Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Пол. филтър със или без MRC?
Автор: kotan   
Дата:   14-05-09 09:57

Здравейте,
Колебая се между два поляризационни филтъра [smilie11]

http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=20&cat=53&product=2106&show=additional#slides-pane-1

и

http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=20&cat=53&product=2101&show=additional#slides-pane-1

Разликата в цената е почти двойна.
Това многослойно покритие освен че предпазва самия филтър от прах и т.н., има ли отношение и към оптичните качества на филтъра?

Предварително благодаря [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Пол. филтър със или без MRC?
Автор: photostoykov   
Дата:   14-05-09 10:00

Не се колебай въобще! Именно върху оптичните свойства на филтъра влияе многослойното покритие!
Това с "прахта" най ме изкефи, честно![smilie18]
Кой идиот ти е хвърлял прах в очите?[smilie22]



Публикацията е редактирана (14-05-09 10:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Пол. филтър със или без MRC?
Автор: tofo   
Дата:   14-05-09 10:06

А на какво ще го слагаш първо. Няма смисъл филтърът да ти е по-скъп от обектива.[smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Пол. филтър със или без MRC?
Автор: varushev   
Дата:   14-05-09 10:07

няма много евтини 77мм обективи :)

Отговори на това съобщение
 Re: Пол. филтър със или без MRC?
Автор: tofo   
Дата:   14-05-09 10:33

Да де, ама няма инфо, няма снимки, малко петъчен въпрос, може да е ентусиаст с МТО човека.[beer]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   14-05-09 11:00

По-скоро филтъра с многослойно покритие ще е по-труден за чистене и ще трябва да се пази повече...

Макар, че напоследък се говори за ново поколение покрития с много по-голяма издръжливост. Но този вероятно не е такъв.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: kotan   
Дата:   14-05-09 11:30

В момента ще го ползвам на 24-105 + Канон 40Д, с перспектива по нататък и за 17-40 и 70-200.
Това което аз четох поне за MRC е че наблягат най-вече на защитата.

Третия ми избор е за http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=20&cat=53&product=4592&show=additional#slides-pane-1

Отговори на това съобщение
 Re: Пол. филтър със или без MRC?
Автор: varushev   
Дата:   14-05-09 11:39

избери най-хубавия :) от личен опит
за една екскурзия наскоро търсих CPL и за да мина по-тънко избрах някаква Hoya около 120 лв. (пак на 77мм за 17-55/2.8) и резултатите бяха плачевни :) бъркаше белия баланс (ок, оправя се от raw), не фокусираше много добре, винетираше..още първия ден го махнах и не съм го слагал повече


Отговори на това съобщение
 Re: Пол. филтър със или без MRC?
Автор: tofo   
Дата:   14-05-09 11:46

Това ли е? [smilie8] Ще си вземеш с покритието, струва ми се. [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Пол. филтър със или без MRC?
Автор: kotan   
Дата:   14-05-09 11:51

Да, това е обектива: Canon EF 24-105mm f/4L IS USM
Не ми се искаше да започвам с най-скъпия пол филтър, отскоро се запалих по-сериозно и ми се искаше да спестя парички и за нещо друго [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Пол. филтър със или без MRC?
Автор: varushev   
Дата:   14-05-09 11:52

ако се опиташ да спестиш ще ти излезе по-скъпо после като осъзнаеш, че не е трябвало да спестяваш :)

Отговори на това съобщение
 Re: Пол. филтър със или без MRC?
Автор: photostoykov   
Дата:   14-05-09 12:17

Та, дойдохме си на думата ... !

[ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Пол. филтър със или без MRC?
Автор: kotan   
Дата:   14-05-09 12:31

То ясно че най-скъпия е и най-добър, но мисълта ми беше дали за по-малкото пари ще получа добро качество.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   14-05-09 12:42

Филтрите на B&W са качествени, дори и най-евтините. Но както при всяка професионална техника -- получаваш това, за което плащаш.

В някои ситуации няма да видиш никаква разлика между двата филтъра, и ще смяташ, че си се минал с по-скъпия. В друга ситуация, по-евтиния ще ти се иска да го начукаш с някой камък....

Ако искаш винаги да ти е мирна главата... вече си знаеш избора. [smilie5]
Фотографията е скъпо хоби.

Отговори на това съобщение
 Re: Пол. филтър със или без MRC?
Автор: volenE   
Дата:   14-05-09 13:41

http://www.the-digital-picture.com/Reviews/B+W-77mm-MRC-Slim-Circular-Polarizer-Filter-Review.aspx


Имам такъв и от 17 до 70мм съм го пробвал без никакви забележки по отношение на винетиране, контраст, почистване на филтъра и т.н. Минусите му са цената и това, че много му пада капачката на slim варианта.

Възможно е в дадени светлинни ситуации по-евтиния да прояви някакви недостатъци, най-добре пробвай ги и двата с един и същи обектив.

Пред мен често пъти не седи възможността за избор, просто си взимам най-качественото, защото човек забравя за цената много по рано, отколкото ако остане неудовлетворен от качеството.
Успех!



Публикацията е редактирана (14-05-09 13:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Пол. филтър със или без MRC?
Автор: Orlin   
Дата:   14-05-09 16:55

На скъп обектив - скъп филтър. Иначе половината от парите на обектива заминават на кино.
За съжаление не трябва да се пести от нищо, което стои между матрицата и обекта.

Варушев, аз също ползвам Хоя (но по-скъпа) на 17-55 и нямам никакви проблеми. Освен това че слим филтрите наистина са с неудобни капачки.

Отговори на това съобщение
 Re: Пол. филтър със или без MRC?
Автор: varushev   
Дата:   14-05-09 16:57

да бе ама моят май дори не е и слим :)

Отговори на това съобщение
 Re: Пол. филтър със или без MRC?
Автор: kotan   
Дата:   14-05-09 17:34

Благодаря на всички за мненията [smile]
Явно ще се купува скъпия филтър [beer]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »