Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Снимки на Абитуренти - качени снимки !
Автор: dai_5_leva   
Дата:   21-05-09 19:24

Виждам, че постояно изниква някоя тема за снимане на сватба, на мен ми се налага да снимам абитурентски бал.
Никога не съм снимал такива събития и не знам как да подходя, кои неща са важни и как да ги заснема?
Разполагам с Canon 400d , +Kit стабилизиран.
EF 85/1.8
Ef 50/1.8
Балът ще е в малко ресторантче и 85 мисля че ще е трудно да ползвам освен за портрети до раменете.

П.С.
Няма да взимам пари за снимките и съм обяснил, да не очакват много.
Абитурентите имат желание да ги снимам, аз се дърпах ама не ми оставят избор !
Благодаря.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на Абитуренти
Автор: tantris   
Дата:   21-05-09 19:28

Снимай с никон и директно с вградената светкавица[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на Абитуренти
Автор: emovla   
Дата:   21-05-09 19:28

Ма ако си ги харесат, вземи все пак 50 лева [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на Абитуренти
Автор: GenaDP   
Дата:   21-05-09 19:33

не знам как да подходя, кои неща са важни и как да ги заснема

Най-важни са онея с големите цици... Подхождаш фронтално, и снимаш в едър план.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на Абитуренти
Автор: dai_5_leva   
Дата:   21-05-09 19:33

Когато усетя, че съм достигнал нивото да искам пари за снимки, задължително ще го обявя.
За сега и за приятели една почерпка съчетана с бала ми харесва.
П.С.
tantris Ако имаш желание да направим бартерче за няколко дни бих опитал и Никон.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на Абитуренти
Автор: fisk   
Дата:   21-05-09 19:34

добре, че спомена, че няма да взимаш пари. Току виж те пребили с камъни професионалистите


tantris, това с никона не го разбрах?

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на Абитуренти
Автор: tantris   
Дата:   21-05-09 19:38

Мацките се харесват повече снимани с Никон. Факт.
За съжаление съм на хиляди км. от БГ-то за бартер-а[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на Абитуренти
Автор: dai_5_leva   
Дата:   21-05-09 19:42

Значи ще снимам повече момчетата, че после да не ме бият мацките, заради Canon-а [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на Абитуренти
Автор: tantris   
Дата:   21-05-09 19:48

Всъщност би било добре да намериш и по-широк обектив. На такива събития се набляга много на облеклото и ще е добре да им направиш снимки в цял ръст - отделни и групови.


Edit
Китака става. Не бях забелязал, че го имаш.



Публикацията е редактирана (21-05-09 20:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на Абитуренти
Автор: dd5   
Дата:   21-05-09 19:56

Помоли някой да ти услужи със светкавица- тя ще ти трябва най-вече
с китака ще справиш отлично [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на Абитуренти
Автор: ilia_dm   
Дата:   21-05-09 20:04

Там където ще снимаш има ли фотограф,тоест който снима подобни събития?Ако има-помисли за следната алтернатива:подготви се добре и снимай за пари/колкото-толкова/,ако не прати ги при друг да се договорят,а ти се откажи.
ПП-както писа по горе:ще ги снимам,настояват,какво да правя сега-не е решение

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на Абитуренти
Автор: dai_5_leva   
Дата:   21-05-09 20:17

Държат да ги снимам аз, защото знаят че имам DSLR иначе ще си останат със снимките правени от родителите им.
Аз ще снимам горе долу групичката от моите приятели.
Просто се чудя в цял ръст като ги снимам с китака да не станат с къси крака големи глави и тем подобни... както при онзи "фотограф", който каза, че е снимал сватба срещу хонорар.
Ако ги снимам от ниска гледна точка и краката им изглеждат по-дълги по добре ли ще се отрази на снимките ?
Когато излязат навън
Не искам и небето да е прегоряло.
Следователно какво мерене най-добре да избера ?
-Спотово
-Централно Премерено

Искам да се представя на ниво, независимо че е услуга.
Едва ли ще има фотограф(платен),, освен роднините със "сапунерите".

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на Абитуренти
Автор: MarinY   
Дата:   21-05-09 20:30

Не знам от какво се притесняваш. От малкото снимки, които си качил, се вижда, че не снимаш "като роднина със сапунерката". Имаш поглед, имаш усет за кадриране ... всичко се развива.
Снимай, така, че ти да си доволен и да не ти е неудобно да показваш снимките.

За техническите въпроси:
Не си с филм. Правиш кадър, проверяваш как е и правиш корекции на настройките.
За широкоъгълния - няма твърдо правило. Зависи на какво искаш да акцентираш (изкривиш), но по правило за портрети ползваи по-дългия край на обектива.
Напълни картата и от нея избери 20-30 снимки. 100% ще има добри.

Успех и приятно снимане.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на Абитуренти
Автор: PiToMeN   
Дата:   21-05-09 20:34

Вземи си 85-цата. На сутринта на изгрев слънце ще направиш страхотни портрети на много приятна светлина :)

В заведението само ти можеш да прецениш с кой да снимаш в зависимост от разстоянието, но ако е тъмно, китакът ще изисква светкавица, а на 1.8 можеш да минеш и с по-високо исо в някои ситуации.


ПС: По бала внаги има много емоции и всички се изпотяват много. С вградената светкавица само ще направиш отблясъци по потните чела на хората и после ще трябва да мажеш много на сопата, за да не те линчуват мацките, щото знаеш, че са много чувствителни.

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на Абитуренти
Автор: t.marev   
Дата:   21-05-09 21:20

dai_5_leva написа:


> Просто се чудя в цял ръст като ги снимам с китака да не станат
> с къси крака големи глави и тем подобни... както при онзи
> "фотограф", който каза, че е снимал сватба срещу хонорар.
> Ако ги снимам от ниска гледна точка и краката им изглеждат
> по-дълги по добре ли ще се отрази на снимките ?
> Когато излязат навън
> Не искам и небето да е прегоряло.
> Следователно какво мерене най-добре да избера ?
> -Спотово
> -Централно Премерено
>
> Искам да се представя на ниво, независимо че е услуга.
> Едва ли ще има фотограф(платен),, освен роднините със
> "сапунерите".


Да дам и аз един любителски съвет:

Ползвай си спокойно вариото, за всички основни снимки, а другите обективи ги вземи, само ако искаш да си чешеш крастата и ако останеш до по-късно. Ако снимаш на широкия край и си близичко, приклякай малко, обектива да е на нивото на гърдите или съвсем малко по-нагоре. За да си спокоен, сложи го на еквивалент 50 мм /ще изглеждат по-естествени/ и отваряй само когато се налага.С дългия край, ще можеш да си "откраднеш" някои моменти. Сложи си скорост 1/125, исо 200, а блендата колкото дойде. Ако имаш външна светкавица - добре, но трябва да се разбира с твоя апарат, иначе ще стане някое объркване, по-добре с вградената. Включи я на запълване за да не ти гори небето. Аз бих използвал мерене с приоритет на центъра, спотовото ще те подлъже в бързината.
И да има друг, платен фотограф, не се притеснявай, няма да си пречите. След десетата снимка, ще забравиш за всички притеснения, младите ще те заразят и няма да ти пука от нищо!
Успех![smile] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на Абитуренти
Автор: juslen   
Дата:   21-05-09 21:52

Като написахте''роднината със сапунерката'',се сещам как снимах бала на брат ми преди 2 години като абсолютен пишман фотограф.

Докато се намотаеме със избор на костюм,обувки,пръстени,докато уредя готина кола и там разните други приготовления,севсем се отнесохме и забравихме че този случай ще трябва и да се запечата подобаващо.
В последния момент се сещаме че трябваше да наемем някой фотограф да отснеме подобаващо събитието,обаче вече нямаше никакво време.

И така нарамвам стария ми Panasonic FZ-50,слагам в джоба още две батерий и карта памет и вече станало време да го изпращаме[smile]

Снимах,снимах пред техникума,в движение към класната,пред дома на класната ръководителка и после пред ресторанта.Добре че беше хубаво времето,и добре че беше Leicata та се отсрамихме успешно.

Станаха си много добри снимки,че даже и портрети се получиха,после малко замазване в шопа и като ги принтнах в 10x15 даже получих похвали за хубавите снимки от роднини[smilie5] [smilie5] [smilie5]



Публикацията е редактирана (21-05-09 22:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на Абитуренти
Автор: PiToMeN   
Дата:   21-05-09 22:15

10х15 съм вадил от GSM-а и са ок [beer] . Не ти умаловажавам труда де, просто съм сигурен, че и по-големи да ги беше извадил, пак щяха да са хубави.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на Абитуренти
Автор: juslen   
Дата:   21-05-09 22:20

По-големи не трябваха,направих тогава десетина албумчета 10x15,за нас,за роднини и приятели-абе важното е че не се изложих щото това е веднъж в живота[smile]

Иначе като се сетя сега колко по-добър апарат и обективи имам,да ги имах тогава ехеййй...[smilie5]



Публикацията е редактирана (21-05-09 22:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на Абитуренти
Автор: alsash   
Дата:   21-05-09 22:22

ТАКА ИМ СЕ ПАДА...

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на Абитуренти
Автор: valetvitor   
Дата:   21-05-09 22:27

juslen

не става само с ядене (разбирай техника). Щом го можеш сега, значи си го можел и тогава.


Обективите са бонус :)

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на Абитуренти
Автор: ErotilA   
Дата:   21-05-09 22:41

"Сложи си скорост 1/125, исо 200, а блендата колкото дойде."

хихихих
това направо цепи мрака

Снимането в затворени помещения и помещения които цари почти пълен мрак = на темата със сватбата. За какви меренета става въпрос като освен ръчния режим нищо друго не помага. Със светкавица или не сам да избере. Нали снимането не е ЩРАКАНЕ, творчество е, но за това "фотографа допринася не техниката.
Нагласянето на стойностите на фотоапарата тръгват от идеята, която ще се снима, от обекта за снимане и тогава се гласят разните там копченца и бутончета.
Сега и другата дилема RAW или JPG ...

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на Абитуренти
Автор: t.marev   
Дата:   21-05-09 23:10

ErotilA написа:

> "Сложи си скорост 1/125, исо 200, а блендата колкото дойде."
>
> хихихих
> това направо цепи мрака
>
> Нагласянето на стойностите на фотоапарата тръгват от идеята,
> която ще се снима, от обекта за снимане и тогава се гласят
> разните там копченца и бутончета.
>

Колега, мисля че си объркал темата...човека ще снима абитуриенти, а не позиращи модели, каква идея, какви ръчни настройки, какви пет лева, не го обърквай човека![smilie8]
Купона на една абитуриентска вечер става най-вече ОТВЪН, пред къщи, по пътя, пред ресторанта. Между 18.30 и 20 часа, през май, обикновено е слънчево. В къщи с пенсиите[smile] и в кръчмата, ясно че ще е на светкавица, но то там не е интересно - кръчма, като кръчма, там те ще се снимат, никой няма да те чака да се накумиш!

В края на краищата, толкова разбирам - такъв съвет давам! Ти, щом знаеш повече - дай друг, по-добър!
Ако искаш да си говорим за ръчните настройки, да отворим друга тема, да не цапаме тази!

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на Абитуренти
Автор: ErotilA   
Дата:   21-05-09 23:13

"Балът ще е в малко ресторантче и 85 мисля че ще е трудно да ползвам освен за портрети до раменете."
Така е ...съгласих се веднага!

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на Абитуренти
Автор: t.marev   
Дата:   21-05-09 23:24

Балът може да е в малко ресторантче, но КУПОНЪТ е отвънка...когато идват абитуриентите, когато се изчакват, когато посрещат учителите, когато се събират да се снимат, когато се надвикват...тогава е пукотевицата!
Да не говорим, че на повечето балове, не пускат външни хора вътре...[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на Абитуренти
Автор: ErotilA   
Дата:   21-05-09 23:33

@ t.marev
И с това се съгласих, дори без да пропусна първия пост на колегата, който пуска темата.
Просто давам съвет, за нааааай първия пост.
Съвети е хубаво че се търсят значи човека мисли. Щом мисли значи ще направи хубави снимки. Стига да умее да работи и с баланса на цветната температура.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »