 100 лева, но докато не намери купувачи, цената не е 100 лева а за колкото е продал последния отражател.

Отговори на това съобщение
 Re: Не се връзвайте на малките и големи търгаши!!!
Автор: d_ave   
Дата:   25-05-09 01:37

gospodin, откриваш топлата вода, за dealextreme писах преди аааадски много време, потърси темата да видиш:))) това, че някои хора предпочитат да дават купчини пари за такива неща си е техен проблем, както казаха едно нещо струва толкова, колкото някой би платил за него. ти да не мислиш, че тези неща, които се продават в DX вече не са със 100% надценка:)

Отговори на това съобщение
 Re: Не се връзвайте на малките и големи търгаши!!!
Автор: drkskwlkr   
Дата:   25-05-09 08:46

Голяма ненавист към търговците, голямо чудо...

Сякаш тия продукти се появяват от нищото и минават само през ръцете на мошеници, преди да стигнат до изстрадалия български потребител. А той после се оплаква, че в нашите магазини асортиментът бил беден, персоналът бил некомпетентен, а "в чужбина, видиш ли, нещата са съвсем различни".

Докато всеки гледа как да спести някой лев, за да купи от Китай, Щатите или някое друго по-евтино място, цените в България ще бъдат по-високи. И не забравяйте, че на всяка продажба тук държавата прибира минимум 20% данък, та надценката на нашите обирджии е само 80%.

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Не се връзвайте на малките и големи търгаши!!!
Автор: the_shooter   
Дата:   25-05-09 09:00

Докато всеки гледа как да спести някой лев, за да купи от Китай, Щатите или някое друго по-евтино място, цените в България ще бъдат по-високи.

Пълни дивотии. Манталитета на търговците може да се промени само в условията на по - голяма конкуренция. До тогава клиента е прецаканата страна и по - тази причина се налага да се пазари от Китай, Тайван и Луната.

Отговори на това съобщение
 Re: Не се връзвайте на малките и големи търгаши!!!
Автор: drkskwlkr   
Дата:   25-05-09 09:33

Абе пич, ти чуваш ли се какви ги говориш?

Кога и къде преди е било да има по-голяма конкуренция от сега и тук? Всеки публикува някакви цени в интернета, клиентите знаят с точност до стотинка коя стока за колко се продава на пет континента и къде какви наличности има, а ти ми разправяш за "по-голяма конкуренция".

Само дето не се замисляш, че едно е да плюнчиш пощенските марки и да пращаш един продукт по пощата до целия свят, и е съвсем друго да се опитваш да поддържаш локално присъствие с магазин, персонал и асортимент. Щото то сигурно е безплатно и няма наеми, заплати, осигуровки и данъци...

Не можеш да разбереш и ти, и другите писали по темата, че са ви грешно насочени възмущенията. В България е трудно и скъпо да се работи, а малцината, които се опитват да го правят, се сблъскват с ненавистта на същите хора, които трябва да им станат клиенти и да им помогнат да растат.

Докато всеки се чувства прецакан, задето е купил от магазина нещо ново с гаранция за 5 лева повече, отколкото го имало листнато някъде си в Хонг Конг, читави магазини няма да видите и ще си чакате чинно по 2 седмици за някакви пикливи рефлектори, вместо да отидете да си ги вземете и да почнете да ги използвате, че да си върнете парите, дето сте ги похарчили за закупуването.

Отговори на това съобщение
 Re: Не се връзвайте на малките и големи търгаши!!!
Автор: Myth   
Дата:   25-05-09 09:45

drkskwlkr написа:

> Абе пич, ти чуваш ли се какви ги говориш?
>
> Кога и къде преди е било да има по-голяма
> конкуренция от сега и тук? Всеки публикува някакви цени в
> интернета, клиентите знаят с точност до стотинка коя стока за
> колко се продава на пет континента и къде какви наличности има,
> а ти ми разправяш за "по-голяма конкуренция".
>
> Само дето не се замисляш, че едно е да плюнчиш пощенските марки
> и да пращаш един продукт по пощата до целия свят, и е съвсем
> друго да се опитваш да поддържаш локално присъствие с магазин,
> персонал и асортимент. Щото то сигурно е безплатно и няма
> наеми, заплати, осигуровки и данъци...
>
> Не можеш да разбереш и ти, и другите писали по темата, че са ви
> грешно насочени възмущенията. В България е трудно и
> скъпо да се работи, а малцината, които се опитват да го
> правят, се сблъскват с ненавистта на същите хора, които трябва
> да им станат клиенти и да им помогнат да растат.
>
> Докато всеки се чувства прецакан, задето е купил от магазина
> нещо ново с гаранция за 5 лева повече, отколкото го имало
> листнато някъде си в Хонг Конг, читави магазини няма да видите
> и ще си чакате чинно по 2 седмици за някакви пикливи
> рефлектори, вместо да отидете да си ги вземете и да почнете да
> ги използвате, че да си върнете парите, дето сте ги похарчили
> за закупуването.

Не си прав, не става въпрос за някакви си пиклии 5лв. цените са в пъти по-високи.

Отговори на това съобщение
 Re: Не се връзвайте на малките и големи търгаши!!!
Автор: zed   
Дата:   25-05-09 09:51

Най-после някой да успее да обясни за какво иде реч при търговията в БГ!!!
Точно така стоят нещата и колкото по-бързо и повече хора го разберем, толкова по-добре за нас. Да не забравяме, че и тия отгоре трябва да си размърдат задниците за тая цел.

Отговори на това съобщение
 Re: Не се връзвайте на малките и големи търгаши!!!
Автор: frenchev   
Дата:   25-05-09 09:55

никой не ви задължава да купувате от някъде. като ви е скъпо взимайте си от Китай, Марс или където си искате. Проблема си е ваш.

Това е супер некоректно от страна на gospodin. Все едно аз да напиша тема "господин е супер некадърен фотограф и взима много скъпо недей ходи при него бягайте при еди кой си"

Пусни една тема "открих евтин сайт dealextreme.com" и приключи до там. Недей се олива.

Ти просто даде перфектния пример:

...я не сакам на мене да ми е добре, я сакам на Вуте да му е зле...

Отговори на това съобщение
 Re: Не се връзвайте на малките и големи търгаши!!!
Автор: nicos   
Дата:   25-05-09 10:18

Така де, ама Господин не е споменал конкретно нито един търговец.

frenchev написа

>"господин е супер некадърен фотограф и взима много скъпо недей ходи при него бягайте при еди кой си"

Та примера ти не много коректен.

Отговори на това съобщение
 Re: Не се връзвайте на малките и големи търгаши!!!
Автор: vladod   
Дата:   25-05-09 10:39

Нико никого не е накарал да прави магазин и не е редно продавач да се сърди на клиент /поне гласно/, както и обратното - просто само се коментира, но НИКОГА с лоши чувства.
Проблемът и на купувачите и на продавачите е един и същ - живеят и работят в България!!! Друго няма какво да се коментира [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Не се връзвайте на малките и големи търгаши!!!
Автор: the_shooter   
Дата:   25-05-09 10:48

Отново пълни дивотии. Този същият процес тече от години и в сектора на бързооборотните стоки, навлизането на големите вериги натисна крайните цени надолу. Въпрос на време е това да се получи и при останалите стоки. Същата е ситуацията и с търговците на автомобили, дрехи (маркови) и т.н.
За съжаление има и още един проблем това е мащаба, при нас той е малък и съответно не представляваме интерес за производителите на подобна техника и предложенията към крайният клиент не са кой знае колко атрактивни.

Отговори на това съобщение
 Re: Не се връзвайте на малките и големи търгаши!!!
Автор: n1x0n   
Дата:   25-05-09 10:56

Винаги и навсякъде по света да поръчаш единичен артикул, с 3-седмична доставка и без гаранция - директно от китайците излиза много по-евтино, отколкото да го купиш в магазин. Не само в България.

Само че между Gospodin-потребителя и Пешо-търговеца има едни много големи разлики, за които малцина си дават сметка, преди да ревнат "ах тези мошенници как ни лъжат".

Първият купува пет пъти в годината единични бройки - за които много лесно получава безплатна доставка, безмитен внос и които той ползва лично.

Вторият постоянно купува количества, които нито се доставят безплатно, нито минават без обмитяване. Слага ги в магазин, за който плаща наем, режийни, заплати на персонал и т.н.
Най-накрая трябва да им начисли и печалба, защото аз не знам всеки от критикуващите с какво се издържа, ама надали работи за без пари.

Та молбата ми е, да не се правят такива прибързани и некоректни паралели можду поръчването на някакви единични дреболийки по нет-а и правенето на сериозен търговски бизнес, защото тия 100% печалби дето ги цитирате, съвсем, ама съвсем не са такива.

Защото ако утре ви дотрябва нещо "за днес" или пък китайците са ви пратили скъсан отражател или пък флаш-дифузер за Никон, вместо за Канон - и тези "грабливи" търговци ги няма - пак ще ревете тука, че не можете да си свършите работата.

Отговори на това съобщение
 Re: Не се връзвайте на малките и големи търгаши!!!
Автор: d256h   
Дата:   25-05-09 11:07

Всички търговци са буржоа и мошеници;
Всички адвокати са корумпирани и мошеници;
...
Допълвайте и вие та, да вземем да направим едно соц ъгълче във форума!

Който напише най много лозунги ще получи голямата награда - блистер с валидолчета !

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Не се връзвайте на малките и големи търгаши!!!
Автор: drkskwlkr   
Дата:   25-05-09 11:16

Всички футболни съдии са педераЗи и мошеници! [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Не се връзвайте на малките и големи търгаши!!!
Автор: alextu   
Дата:   25-05-09 11:23

Не се вързвайте на малките и големи ПРО фотографи. Имали били скъпа техника с много пиксели, скъпо осветление и били учили. Дрън - дрън.
Купувате си мега як апарат даже с обектив 15мегапиксела за 400лева. Може и 10мегапиксела за 200лв.Купувате си от показаните по-горе отражатели от китайските сайтове и си купувате за 15лева книгата на Нешънъл Джиографик "Как се снимат мега снимки" или даже минавате по-тънко с фото форумската книга "На Фокус"
След това си снимате всичките дипляни и каталози и спестявате хиляди от тея кожодери гадни - фотографите. След 5 години работа по посочената схема ще сте спестили поне за една вила на бахамите, заебавате всичко и се отдавате на живот!
Бахти наглеците са тва Про фотографите. Искат по 300-500 кинта за една пиклива сватба и по 1000 кинта за един каталог. Алоуууу, епа я че си земем за тея пари цял кашон техника и че си го снимам и даже че ми остане техниката бе!



Публикацията е редактирана (25-05-09 11:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Не се връзвайте на малките и големи търгаши!!!
Автор: ptizelov   
Дата:   25-05-09 11:53

ахахах форума става все по забавен и интересен... вие освен за пари и "прекарване" за др. не мислите ли бре [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Не се връзвайте на малките и големи търгаши!!!
Автор: alex_markov   
Дата:   25-05-09 12:08

Всеки работи за пари! (ако му е и кеф още по-добре;)).
И тъй като и аз го правя, не гледам в паничката на другите!
Когато пазарувам нещо, си правя Сметката, колко ще ми струва, Има ли го в наличност, Мога ли да го Пробвам Първо, може ли някой да ми даде Акъл в избора, има ли Гаранция, мога ли евентуално след като не ми е нужно вече да го продам за някакви Смислени пари...... и така натаък.
Правейки това упражнение от години не купувам от чужбина (освен ако случайно съм там[smilie5] ),
Купувам си от местните търговци (не от всеки[smilie5] , първо гледам гореизброените показатели) и съм доволен. Имах Изгорял пиксел на един Канон 350Д - Смениха ми го веднага без дискусии имал съм и други добри моменти с местните търговци, както и не чак толкова, но така си и избирам с кого да работя.
Успех

Отговори на това съобщение
 Re: Не се връзвайте на малките и големи търгаши!!!
Автор: asahi   
Дата:   25-05-09 12:21

Щом пазарът допуска такива търговци значи не е ненормално. Който иска - да купува от тях. Който не иска - да купува по другите достъпни начини. Щом не са монополисти не ме бърка как продават.

Отговори на това съобщение
 Re: Не се връзвайте на малките и големи търгаши!!!
Автор: jokevcv   
Дата:   25-05-09 12:52

Значи n1x0n прав си наистина, но има и нещо което не спомена.
Наистина търговеца плаща доставка и мито. Можеби по-големия проблем е митото а не доставката. Но все пак когато си търговец ти имаш и отстъпки. Незнам при фото техниката как е но при пазарене на едро в повечето сфери отстъпките стигат до над 30-40% което би трябвало да покрие доставките и митата (може и да греша)
Преди няколко месеца си купих SB 600 от САЩ. Цената там беше 200 $ (долара беше 1.5 -> 300лв.) Цената в БГ беше 500 лв., ами на мен определено 200 лв. разлика са ми проблем.

Отговори на това съобщение
 Re: Не се връзвайте на малките и големи търгаши!!!
Автор: asahi   
Дата:   25-05-09 12:56

30-40%? Това е за бързоликвидни и лесно разваляюи се стоки. Или за недоразвити пазари.

Отговори на това съобщение
 Re: Не се връзвайте на малките и големи търгаши!!!
Автор: GenaDP   
Дата:   25-05-09 13:00

Ако можехте и бананите да си ги купувате от Еквадор...

Отговори на това съобщение
 Re: Не се връзвайте на малките и големи търгаши!!!
Автор: ptizelov   
Дата:   25-05-09 13:07

аз си взех обектив от магазин в онтарио канада, фотомагазин, с мито и доставка и т.н. което беше над 100$ ми дойде общо със 600 лв по-евтино от същия предлаган в БГ с гаранция. Кво да ви кажа обектива или работи или не, и е нов неотварян, ако има проблем си го връщаш.

Едно време верно с 200 -300 лв бяха по скъпи нещата и ако го искаш много айде иди дойди, но сега разлики от по 600 лв и нагоре за артикул, ще ме извиняват много ама аз не съм балама...да си ги продават и на 5-торни цени ако искат....те си знаят, народа не е прост вече... ще го прекарат 1 път ами после? ако цените бяха нормални или поне близки до най-скъпите по света, пак бих предпочел да купя оттук, но така принуждават да си го внеса отвън...кой каквото ще да ми говори, ръжейни ала бала...еми какво пречи да имаш бизнес и в онлайн магазин, вместо да отваряш 100 офиса в страната и да казваш че плащаш заплати...мен не ме грее това и на запад плащат заплати ама там всичко си е в цената нали...а за отстъпките за търговци 100% има и то са няколко вида...за представители, предкупвани определени бройки и т.н. ама както пишеше в една друга тема блажени са вярващите с това подкрепям колегата пуснал темата с първия пост, макар и малко груб и строг стил, но българина от меко неразбира...и от твърдо също....кофтито е че и като спре народа да купува бай търгаш продължава да вдига цените на стоките...е как бе господа..това го няма ни в един модел на пазарната икономика...що се прайте за смях?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »