Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Ще си купувам dslr...
Автор: leo34   
Дата:   16-05-09 22:09

Здравейте, тези дни искам да си купя едно тяло 450D. До сега съм снимал само с FZ28. Като си купя тялото ще му мисля и за обективите. Не искам за по напред да сменям тялото, а само да си набавям обективи. Какво мислите? Чувал съм, че 350D и 400D не са били удобни тела, това отнася ли се и за 450D?

Отговори на това съобщение
 Re: Ще си купувам dslr...
Автор: vgramatikov   
Дата:   16-05-09 22:11

Да :) Но това се пресилени думи.

Ако държиш на ергономия огледай се за пентакс к200д или Никон д60/д500

Отговори на това съобщение
 Re: Ще си купувам dslr...
Автор: apollo   
Дата:   16-05-09 22:14

leo34 написа:

Като си купя тялото ще му мисля и за
> обективите.


Ха ха точно така мисли и ще се чудиш какво да правиш после.

Реши какъв да бъде обектива... по добре един качествен обектив отколкото два посредствени! След това каквото остане взимаш някакво тяло пък ащо ще и 300Д да е [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Ще си купувам dslr...
Автор: filadendron   
Дата:   16-05-09 22:14

Трицифрените можеш да ги игнорираш почвай направо от двуцифрените 20D или 40D цените са изгодни от колкото от 3 ките. Примерно едно 40D би ти дошло добре [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Ще си купувам dslr...
Автор: vnvas   
Дата:   16-05-09 22:15

Взимай CANON и нищо друго. Има закон че който има NIKON мечтае за CANON[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Ще си купувам dslr...
Автор: leo34   
Дата:   16-05-09 22:17

За обективите, като за начало най-вероятно ще си взема един 50/1.8, имам голям мерак за този. След това нещо като 18-55 примерно, но ще гледам да е хубав. Не искам да взема някое старо тяло, защото доста не искам да го сменям.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще си купувам dslr...
Автор: apollo   
Дата:   16-05-09 22:18

Тялото е консуматив и непрекъснато излизат все нови и нови... добрия обектив остава и при това не поевтинява [smilie24]

На твое място бих се насочил към 350Д, което може да се спазари за около 350лв... останалото премисли за подходящ обектив! След време още един и така нататък ако те влече[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Ще си купувам dslr...
Автор: leo34   
Дата:   16-05-09 22:19

filadendron, всъщност се колебая между 40D и 450D, но май ще ми е малко големичък и тежичък 40D...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: pc_genius   
Дата:   16-05-09 22:20

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще си купувам dslr...
Автор: apollo   
Дата:   16-05-09 22:24

Да ти кажа ли какво ще стане... ще си вземеш 450Д... ще излезеш в компания и ще видиш някой с 40Д и веднага ще започнат терзанията абе не трябваше ли... ако вземеш 40Д неминуемо ще погледнеш към "величието" на фулфрейма и ще се поболееш на тема 5Д... а то нагоре пък какви тела, какъв автофокууус и мерене и бързина и т.н. пък имат 1-ците ле лейййй[smilie18]

Какво предпочиташ да сменяш тяло или обектив... едно 350Д с добър обектив ще ти даде по-добра картина от 5Д със смотан [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Ще си купувам dslr...
Автор: leo34   
Дата:   16-05-09 22:27

Мда, май така ще направя в крайна сметка... Благодаря за информацията.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще си купувам dslr...
Автор: Ang3l   
Дата:   16-05-09 22:28

В отговор на pd. Аз снимам с 350Д, един колега има Д60. Ами ония ден се наложи да го хвана за малко това тяло - ами супер ми е неудобно. Ако искаш да направиш някаква настроика е супер неудобен (може би защото съм си свикнал на моя). Много в относително. Според мен си вземи това което ти е най-удобно и най-важното ти е на сърце!

Отговори на това съобщение
 Re: Ще си купувам dslr...
Автор: docenta   
Дата:   16-05-09 22:44

Здравей,
дълго време снимах с панасоник после ме присърбя да си взема огледална щракачка и си взех едно канонче 300д бая бавно с малук буфер и дисплей, но много ме кефеше картинката дето вади. На няколко пъти мислех да го сменя с 400д или 450 но не го направих заради размера на тялото. Снимах с един тамрон 28-80 и 75-300 не те съветвам да си ги купуваш въпреки, че доста им се кефех продадох ги и си взех едно 70-200/4Л и няма да ти казвам какъв кеф беше все едно се качваш от жигула на ауди. Нямах къс обектив... и се оглеждах за някое евтино 17-40/4 когато един слънчев ден отворих форума и що да видя ... едно 40д пуснато за продажба...продадох 300д и със събраните пари за 17-40 си го взех...апартчето е супер изключително много ме кефи...но съжалявам, че не си взех обектива и да си остана с 300д. Съжалявам защото обективите си дигнаха цените а телата само падат а вече година снимам с един китак и немога да си харесам къс обектив за под хилядарка...

Разказвам го това защото може би и ти ще минеш по подобен път пък умните се учели от грешките на другите...

Един познат си купи тея дни едно никонче д80 и 50/1,4 също ми хареса ама оставам с впечатлението, че никонските обективи са по скъпи...това не го казвам за да почнат полемики. Каквото и да земеш няма да сбъркаш, но както са ти казали по горе задели пари за хубав обектив.

Успех с избора [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Ще си купувам dslr...
Автор: vnvas   
Дата:   16-05-09 22:48

CANON 300D e уникален ФОТОАПАРАТ и смело може да се взима. Габаритите му са отлични, както и снимките.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Ще си купувам dslr...
Автор: docenta   
Дата:   16-05-09 23:17

даже на звук огледалото щрака по приятно от 350 и 400

Отговори на това съобщение
 Re: Ще си купувам dslr...
Автор: apollo   
Дата:   16-05-09 23:48

Първия ми ДСЛР беше Канон 20Д с """невероятния""" китов нестабилизиран 18-55. Още с иронична усмивка си спомням как си сравнявахме снимките с един познат дето беше с Канонче А520 и наистина се затрудних да кажа кои са по добри [smilie18] [smilie2] [smilie18]


Та първо обектива нека е наистина добър пък за тяло каквото остане... от Канон Д60 насам ЦМОС-четата са достатъчно добри [smilie24] [shtrak] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Ще си купувам dslr...
Автор: mitku   
Дата:   17-05-09 00:52

Както вече казаха няколко човека - наблегни на обективите... а тялото - както дойде. [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Ще си купувам dslr...
Автор: pefoto01   
Дата:   17-05-09 02:48

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще си купувам dslr...
Автор: darksorrow   
Дата:   17-05-09 02:54

о, да, то щото пентакс са фраш с по-читави тела от 450д в тоя клас (((((((((((:

Отговори на това съобщение
 Re: Ще си купувам dslr...
Автор: kasad   
Дата:   17-05-09 03:31

Да така е, по-читави са!

Отговори на това съобщение
 Re: Ще си купувам dslr...
Автор: pefoto01   
Дата:   17-05-09 03:38

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще си купувам dslr...
Автор: emoxide   
Дата:   17-05-09 05:12

OLYMPUS E-520 Double Zoom kit ( 14-42 mm + 40-150 mm )




http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=2&cat=47&product=3729&show=additional#slides-pane-0

И си в джаза



Публикацията е редактирана (17-05-09 05:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Ще си купувам dslr...
Автор: pefoto01   
Дата:   17-05-09 05:25

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще си купувам dslr...
Автор: pefoto01   
Дата:   17-05-09 05:54

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще си купувам dslr...
Автор: leo34   
Дата:   17-05-09 09:24

Искам да попитам и за Dust reduction. Дали има толкова голяма разлика със и без него? За сега съм се ориентирал към 400D, все пак не искам апарата ми да е хептен 6Mpx... не че е лошо, но предпочитам повече.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »