Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Зрелоста на дслр-те
Автор: didesignbg   
Дата:   22-05-09 10:22

В този петъчен ден се зачетох в тази статия A newfound maturity
С доста от нещата съм съгласен и преди бях пускал няколко теми, включително и няколко за разноцветните дслр-и - тази беше първата
Като се дистанцираме от комерсиалната част (дпривю са комерсиален сайт и имат интерес да се продават повече апарати) и натягането за м4/3, нещата са 1:1. Олимпус показаха доста клонинги, Пентакс също, Лайка се хванаха на хорото, Сони въпреки многото пушек също показаха стари технологии в нови дрешки. Борбата е насочени към потребителя довчера снимал със ултразум. Дори новия Пентакс К7, който според мен ще е крайъгълен камък за пентакс, не предлага нищо иновативно на пазара.
Още нещо интересно
https://photo-forum.net/static/forum/2009-05/ctjr6429.JPG


http://blog.dpreview.com/.a/6a0105359858e3970b01156fa744ea970c-800wi


Тази снимка ми говори, че обещания за 15 юни м4/3 вече е в ръцете на хората от дпривю[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Зрелоста на дслр-те
Автор: kapitancho   
Дата:   22-05-09 11:31

С тези фиктивни "ъпдейти" като Е450, А230 и компания, фирмите явно преизползват рекламния трик от сапунерките с бълването на нови модели само и само да имат по-нова година на пускане и да са по-желани от купувачите.

Отговори на това съобщение
 Re: Зрелоста на дслр-те
Автор: photostoykov   
Дата:   22-05-09 12:11

Не чакайте нищо "революционно"!
Всичко, което ще се предлага в обозримото бъдеще, ще бъде "еволюционно".
Така, фирмите производители ще се застраховат от маркетингов крах в условията на финансова криза.

[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Зрелоста на дслр-те
Автор: mitku   
Дата:   22-05-09 12:13

Миналата година беше достатъчно "революционна", с включването на възможност за заснемане на видео в дизеларите. Не може всеки месец да се правят "Революции". [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Зрелоста на дслр-те
Автор: kapitancho   
Дата:   22-05-09 12:23

Всъщност наистина наближаваме момента, в който качването на мегапиксели е неоправдано. То и сега не е мнгоо оправдано, но изтискват и послените възможности за това. При 4/3 с тези шумни 12мп няма накъде повече.При АПС-Ц 15-те на Канон се вижда, че идват множко, на Сонито 14-те на А350/А380, както и пентакските са също гранични. Никон и те изредиха хубавия 12мп сензор от Д300 надолу към ниския клас и би трябвало и те да скокнат скоро. Поне при ФФ има още накъде да се качват.

Видеото и лайв-вюто се вижда, че навлизат масово и вероятно при тях ще има подобрения в качеството и възможностите - съответно те ще бъдат повод да излизат нови модели.

Да видим още с какво ще измислят да ни зарибяват. Щом вече и до face recognition стигнаха...

Отговори на това съобщение
 Re: Зрелоста на дслр-те
Автор: джъмбо   
Дата:   22-05-09 12:28

фокус по лицето имат и д3 и д300... нищо ново

Отговори на това съобщение
 Re: Зрелоста на дслр-те
Автор: victorcito1978   
Дата:   22-05-09 12:30



Много ми е интересна номерацията ... какво следва след Никон Д90? Никон Д100?
Канонци имат още много буквички :)

Отговори на това съобщение
 Re: Зрелоста на дслр-те
Автор: d256h   
Дата:   22-05-09 13:38

Ако някой е снимал в миналото на филм и си погледне снимките, сравнено с сегашните си снимки правени с цифрак ще осъзнае, че почти по нищо не отстъпват цифраците на филмовите камери в 90% от случаите, дори напротив.

Манията да си модерен няма нищо общо с готините кадри. Не мога да разбера, защо толкова много шума и мегапикселите са в очите на някои при положение, че не това е важно в една снимка.
Хайде някой да покаже една шумна снимка и да каже 'тука всичко ми е наред, само дето има много шум'!

За масата население тук, предимствата на цифровите камери са несравними с тези на филмовите камери, особено във финансово спестовен план. Професионалистите са друга манджа, те си имат студия, техника, оборудване и т.н. тях не ги вълнуват или страхуват тези неща..


Шум та шум...

Покажете една свестна шумна снимка! Моля!






Публикацията е редактирана (22-05-09 13:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Зрелоста на дслр-те
Автор: ibk   
Дата:   22-05-09 13:54

Дори новия Пентакс К7, който според мен ще е крайъгълен камък за пентакс, не предлага нищо иновативно на пазара.

Напротив - предлага, а именно - местене на сензора, когато апарата е на статив. 2мм във всички посоки и 1градус въртене. Така може и да изглежда малко, но преместването е значително. От тук до следващите версии и разработки - колко остава да направят и тилт-шифт до някакви по-малки граници. Не само Пентакс. Предполагам, че производителите със стабилизация в тялото също ще погледнат в тази посока.
[smile]

Другото важно нещо е, според мен, че се сложи (слага) край на мегапикселната война. (Крайно време беше...)



Публикацията е редактирана (22-05-09 13:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Зрелоста на дслр-те
Автор: taricate   
Дата:   22-05-09 13:56

didesignbg, [smilie24]
Teмата е много добра - или поне трябва сериозно да се замислим като потребители, най- вече за предлаганото качество, отколкото да чакаме поредният мега-ултра-гига нов модел на фирма Х или Y . Защото като се замисля, както казва victorcito1978 , започваме да чакаме кои ще са новите 'буквички' на новите модели X или Y и някак си забравяме, че същите тези фирми започват да се отдалечават от собствените си традиции, от потребителите си, и наблягат силно на комерсиализацията.
Естествено, че това е донякъде нормално (нали целта им е печалба), но спомнете си как преди започна тази глупава мегапикселна война... и в крайна сметка ние, потребителите, сме губещите.Вадят се нови и по-нови пластмасови, лъскави 'продукти' и се блъскат с всевъзможни глупости, само и само за да са по-скъпи (в най-добрия случай на еднаква цена) от предишния модел.
Не случайно ВСИЧКИ големи играчи започнаха масови съкращения и зверско свиване на някои разходи.Дано тази криза ги накара сериозно да се замислят върху продуктовата си гама, за да може да вадят на пазара неща, които ще са качествени, иновативни, полезни за потребителя, а оттам те ще бъдат и продаваеми.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Зрелоста на дслр-те
Автор: darksorrow   
Дата:   22-05-09 13:57

Другото важно нещо е, според мен, че се сложи (слага) край на мегапикселната война. (Крайно време беше...)


това, за мое лично съжаление, не са пентакс фирмата, която може да го направи [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Зрелоста на дслр-те
Автор: ibk   
Дата:   22-05-09 13:59

Е, Оли имаха изявление, че ще я "прекратяват", Пентакс и те изкараха нов модел пак със същия брой пиксели... Дано всички се поспрат :)


Отговори на това съобщение
 Re: Зрелоста на дслр-те
Автор: mitku   
Дата:   22-05-09 14:01

Те тези идеи за прекратяване на таз "война", вървят от близо 10 години. И тогаз имаше гръмки изказвания от водещи фирми как щели да спрат войната на мегапикселите и че 3-4 мегапиксела били предостатъчни за всичко. Нищо ново под Слънцето. [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Зрелоста на дслр-те
Автор: darksorrow   
Дата:   22-05-09 14:02

дано.

но истината е, че докато канон и никон продължават да тъпчат безумни пиксели, нещата в това отношение няма да спрат поради ред известни причини [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Зрелоста на дслр-те
Автор: d256h   
Дата:   22-05-09 14:19

Ама какво ви пречат мегапикселите, не можете да снимате със старите си камери ли какво?

Ако сте против надпреварата за увеличаване броя пиксели, защо само за тях говорите, все едно, че те ви пречат..

Ми направете си настройки в камерите за 5Мр резолюция и така снимайте...


Случката сега ми заприличва, както когато се съберат няколко жени в кварталната сладкарница и започнат да оплюват съседката, която си сменяла мъжете всеки месец. Хем им се иска, хем не смеят (не могат) и им остава само говоренето...

Ако мислите, че се заяждам само кажете..и спирам, но не мога да разберас тази умраза към пикселите..

Отговори на това съобщение
 Re: Зрелоста на дслр-те
Автор: taricate   
Дата:   22-05-09 14:29

d256h,
не беше там идеята !
Аз нямам нищо против мегапикселите когато са оптимално преценени и заложени в даден продукт.Но съгласи се с мен, не може една матрица/процесор (примерно) да се ползват в няколко модела и все с различни параметри...
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Зрелоста на дслр-те
Автор: didesignbg   
Дата:   22-05-09 14:34

Мегапикселната война ще приключи само и единствено след като резолюцията на сензорите надмине двукратно резолюцията на обективите.
В компактните апарати това е на път да се случи. След този момент на пикселите ще се гледа както на сребърните частици във филма.
В апс-ц до две години предполагам ще има поне 30 Мп, ако не и 50...
Всъщност в повечето пиксели няма нищо лошо, стига да не се жертват други характеристики за тях.

Отговори на това съобщение
 Re: Зрелоста на дслр-те
Автор: taricate   
Дата:   22-05-09 14:38

didesignbg,
ей това беше идеята [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Зрелоста на дслр-те
Автор: mitku   
Дата:   22-05-09 14:40

Нелоша идея... идеална. Кофтито е, че в природата не съществуват идеални неща. И войната за мегапикселите няма как да мине без "жертви" в другите характеристики. Именно затова и народа който разбира, не е доволен... но е малцинство. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Зрелоста на дслр-те
Автор: stzz   
Дата:   22-05-09 15:20

Надявам се ДСЛР психозата скоро да бъде преодоляна и това може да не е съвсем безболезнено за тези, които я предизвикаха.
Луда работа, луда![smilie23]

[shtrak] [beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Зрелоста на дслр-те
Автор: didesignbg   
Дата:   22-05-09 15:21

mitku, знаеш ли колко милиона пиксели има в никон д1?

Отговори на това съобщение
 Re: Зрелоста на дслр-те
Автор: d256h   
Дата:   22-05-09 15:28

Не искам да ви плаша, но нищо няма да отмине.. Прогреса върви само напред, дори да е в грешна посока, движението е само напред!

Понеже следя специализирана литература за оптика и фотоника, мога да кажа, че ни чакат още много изненади...

Долната граница на пикселите няма да се достигне скоро. Сребърните кристали не са най-ситните частици меродавни за рамер във фотографията. В момента много лаборатории работят върху модели на сензори с 'пиксел' от няколко нанометра, което е ултра малко спрямо сегашните модели. Оптиката също не седи със скръстени ръце. Работи се много върху магнитнозависими оптични флуиди, които да се управляват с магнитно поле. Така според изискванията за снимане, само с помощта на магнитно поле ще може да се модифицира всяка леща, да се променя геометрията и специално за единичен кадър и т.н.

Вярвайте ми, няма свършване тая въртележка!

Отговори на това съобщение
 Re: Зрелоста на дслр-те
Автор: d256h   
Дата:   22-05-09 15:33

Предричам, че заради умората от технически нововъведения във любителската фотография, много скоро ще се появи нова мода, за търсене на ултра прости камери, с изявен ретро стил...

Ломографията ще претърпи ренесанс (имам пред вид цифровата Ломография)..

Отговори на това съобщение
 Re: Зрелоста на дслр-те
Автор: mitku   
Дата:   22-05-09 15:35

Много ясно, че "няма свършване тая въртележка"... свършването на таз въртележка би означавало свършване на кинтите за съответните фирми. Нещо което те не биха искали да стане. [smilie3]

P.S. @didesignbg - да, знам... и?

Отговори на това съобщение
 Re: Зрелоста на дслр-те
Автор: didesignbg   
Дата:   22-05-09 15:37

Колко са според теб?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »