Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 светнете ме малко!
Автор: dimitar_p   
Дата:   15-05-09 16:06

имам следният въпрос- Какви студийни светкавици са добри за предметна фотография? Имам в предвид мощност и разни други характеристики. Става въпрос за заснемане на малки обекти(до 30см.)върху предметна маса.

Отговори на това съобщение
 Re: светнете ме малко!
Автор: BotsRevenge   
Дата:   15-05-09 16:10

Не мога да направя обобщение, но мога да кажа, че на мен 250WS със 100х70см софтбокс ми идва предостатъчно мощно.

Моите предметни кадри се въртят около ф8 - ф11. Ако смяташ да затваряш до f45, то може и по-мощна светкавица да ти трябва.



Публикацията е редактирана (15-05-09 16:11)

Отговори на това съобщение
 Re: светнете ме малко!
Автор: dimitar_p   
Дата:   15-05-09 16:18

а какви крушки се използват, защото гледам в нета светкавици 200ws са ги комплектовали с крушки 50w. А да попитам дали някой може да пусне някаква снимчица, която е правил с 200ws или 250ws светкавици, за да добия някаква представа за силата на светлината. Много съм зелен в цялата тая работа. До сега съм щракал само пейзажчета и повече външно снимане, но искам да пробвам и с предметната фотография.

Отговори на това съобщение
 Re: светнете ме малко!
Автор: BotsRevenge   
Дата:   15-05-09 16:28

Ако правилно си спомням, това отляво го осветих с 250WS моноблок с 100х70см софтбокс. Отдясно май сложих Sigma EF-500 Super с бял отражателен чадър.
Моноблокът май беше на 1/16 или 1/8 мощност. Бленда 16.


http://stefansolakov.com/fotografii/predmeti/13.jpg



И по-слаби светкавици ще ти свършат работа, ако няма да затваряш твърде много блендата.

Отговори на това съобщение
 Re: светнете ме малко!
Автор: GenaDP   
Дата:   15-05-09 16:32

За дребни предмети в/у маса - всички студийни светкавици ще ти свършат работа, дори и най-слабите... Другото е въпрос на екстри - по-голяма мощност, моделна лампа, по-голям диапазон на регулация и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: светнете ме малко!
Автор: asahi   
Дата:   15-05-09 16:33

50 ватовите крушки са за пилотното осветление. Отделно подозирам, че бъркаш понятията мощност и количество енергия.

Отговори на това съобщение
 Re: светнете ме малко!
Автор: dimitar_p   
Дата:   15-05-09 16:41

ами бъркам ги, но се усетих ей сега, когато вече чета поста ти.

Отговори на това съобщение
 Re: светнете ме малко!
Автор: dimitar_p   
Дата:   15-05-09 16:46

а с какво моделната лампа е по-различна?

Сигурно задавам най-тъпите въпроси в целия форум, за което моля да ме извините, но занм, че тук има доста компетентни хора.

Отговори на това съобщение
 Re: светнете ме малко!
Автор: asahi   
Дата:   15-05-09 16:49

Моделната (пилотната) лампа служи да видиш как се разпределя светлината в-у обекта през дофузьор, разсейвател и там с каквото модифицираш лъчите. Импулсната генерира доста по-мощен импулс и на практика доминира в експозицията. Не че на пилотно осв. не се снима понякога.

Отговори на това съобщение
 Re: светнете ме малко!
Автор: dimitar_p   
Дата:   15-05-09 16:59

гледам в нета един комплект на фалкон-

цък

в него присъства моделна лампа, което е добре!? Но трябва и импулсна, така ли?- която тук не присъства.

Отговори на това съобщение
 Re: светнете ме малко!
Автор: Пешо   
Дата:   15-05-09 17:08

Пич, че има импулсна се подрзбира иначе нямаше да е светкавица. Седни прочети малко иначе ще бъдеш яко оспамен...

Отговори на това съобщение
 Re: светнете ме малко!
Автор: dimitar_p   
Дата:   15-05-09 17:12

търся информация

Отговори на това съобщение
 Re: светнете ме малко!
Автор: GenaDP   
Дата:   15-05-09 17:20

На, чети...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »