Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Колебание
Автор: screaming_elmo   
Дата:   19-05-09 23:30

Привет,
Начинаещ съм и от известно време снимам на филм, мисля вече да погледна към дигиталното (e няма да се отказвам от аналога все пак). За сега съм се спрял на моделите K-m и K200D на Pentax. Мисля, че съотношението цена-възможности е най-поднодящо за възможностите ми. От една страна чета хубави неща за K200D, но малко ме притеснява, че е стар модел. За K-m пък нямам кой знае какви впечатления, знам само, че са почти аналогични. Та въпроса ми е дали меренето и стабилизацията им работят със стари механични обективи (една от причините да се спра на тази марка). изобщо някой др съвет няма да е излишен. Мерси

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание
Автор: Myth   
Дата:   20-05-09 00:41

работят

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание
Автор: ibk   
Дата:   20-05-09 01:01

Тук! можеш да прочетеш повече по въпроса.


Отговори на това съобщение
 Re: Колебание
Автор: cicomanco   
Дата:   20-05-09 08:58

Хм.....и как реши че К200 е стар модел...?

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание
Автор: screaming_elmo   
Дата:   20-05-09 09:58

в света на технологиите година е полувина не е малко време

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание
Автор: 3df   
Дата:   20-05-09 11:09

От друга гледна точка:

Каквото и да вземеш си се минал!!

След 6 месеца или година излиза нов модел.
Ха ами той излезе Пентакс 7. Ако си купиш него П7 след още една година е остарял....

Кво да кажат тия дето снимат на лента. Техните машинки са и морално остряли ама хората си снимат. За справка профила на Кубето[smilie5]



Публикацията е редактирана (20-05-09 11:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание
Автор: screaming_elmo   
Дата:   20-05-09 22:15

няма ли пентаксаджии тука бре

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание
Автор: ahaya   
Дата:   20-05-09 22:32

Ами те си имат фен клуб


Отговори на това съобщение
 Re: Колебание
Автор: mbs   
Дата:   21-05-09 17:39

С няколко думи само:
Повечето обективи, които ползвам с к200д са ръчнофокусни - и на к-байонет, и на м42. Общо взето от 37 до 135 мм твърдите ми са само такива с перспектива да добавя още. И на двата ти въпроса отговорът е ДА. Има една особеност при преходниците к-байонет/м42. Виждал съм и имам два вида, като и с двата имаш оптично и звуково потвърждение на фокуса. Единият влиза в байонета и не покрива клемите. В този случай можеш да фокусираш на безкрайност. Вторият покрива клемите и при него (заради канта от 0.5 мм) не можеш да фокусираш на безкрайност. Имаш обаче нещо друго: при фокусиране като въртиш ринга с натиснат спусък затворът щраква тогава, когато камерата потвърди фокуса. Последното го имаш и при ръчнофокусните на к-байонет. Пусни си тема и в Пентакс-форума... можеш да почерпиш много идеи.


Отговори на това съобщение
 Re: Колебание
Автор: Prakticar   
Дата:   22-05-09 18:19

Дали е стар апарата или не е последното, което трябва да те вълнува.
(Освен ако не го вземаш за гъзария)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »