Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Батерия от D 200 става ли на Fuji S 5pro
Автор: nikita   
Дата:   23-05-09 14:47

Моля ако някой е пробвал да сподели? При мен никонската EN-EL3 не се зарежда на зарядното Фуджи[smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Батерия от D 200 става ли на Fuji S 5pro
Автор: victory13   
Дата:   23-05-09 14:49

не става

Отговори на това съобщение
 Re: Батерия от D 200 става ли на Fuji S 5pro
Автор: nikita   
Дата:   23-05-09 14:49

Значи е от зареждача?

Отговори на това съобщение
 Re: Батерия от D 200 става ли на Fuji S 5pro
Автор: shadowhand   
Дата:   23-05-09 14:52

Не е проблема в зареждача. Батериите са различни и не са съвместими. Тази, която ти трябва е NP-150.

Отговори на това съобщение
 Re: Батерия от D 200 става ли на Fuji S 5pro
Автор: nikita   
Дата:   23-05-09 14:56

Сигурно имат чипове за разпознаване.Благодаря спирам да опитвам[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Батерия от D 200 става ли на Fuji S 5pro
Автор: victory13   
Дата:   23-05-09 15:19

The primary difference comes on the S pin /middle pin of the three connectors on the battery/. The two batteries apparently report different information on that pin, and the D200 and S5 Pro bodies will reject a battery that does not report the expected information.
Thus, you cannot use a NP-150 in the D200, nor can use an EN-EL3e in an S5 Pro. Because the S pin is not used in charging, you can charge a NP-150 battery on the Nikon MN-18a charger or a EN-EL3e battery on the Fujifilm BC-150 charger.

Отговори на това съобщение
 Re: Батерия от D 200 става ли на Fuji S 5pro
Автор: J0R0   
Дата:   23-05-09 15:42

КЛИК

Тогава излиза, че тази информация е невярна:

Акумулаторна батерия AlkaXline ALVB-N005, 1600mAh, 7.4V Li-Ion

Аналог на батерии Nikon EN-EL3E; Fujifilm NP-150

Размер: 55.80x39.50x20.75 mm

За фотоапарати Nikon: D50, D70, D70s, D80, D100, D200, D300

За фотоапарати Fujifilm: FinePix S5 pro, FinePix IS pro



Обаче в много сайтове дават Nikon EN-EL3E и Fujifilm NP-150 като аналогични...

Кое е вярното?

Отговори на това съобщение
 Re: Батерия от D 200 става ли на Fuji S 5pro
Автор: dd5   
Дата:   23-05-09 15:44

В Павилиона имаха неоригинални НП 150-около 80 лв бяхя,не помня точно
Няма проблем с тях-държи се нормално [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Батерия от D 200 става ли на Fuji S 5pro
Автор: dd5   
Дата:   23-05-09 16:01

Жоро,
имам Д 300 и фуджи-то-не са съвместими батериите,не схващам въпроса ти ...

Отговори на това съобщение
 Re: Батерия от D 200 става ли на Fuji S 5pro
Автор: victory13   
Дата:   23-05-09 17:03

цитирал съм том хоган... до сега не ме е заблудил за нищо, но нямам възможност да проверя горното му твърдение...

Отговори на това съобщение
 Re: Батерия от D 200 става ли на Fuji S 5pro
Автор: juslen   
Дата:   23-05-09 21:49

Неоригиналната батерия AlkaXline EN-EL3 аналог става на Nikon и на Fuji,понеже няма чип като оригиналните и двата апарата я разпознават.

Отговори на това съобщение
 Re: Батерия от D 200 става ли на Fuji S 5pro
Автор: danny_falin   
Дата:   24-05-09 21:29

а оригинални за фуджито някой намери ли ?

Отговори на това съобщение
 Re: Батерия от D 200 става ли на Fuji S 5pro
Автор: didesignbg   
Дата:   24-05-09 22:30

Батериите без чип, няма да показват оставащия процент заряд.
Оригиналните батерии излизат на 100 лева отвън (има и по-евтини варианти), аз не бих си купил неоригинална за 80.
Зарядното няма четец за чипа, то има само + и -. Съответно за него е безразлично дали батерията е от фуджи или от никон. Зареждат се без проблем. Том Хоган е абсолютно прав.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Батерия от D 200 става ли на Fuji S 5pro
Автор: didesignbg   
Дата:   24-05-09 22:39

Опа сега прочетох още веднъж EN-EL3, не е батерията на д200, а на д70/д100 има разлика.
Батерията на д200 е EN-EL3е и тя се зарежда без проблем на фуджи зарядно.

Отговори на това съобщение
 Re: Батерия от D 200 става ли на Fuji S 5pro
Автор: abyser   
Дата:   24-05-09 23:57

Опитно съм установил:
- EN-EL3e (100% заредена) - не се разпознава във Fuji S5 - дисплеят мига като 0% заредена. Никаква функция не може да се избере, съответно от Setup-a не може да се стигне до Battery info и да се види какво показва, но няма и много смисъл сякаш [smilie25].
- с изолиран S pin - същата работа.
- EN-EL3а - изобщо не влиза, има разлика м/у корпусите на EN-EL3а и EN-EL3е
- с Nikon MH-18a се зареждат батерии тип Fuji NP-150, както и със зарядно Fuji BC-150 се зареждат EN-EL3e(а)

Изводът е един: цялото инфо за състоянието на батерията апаратът взима от S pin-а. Зарядното зарежда без да се интересува от S pin-а, за това кога да спре зареждането се грижи PCM (чипът) в батерията.

Така че батерията не може да няма "чип". Тези писания за AlkaXline ALVB-N005 са врели -некипели, нещо нормално за нашите сайтове, от които блика некомпетентност.

Подобно е положението с Bateria-za-fotoaparat-fuji-np150-varta
На официалния сайт на Varta е написано, че Varta P42 е заместител за NIKON D100, D50, D70, D70S, демек дори липсва S pin. Тия прости ли са и не знаят, че батерията, която произвеждат, става и за Fuji S5??? Нищо не пречи обаче на нашите тарикати да я продават за аналог на NP-150.

Забележете - няма сайт (западняшки или китайски или какъвто и да е), където да пише, че една батерия е аналог на EN-EL3e и на NP-150 едновременно. Само при нас е този феномен.

Още един довод, че инфото идва изцяло от S pin-a: наскоро прецаках (по моя вина) една почти нова батерия за S5, за което много ме е яд [smilie9] . В следствие на това, след нормалното 2-часово зареждане, показваше 0% bat. life, броят снимки стоеше непроменен, не-нулев (~350). Това го виждам с грип естествено, като втора батерия, иначе няма как. Разреждах-зареждах, все тая. Разглобих батерията, откачих платката от акум. елементи и оставих 10-20 часа за да се reset-не управлението на батерията (PCM) и да се забрави инфото. Имах успех - батерията се зареди и показваше 100% batt. life, 0 брой кадри. За около седмица се саморазреди до 96% (нормално), но от тогава съм навъртал 250 снимки, а батерията продължава да е на 96%. Т.е. елекрониката продължава да се е смахнала и предполагам апаратът ще умре отведнъж, дори няма да се усети да превключи на другата батерия в грипа. Щото апаратът не мери напрежението (по-точно остатъчния капацитет) на батерията, а разчита изцяло на инфото от S pin-a.

(м/у другото управлението (PCM) предпазва акумулаторите от презареждане и от прекалено разреждане, напр. при 0V на изводите на батерията, напрежението на самите акумулатори е около 3.4-6 на акумулатор - PCM-a спира да "пуска" ток навън и по този начин предпазва акумулаторите от разреждане под опасни за живота на акумулаторите волтажи)

Много от проблемите могат да дойдат от това управление, при все че акум. елементи са 100% ок. Имам една чисто нова батерия, аналог на EN-EL3e, с която не съм направил нито една снимка. Акумулаторите са ОК и с друга електроника работят на 6, управлението на батерията обаче е аут.

От цялото ровене в нета, докато се забавлявах с горните проблеми, останах с впечатлението, че Li-Ion батерия има химически-физически живот около 4-5 години макс, независима колко и как е ползвана, което ме натъжи [smilie2] .

Бях твърдо решен да купя оригинална NP-150, въпреки цената. 80 лв и аз не исках да давам за неоригинална, каквато и да е тя. Накрая се озовах с 2 неоригинални (едната е от Илиянци [smilie5] ) + 1 ориг. дето дойде с апарата. Майтапа настрана, ама тази от Илиянци е най-яката - и на саморазряд, и на брой снимки е the best, оригиналната е най-зле. Не съм недоволен от ментетата.
С "куча марка" батерия - зле, без нея - още по-зле.

Сори за многото писане [beer]



Публикацията е редактирана (25-05-09 00:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Батерия от D 200 става ли на Fuji S 5pro
Автор: jivkojj   
Дата:   25-05-09 00:12

От цялото ровене в нета, докато се забавлявах с горните проблеми, останах с впечатлението, че Li-Ion батерия има химически-физически живот около 4-5 години макс, независима колко и как е ползвана, което ме натъжи

Имам едно Сони купено 2002год. с InfoLithium батерия. Все още го ползвам с оригиналната му батерия (NP-FH50 - имам само нея) и си работи нормално. Когато не го ползвам дълго, намалява драстично времето за което мога да снимам, но след 1-2 цикъла разряд(оставям фотоапарата пуснат докато се изтощи)-заряд пак се оправя [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Батерия от D 200 става ли на Fuji S 5pro
Автор: mihajlov2   
Дата:   25-05-09 10:58

Неоригиналните BOWER батерии за 80 лв., които ги продават във Фотопавилиона, Фуджито си ги разпознава и дава информация за степента на зареденост и т.н. ( Setup - Maytenance - Battery Info)

Отговори на това съобщение
 Re: Батерия от D 200 става ли на Fuji S 5pro
Автор: dd5   
Дата:   25-05-09 12:28

То на тях и Бауер не пишеше [smilie5]
Ама си бачкаг-няма ядове [smilie24]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »