Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 въпрос за хонорар
Автор: bativ   
Дата:   20-05-09 18:32

Здравейте,
имам въпрос за изчисляване на хонорар. Първо искам да кажа че не съм Про, и нямам никакви претенции за себе си като фотограф. Става дума за следното:
заснимане на 30 обекта, с по 4-6 снимки всеки. Обработката на снимките ще бъде на Pshop-a: поправка на цветове, изчистване на хора, кисийки и боклуци[smilie5], кадриране, малко шарпване... Също и снимки в детайл на разрушени места по обектите с отражател.
Колко според вас трябва да искам за този труд. Ще снимам с Sony a700 с Carl Zeiss 16-80 (знам че няма голямо значение, но трябва да му избивам парите).
Благоадря ви предварително и се надявам на правилни препоръки с цел да не подбивам цените на големите фотографи.

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за хонорар
Автор: tantris   
Дата:   20-05-09 18:46

Ако си тарикат - ще вземеш максималното, което могат да дадат.

Защото поръчителите действат горе долу по следните схеми :
1. Наемат фотограф, който ги е убедил , че е велик и свтовноизвестен.
2. Убедени са, че и ти можеш да направиш същата работа... без пари.



Публикацията е редактирана (20-05-09 22:46)

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за хонорар
Автор: MarinY   
Дата:   20-05-09 19:18

Защо ръчкате в мравуняка с тези въпроси?[smilie23]
МИ АКО НЯКОЙ ЗАДАДЕ ТОЗИ ВЪПРОС В ЗОНАТА НА ТВОЯТА ПРОФЕСИЯ?

За тези случай, в които се прави нещо, от "друга зона", има правило. Колко печелиш на час от основната си професия? Сметни си времето което ще вложиш. Намали сумата с ... 20-30-40%, защото ... не си професионалист, правиш го и за удоволствие, един вид и приятелска услуга и ... копай!

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за хонорар
Автор: slivenski   
Дата:   20-05-09 19:28

3000 BGN. Толкова поискай. [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за хонорар
Автор: dd5   
Дата:   20-05-09 20:28

Е извинявайте господа съфорумци -ама вече наистина прекалявате !!!
Що не си гледадате вашия бизнес и не оставите фотографията да ви е като хоби а масово тръгвате уж ей така,между другото,техниката да си избивате ?!?

Е ние дето от фотография си вадим хляба и семейства храним кво да правим-пуканки ли да продаваме ???

И плащаме данъци и наеми за помещения и чакаме да ни потърсят в ателиета и студиа /щото на който му потрябват лекарства не идва във фотото а отива в аптеката ,нали ???/ а то как да ни потърсят като вече всеки 3-ти заработва допълнително от хобито си уж ...

Не ме разбирайте криво-не се нервя - то и да се нервя нищо не мога да променя ама ако ние сами като граждани на тая държава не почнем да уважаваме труда на другия професионалист скоро от батака в който сме затънали няма да излезем...

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за хонорар
Автор: MarinY   
Дата:   20-05-09 20:36

дд5, така е.
За съжаление, не можеш да спреш това течение. Просто, естеството на фотографията го позволява, на по-ниско ниво.
Ако непрофесионалист ще го прави, да го прави като удоволствие или приятелски жест. За пари не трябва да става дума, а камо ли да се пита тук.



Публикацията е редактирана (20-05-09 21:03)

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за хонорар
Автор: tantris   
Дата:   20-05-09 20:40

Да плащат в натура - един обектив цайс примерно. Аз съм така с шефчето.

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за хонорар
Автор: holden   
Дата:   20-05-09 20:58

Цитирай:


Е ние дето от фотография си вадим хляба и семейства храним кво да правим-пуканки ли да продаваме ???


Ако си вадиш хляба с фотография, какво те притеснява че някой снима на някого другиго за без пари? Не съм чул ел-техниците да мърморят как някой си сменял сам крушките. Да не говорим за бабата дето ви мие входа в блока. Не съм я чул да се оплаква че жена ти сама чисти в кухнята вместо да я наеме нея.

За да сме наясно: аз също вземам пари за снимане и никак не ме притеснява дали някой ще направи снимки на по-ефтина цена. Или моя продукт е достатъчно желан за да ми платят по-скъпо, или ще се преквалифицирам да ходя да върша нещо друго. Хубавото на пазарната икономика е че всеки има право на избор.

Аз като тръгна да си купувам чанта за техниката си я купувам от магазина където цената най-много ме устройва. Представи си какво щеше да стане ако другите продавачи почнаха да мрънкат как този магазин им подбива цените и те пуканки ли да ходят да продават [smilie7] .


Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за хонорар
Автор: ka7   
Дата:   20-05-09 21:01

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за хонорар
Автор: rlk   
Дата:   20-05-09 21:10

Мдаааа ... или си представи питащия или нему подобен на околовръстното се спира до някоя от "каките" и пита: "Колко ви е тарифата на час, че аз скоро се ожених и да пусна жената някоя и друга вечер тука, че да поизбия парите за сватбата....".

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за хонорар
Автор: MarinY   
Дата:   20-05-09 21:18

Пак се появиха "остроумковци", за които майтапа е да унижат и злепоставят човека отсреща. [smilie23]

П.П. Щото отговора на професионалиста(ката) от горния пример е:
" ... Що не се разкараш бе. Знаиш колко ми струва операцията за смяна на пола? А, тия дрешки да не би в магазин "за един лев" да съм ги купил(а)?

[beer]



Публикацията е редактирана (20-05-09 21:27)

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за хонорар
Автор: fisk   
Дата:   20-05-09 21:27

Някой админ по-добре да заключи темата. До края на седмицата просто я виждам копи/пейст с тази по-долу.
Ако има някой доброжелателен, да пише на човека чрез ЛС..

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за хонорар
Автор: Svsvet   
Дата:   20-05-09 21:28

Тая работа "Ние сме фотографи и си изкарваме хляба, а вие недейте да снимате, особено когато можете да изкарате някой лев, а поканете нас", Я ЗАБРАВЕТЕ! Туй не ви е 1978 година да определяте кой, за кого и за колко ще работи. Друг е въпросът колко сте вложили и влагате в техника, в данъци и софтуер[smilie24] Щом сте го направили, значи имате сметка. Не е проблемът в хората, които искат да изкарат някой лев допълнително, а в клиентите, на които не им пука какво ще получат за парите, които са дали. От друга страна, добрите и коректните хора винаги ще имат клиенти. Тях най-малко ги ощетяват някакви щракачи, дето си купили китака и снимат за пари. Я да ви питам, някой от вас, професионалистите, ще отиде ли да снима сватба за 80 лв.? Не, нали? Е, да, ама има клиенти, които искат точно за толкова да ги снимат. Пазарната икономика им дава право да го искат и да го получат. Пазарната икономика дава право на хората да си купят некачествен продукт. Тя създаде магазините по 1 лев и безплатните вестници и не се дръжте като Големия Баш Сити Търговски Център, на който тези улични павильончета им пречат[smilie23] [smilie23] [smilie23]



Публикацията е редактирана (20-05-09 21:30)

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за хонорар
Автор: deniac   
Дата:   20-05-09 21:44

Снимането за пари от "аматьори" малко на шарлатания ми прилича. Това, че някой си е купил кит ДСЛР и ползва пиратски Фотошоп не го прави готов професионалист. А че клиента е тъп и прост и не може да оцени продукта, който получава, си е само в негов минус.

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за хонорар
Автор: stefann   
Дата:   20-05-09 22:01

Ебаси важните..............само протата можели да снимат за пари................. да ама неееееееее и със сапунерката ши отида да снимам и не ме ебе щом някой е пожелал :) нищо не мое ме спре.... калинки такива..... сигурно всичките сте почнали да снимате с 5д марк 2 от 6-ти клас ........... някой ако е толкова голям няяя дори да се обади в тази тема защото е нещо нормално.... можеше съвсем спокойно да му кажете на човека цена каквато вие вземате ама с 30-40 % ниска и щеше да е абсолютно честно ама не вие сте балъци........... затова БГ така ще си потъне заради балъци......

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за хонорар
Автор: vgramatikov   
Дата:   20-05-09 22:03

[smilie18] боже...

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за хонорар
Автор: stefann   
Дата:   20-05-09 22:06

недей вика [smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за хонорар
Автор: CanoniO   
Дата:   20-05-09 22:07

Има два типа нации: Балканите и останалия свят...

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за хонорар
Автор: stefann   
Дата:   20-05-09 22:09

По скоро Балъците, балканите и останалия свят три са :)

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за хонорар
Автор: boink   
Дата:   20-05-09 22:11

интересно в мозамбик калко ли биха платили?

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за хонорар
Автор: HP   
Дата:   20-05-09 22:12

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за хонорар
Автор: imitev   
Дата:   20-05-09 22:13

Батив - направи си разценка така че теб да те устройва цялата работа - сметни колко време ще отнеме, сметни и някаква амортизация на техниката и им кажи цената. В цялата работа няма никакво творчество - ходиш и снимаш бози. Сметни си и гориво и амортизация на колата.

Ако не им изнася - да си ги снимат сами със ГСМите.

Остави питането във форума - няма да получиш смислен отговор.

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за хонорар
Автор: pejeto   
Дата:   20-05-09 22:21

ГолЕмите "профита" с "големите данъци" и "голЕмата техника"- ами незнам дали знаете, ама то много много граници няма доказвайте се по света, тук или помагайте или не пречете!!!![beer]

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за хонорар
Автор: boink   
Дата:   20-05-09 22:26

ми тантрис го е казал още във втория пост в първото си изречение. от там на сетне се очаква булшит

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за хонорар
Автор: novi4ok   
Дата:   20-05-09 22:33

Извинявайте господа-другари и колеги-съфорумци, ама ми писнаха ревовете и проклятията ви! И без много да обяснявам, само ще ви кажа, че когато и вие самите започнете да викате професионалист за всяка работа, която не ви е професия, тогава ще имате право да мрънкате, че някой ви "изяжда хляба".

[smilie23]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »