Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 едно запитване имам ...
Автор: koustana   
Дата:   23-05-09 15:00

така...
имам си аз тука едно апарат4е,дето ми го подариха и с него си снимам,оба4е ... то май трябва първо да кажа какъв е де [smile]
имам си аз един canon powershot G10,оба4е както вси4ки знаем той освен 14.7-те си мегапиксела и още няколко функции не е нищо сериозно,ама такъв ми го подариха,лошото на него е,4е не му се сменят обективите ...
4ух аз нещо за някакви си телеконвертори или нещо подобно,но нямам идея какво то4но представляват и ако има някои които да ми каже от къде мога да си купа примерно ,ама нещо по евтино на този етап,4е съм много скъсана с кинтите [smile]
а ина4е за понататъка ще взема да си взвма нещо по хубаво,но на първо време е това [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: едно запитване имам ...
Автор: harvester_vn   
Дата:   23-05-09 15:05

Всъщност апаратчето е перфектно като за сапунерка. Разучи го [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: едно запитване имам ...
Автор: burningice   
Дата:   23-05-09 15:17

Апаратчето е един от най-добрите в класа- несменяеми обективи. Има пълни ръчни настройки, RAW, вграден NG филтър.

Отговори на това съобщение
 Re: едно запитване имам ...
Автор: koustana   
Дата:   23-05-09 15:49

не ме разбирайте погрешно,аз съм си доволна от него,просто ми се иска да мога да го подобря още малко,мисля 4е няма лошо [smile]
просто 4ух,4е има опция да му сложа телеконвертор,който със сигурност няма да ми е излишен :)



Публикацията е редактирана (23-05-09 15:51)

Отговори на това съобщение
 Re: едно запитване имам ...
Автор: asahi   
Дата:   23-05-09 16:27

Спести си парите. С телеконвертора по-добър няма да стане.

Отговори на това съобщение
 Re: едно запитване имам ...
Автор: alsash   
Дата:   23-05-09 16:32

не купувай нищо....и така и така нищо не ти е ясно...какво искаш толкова...камерката е прекрасна..просто я опознай!

Отговори на това съобщение
 Re: едно запитване имам ...
Автор: alsash   
Дата:   23-05-09 16:34

да не говорим ,че това дето питаш струва едни пари....майка плаче [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: едно запитване имам ...
Автор: harvester_vn   
Дата:   23-05-09 16:59

alsash написа:

> да не говорим ,че това дето питаш струва едни пари....майка плаче [smilie2]

Конверторите за сапунери далеч не са така скъпи, но питащата дори не знае за какво служат, така че на този етап ще е само излишен разход.

koustana, телеконверторите увеличават фокусното разстояние. Тоест с такъв, апарата ти ще "приближава" повече, но това е нож с две остриета- качеството на снимките ти ще падне.

Отговори на това съобщение
 Re: едно запитване имам ...
Автор: alsash   
Дата:   23-05-09 17:23

баси...намалили са ги...

Canon TC-DC58D Tele Converter Lens for Canon G10 Digital Camera (requires LA-DC58K Lens Adapter)

Canon TC-DC58D Tele Converter Lens for Canon G10 Digital Camera (requires LA-DC58K Lens Adapter)
From Canon
List Price: $149.00
Price: $107.08 & eligible for FREE Super Saver

Canon LA-DC58K Conversion Lens Adapter for Canon G10 Digital Cameras

Canon LA-DC58K Conversion Lens Adapter for Canon G10 Digital Cameras
From Canon Cameras US
List Price: $39.99
Price: $31.07 & eligible for

Отговори на това съобщение
 Re: едно запитване имам ...
Автор: alsash   
Дата:   23-05-09 17:27

.......ама като са взели да ти подаряват.....кажи им да не се стискат толкова де.....http://astore.amazon.com/best.buy.canon.g10.camera.best.price-20/181-5070779-8400561?node=9&page=2

Отговори на това съобщение
 Re: едно запитване имам ...
Автор: koustana   
Дата:   23-05-09 21:54

благодаря за отделеното внимание [smile] всъщност знам за какво служи конвертора [ezik] има добри и мили хора,които ми обясниха за какво става дума и как и какво да правя [smile]

alsash:
е сега,хората не разбират ,а и за подарък хи4 не е от евтините,поне преди 5-6 месеца [smile]

и друго искам да кажа на вси4ки :
отвратително груби сте и нетакти4ни,и негативни ,всеки път когато питам нещо,или просто 4ета някоя тема,все се карете и нагрубявате,даже и да няма нищо общо с темата [smilie11]
а и това,4е знаете и можете нещо,не ви дава право да се държите така .
Подхождайте малко по-спокойно,или как да го кажа ,по-интелигентно , а не като видни простаци
не говоря конкретно за никои ,а към вси4ки ,та да може комуникацията да е приятна,а не дразнеща [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: едно запитване имам ...
Автор: Любител2   
Дата:   23-05-09 22:03

От един добър фотограф съм чул че не апарата а фотографа прави хубавата снимка.

Отговори на това съобщение
 Re: едно запитване имам ...
Автор: asahi   
Дата:   23-05-09 22:04

Бъди така мила когато питаш нещо да ме предупреждаваш да не се включвам.

Отговори на това съобщение
 Re: едно запитване имам ...
Автор: koustana   
Дата:   23-05-09 23:18

Любител2:
и аз съм го 4увала това и също го подкрепям,но няма нищо лошо да се информираш, да питаш [smile] то не става само с ядене ... се казваше някъде хахахахаха[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: едно запитване имам ...
Автор: ka7   
Дата:   23-05-09 23:28

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: едно запитване имам ...
Автор: pefoto01   
Дата:   24-05-09 04:09

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: едно запитване имам ...
Автор: pefoto01   
Дата:   24-05-09 04:26

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: едно запитване имам ...
Автор: pefoto01   
Дата:   24-05-09 04:29

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: едно запитване имам ...
Автор: asahi   
Дата:   24-05-09 10:13

Имах акции в Пентакс, ама ги разкарах навреме. Сега държа бирата Асахи и едни молове в Осака. Пицариите ги продадох, сама тая в центъра я подарих на гейшата.

Ти?

Отговори на това съобщение
 Re: едно запитване имам ...
Автор: dai_5_leva   
Дата:   24-05-09 10:31

asahi Ако ти е писнало да отговаряш на въпросите на лаиците, просто не го прави, вместо да изнервяш.
Всички знаем, че снимаш добре и си на вътре в нещата със светлината и осветлението и всичко останало, но не е нужно постоянно да се показваш колко си вещ и как другите са по низши и глупави щом задават въпроси.
Просто пропускай темите ни и отговаряй на другите можещи. Така е полезно за всички !
Наистина се радвам, когато прочета нещо интересно казано от хора като вас, но това ккоето правиш ми се струва, че е под нивото ти.
С никакви лоши чуства и пожелания за много успехи на всички !

Отговори на това съобщение
 Re: едно запитване имам ...
Автор: asahi   
Дата:   24-05-09 10:50

Ако се нервех нямаше да чета тук, а за писане - още по-малко.

За да не бъда голословен ще разширя мнението си по поставената тук тема. Ти си прави изводи както го чувстваш.

Закупуването на телеконвертори с цел да се разширят възможностите на една по идея затворена система, каквато е компактния апарат, е неоправдано разхищение на средства + компромис с качеството и удобството. Телеконверторите са една пазарна ниша за лаици. Рано или късно всичко това се продава или забравя, а осъзналия се фотограф посяга към по-горен клас камера. Изводите ми са въз основа на дългогодишните ми наблюденията както сред познати, така и във форумските среди. ID-то ми в сайта е 152.

Та ако имате пари и време в излишък - забавлявайте се с телеконвертори. G10 е чудно апаратче за в голям джоб при пътувания. Конверторите няма да го направят турбо-зумест сапунер, а ДСЛР - още по-малко.

Отговори на това съобщение
 Re: едно запитване имам ...
Автор: thomas   
Дата:   24-05-09 11:09

@asahi
Значи на тебе правя оборот винаги, когато си поръчам бира Асахи в Хонконг, Сидни или Токио, пък понякога и в София дори? :-)

Koustana, asahi е много прав за конверторите. Те наистина не помагат. Апаратите, върху които се предполага да се слагат, са ценни именно с това, че можеш да ги носиш в себе си дори и когато не си тръгнал специално за Голямото снимане. Дори и да ги имаш, няма да ги носиш със себе си, повярвай ми. G10 е прекрасен апарат, който да ти е винаги в чантата. А в нея няма да имаш място за конвертори. Преди година и нещо имах глупостта да си купя един заедно с едно Sony DSC-H9, за да имам не само безкраен zoom, но и достатъчно широк ъгъл. След като видях, че е по-голям от самия апарат, така и си стоя в калъфчето, докато продадох и целия апарат (защото зумът си беше зум, но качеството на зумнатите снимки беше по-близко до нарисувано, отколкото до снимано), а конвертора просто го подарих на купувача, който предполагам, че също ще си го държи в калъфчето.

Та радвай се на това, което може прекрасната сапунерка, и не я обременявай с безполезни аксесоари. Разбира се, кожухът за подводни снимки с G10 не е безполезен аксесоар, така че ако нещо подобно те интересува, него си го вземи - иначе ще си намокриш матрицата. :-)



Публикацията е редактирана (24-05-09 17:25)

Отговори на това съобщение
 Re: едно запитване имам ...
Автор: t.marev   
Дата:   24-05-09 12:01

thomas написа:

>
> Koustana, asahi е много прав за конверторите.

Не само е прав, ами даже много прав! И не само за конверторите!
Аз не видях никой да обижда момичето, нито нея, нито апарата и, нито въпроса и. Не мога да разбера от какво е предизвикано нейното заключение, че тук ВСИЧКИ са груби, нетактични и негативни...? /Това последното май не е лошо, но няма значение./ Асахи с две изречения и даде най-добрия съвет, за който вместо благодарности получи какво ...упреци. Неговия съвет, като стойност е равен на подаръка, който е получила, а в известен смисъл и по-ценен.
Мисля че не е справедливо, още повече, че Асахи е помагал със съвети на много питащи тук, дори и на такива, които хем не знаят какво питат, хем не знаят КАК да питат.

Асахи[smilie24] !

Отговори на това съобщение
 Re: едно запитване имам ...
Автор: PolarBear   
Дата:   24-05-09 12:20

Искам да допълня мнението на Асахи само с едно малко подсещане - цената на телеконвертора може много по-успешно да се инвестира в един курс по фотография. С безкрайно по-голяма полза.
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: едно запитване имам ...
Автор: asahi   
Дата:   24-05-09 12:27

Споко, не съм се засегнал. Важното е да не съм разбран погрешно. Има терен за заяждане, но не за мен.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »