Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Какъв фотоапарат да избера за планината?
Автор: kolion   
Дата:   16-05-09 19:09

През лятото смятам да направя няколко неколкодневни прехода със спане на палатка по билото на Стара Планина и Пирин. В момента имам ДСЛР с добри според мен обективи за целта но ако взема всичко това определено ще ми е проблем както теглото така и досадното неудобство от операциите по обслужването[smilie8]

Единия вариант е да си взема леко тяло ДСЛР нисък клас тип много в едно. Ще рече вероятно Пентакс К-м и Сигма 18-200, които биха ми дали приравнено към 35мм. диапазон от 27-300мм. стабилизирани! Проблема е неминуемия спад в качеството на изображението при такова варио.

Другата крайност като вариант е Сигма ДП1. Там картинката и оптиката знам че са на много високо ниво. Донякъде ме безпокоят все пак малкото мегапиксели за евентуален печат в по-голям размер, както и ограничението при обектива, макар че 28мм. все пак е универсален широк ъгъл и при нормални широки сцени би идвал добре!!!

Какво бихте препоръчали в случая[smilie11] Разбира се особенно ще се радвам на мнението на планинари обичащи много да ходят/апарат с малка матрица не желая по разбираеми причини/ [smile] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Какъв фотоапарат да избера за планината?
Автор: marto   
Дата:   16-05-09 19:12

LX3 - [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Какъв фотоапарат да избера за планината?
Автор: jey6   
Дата:   16-05-09 19:18

чакай малко сега, тая сигма, не е за фулфрейм, така че си е 18-200.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв фотоапарат да избера за планината?
Автор: marto   
Дата:   16-05-09 19:23

Автор: jey6
Дата: 16-05-09 19:18

чакай малко сега, тая сигма, не е за фулфрейм, така че си е 18-200.




Я пак[smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Какъв фотоапарат да избера за планината?
Автор: apollo   
Дата:   16-05-09 19:23

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв фотоапарат да избера за планината?
Автор: CTEHATA   
Дата:   16-05-09 20:10

Тялото което имаш със стабилизираната сигма в една чантичка на кръста. Малка, за да няма място за "дребни" аксесоари [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв фотоапарат да избера за планината?
Автор: jekopj   
Дата:   16-05-09 20:11

Ако си естет или имаш едно на ум да продаваш снимките,тогава си струва да жертваш тегло/сума за качество...ако ще ги гледаш на компа и изпращаш на приятели,то 2-3 МР сапунерка с добър обектив е достатъчно...според мен...[smilie25]


Отговори на това съобщение
 Re: Какъв фотоапарат да избера за планината?
Автор: surg   
Дата:   16-05-09 21:12

ако ще снимаш за пари се иска сериозна техника

ако ще е за спомен

като се има предвид тегло, обем, цена, ръчни настроики, резултат, зоом

се спри на
1. Панасоник серия ТЗ или ЛЗ на панасоник
някои са с ръчни, други с зарядни абтерии, виж кои има всичко...


2. Канон СХ110 120 или 200, имат си всичко


или малко по долу А2100

има и по обемни серии ФЗ28 на панасоник , Канон СХ10, а и малко по тежки, катои сложиш и батерии, като обем са двоино....
успех

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв фотоапарат да избера за планината?
Автор: alsash   
Дата:   16-05-09 21:16

удобен

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв фотоапарат да избера за планината?
Автор: martinrousev   
Дата:   16-05-09 21:35

лек

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв фотоапарат да избера за планината?
Автор: NiGhtPiSH   
Дата:   16-05-09 22:09

Panasonic LX-3 в момента, а след юни първото тяло на Олимпус от системата m4/3. A малкото мегапиксели да не те плашат. 10 Mpix реално ти стигат за почти всякакви нужди.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв фотоапарат да избера за планината?
Автор: orch   
Дата:   16-05-09 22:47

Откакто имам Никкор 12-24 само него нося на планина. Понякога,ако ми се мъкне, вземам 18-200, в случай че излезе некой дзвер и имам време, и реша да го дръпна по-наблизо. Но за пейзажи - широкия, вюбих се в него от пръв поглед.
Т.е. бих взел наи-широкото с каквото и тяло да върви.



Публикацията е редактирана (16-05-09 22:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв фотоапарат да избера за планината?
Автор: ka7   
Дата:   16-05-09 23:00

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв фотоапарат да избера за планината?
Автор: J0R0   
Дата:   16-05-09 23:57

/апарат с малка матрица не желая по разбираеми причини/
[smilie11]

За мен лично не са разбираеми...
Малката матрица може да е с много мегапиксели и добра картинка.
Многото мегапиксели ти осигуряват добър печат в големи размери.
Малката матрица и съответно късите фокусни разстояния на обектива - много дълбок ДОФ. Ще са ти на фокус и близки и далечни планове.
Високото исо и нивата на шум не са ти проблем, ако си носиш малко стативче, пускаш си бавна скорост и ниско исо - какъв е проблема?

ДСЛР ти трябва ако снимаш портрети или движещи се обекти, животни и т.н. За пейзажи няма кой знае какво значение. Ама както си решиш де...

ТОВА например е със сапунерче. 7МП, мога да го разпечатам без проблеми до 30х40 см с идеално качество. С ДСЛР ще се озоря да са ми на фокус и предния и задния план...

Е, вярно накои небета ще горят при по-контрастни сцени, ама ще снимаш при по-ниско слънце :-)

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв фотоапарат да избера за планината?
Автор: digitalgab   
Дата:   17-05-09 00:08

Да му имам проблема на тоя.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв фотоапарат да избера за планината?
Автор: gam3ra   
Дата:   17-05-09 00:11

J0R0 - вкара ме в размисли, понеже заглеждам да взимам DSLR-че (евтинко с канон 18-55IS или никон 18-70), а снимам почти единствено пейзажчета и ми трябва широкичко обективче (че в момента съм с баш сапунерче 35мм). Та реално погледнато тези 18мм на евтиния (кроп) DSLR са като 27-28мм сапунерски, а по-широките са доста парички, които не смятам да давам, защото съм си аматьорче все още.
Не съм снимал с DSLR и предполагам си е доста приятна тръпка, но и размера ще ми е проблем, не ми се мъкнат такива тумбаци. Явно и аз ще заглеждам LX3-ката като й поспадне цената. Пък динамиката не ми е проблем, обичам да си обработвам снимките и няма да ми е проблем да снимам по няколко експонации.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв фотоапарат да избера за планината?
Автор: next_time   
Дата:   17-05-09 00:12

М6 с няколко обективчета, аз лично бих взел 28, 50, 90.Разбира се и малко стативче.Това в случаи че теглото трябва да е малко а качеството добро.
Ако обаче качеството трябва да е още по-добро а теглото не е толкова важно ... голямо стативче и нещо 6/6.Забелязъл съм че квадрата много си пасва с билата на планините - дава повече пространство за облаци и небета при еднакъв зрителен ъгъл.

Горното обаче няма общо с темата ти - просто си спамя [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв фотоапарат да избера за планината?
Автор: mbs   
Дата:   17-05-09 00:19

Аз бих предпочел Пентакс К-м с Тамрон 18-250, вместо със Сигма 18-200 или Пентакс 18-250.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв фотоапарат да избера за планината?
Автор: J0R0   
Дата:   17-05-09 00:28

gam3ra - за какво ти е щирок ъгъл? Ти за софтуер за панорами не си ли чувал :-)

От това колко по-широко ти трябва?

[smilie25] [smilie25] [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв фотоапарат да избера за планината?
Автор: gam3ra   
Дата:   17-05-09 00:45

Ее не ми е на кеф с RAW и панорами, но докато чакам "перфектният апарат" за мен може и да му схвана цаката [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв фотоапарат да избера за планината?
Автор: mladenov   
Дата:   17-05-09 00:56

martinrousev
[smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв фотоапарат да избера за планината?
Автор: vgramatikov   
Дата:   17-05-09 01:02

Canon 450d + 18-55 IS
Виж профила на prozac1 той снима само пейзажи и точно с тази техника.
Наскоро смени обектива но повечето му са с кита. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв фотоапарат да избера за планината?
Автор: miton   
Дата:   17-05-09 01:30

канон G9, това ти трябва

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв фотоапарат да избера за планината?
Автор: orch   
Дата:   17-05-09 03:19

А, то какво излезе: малката матрица е предимство; с дслр няама как да изкараш всичко на фокус и не стават за пейзажи; широките обективи са менте понеже може да си стичваш панорами(остава Жоро да разяасни как точно се снимат) Вобще как яко са се преебали тия дето са се набутали с дслр. Я продавайте и назад към ерата на сапунерата![smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв фотоапарат да избера за планината?
Автор: next_time   
Дата:   17-05-09 03:23

Г9 или Г10 наистина са добър вариант.Още повече снимат и прилично видео.А за лична употреба видеото си е голям кеф, едва ли някои които не е присъствал ще го изгледа без да припадне от скука, но след години е голям кеф да си припомняш.А и снимките които правят с малко повече внимание ще са достатъчно добри.Единствения им недостатък е цената - колкото нисък клас дслр, но ако това не е проблем ...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »