Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Салса предизвикателство
Автор: ifcho   
Дата:   16-04-09 20:41

Здравейте,
в няколко други теми имаше оплаквания, че няма навременна информация за предстоящи интересни събития /от фотографска гледна точка/. Та в тази връзка - ето едно интересно предизвикателство за Вас.
На 8,9 и 10 май в София ще се проведе 5-тия международен салса фестивал.
Предложението, което следва по - надолу е за 50 фотографа /професионалисти или любители/.

Отговори на това съобщение
 Re: Салса предизвикателство
Автор: ifcho   
Дата:   16-04-09 20:43

Ето на кратко и условията:
- всеки един от избраните фотографи, получава рекламна фланелка /която ще трябва да облече, разбира се/
- всеки един получава достъп да всички мероприятия в рамките на фестивала
- присъствието на всички е желателно в събота по време на световната танцова премиера
- всички, които искат да участват в разпределението на наградите, трябва да снимат на поне 3 мероприятия в рамките на фестивала
- всеки един фотограф предоставя направените от него снимки /може и обработени/
- правата върху снимките остават притежание на фотографа,
но организатора ще може да ги ползва за всякакви цели /това ще бъде описано в необходимите документи/
- използването на снимките ще бъде придружено с изписване на името на автора
- при желание на автора, одобрени снимки може да попаднат в сайт, създаден с рекламна и търговска цел и да се продават,
като приходите от евентуалната продажба на тези снимки ще бъдат за автора



отделните мероприятия в рамките на фестивала са:

- петък /8.05/
21.00-23.00 шоу спектакъл /зала Универсиада/
23.00-06.00 парти /Парти център/
- събота /9.05/
10.30-18.30 уроци по танци /парти център/
21.00-23.00 световна танцова премиера /зала Универсиада/
23.00-06.00 парти /Парти център/
- неделя /10.05/
10.30-18.30 уроци по танци /парти център/
21.00-23.00 състезание - квалификация за световно първенство /зала Универсиада/
23.00-06.00 парти /парти център/


Отговори на това съобщение
 Re: Салса предизвикателство
Автор: ifcho   
Дата:   16-04-09 20:44

След края на фестивала, всеки един от фотографите снимал на поне 3
мероприятия, може да избере 5 снимки /напр./, които да пуснем за гласуване тук
/може да предложите система, по която да се гласува/ и така да се разпределят предвидените награди.

а те са:

1 място - 300 лв. и два full pass-a за 2-рия Черноморски Салса Фестивал /Варна от 10-12.06.09г./ - на стойност около 200 евро
2 място - два full pass-a за 3-тия Балкански Салса Конгрес /Боровец октомври месец 2009г./ - на стойност около 160 евро
3 място - два билета за Коледния Салса Бал /Декември месец в София/ - на стойност около 50 лв.


Отговори на това съобщение
 Re: Салса предизвикателство
Автор: ifcho   
Дата:   16-04-09 20:49

ето и малко материали, за да добиете представа какво представляват тези фестивали:


клип от 1-вия Черноморски Салса Фестивал
www.salsafor.me/video/albena_clip.html

слайд шоу от 1-вия Черноморски Салса Фестивал
www.salsafor.me/video/albena_slide.html

клип от 2-рия Балкански Салса Конгрес

www.salsafor.me/video/borovets_clip.html

слайд шоу от 2-рия Балкански Салса Конгрес
www.salsafor.me/video/borovets_slide.html


клип от миналогодишния фестивал - София
www.salsafor.me/video/fanta_clip.html


клип от миналогодишната световна премиера - София

www.salsafor.me/video/terracania.html



За записване, всякакви въпроси,подробности, предложения и коментари, може да се
свържете с мен по тел. или е-мейл.


Поздрави,
Ивайло Николов.
тел. 0888711283 /преди 12.00 на обяд обикновенно ми е изключен звука и не си вдигам телефона/
e-mail: ifcho@salsafor.me

Edit: нещо не ми се получиха линковете



Публикацията е редактирана (16-04-09 20:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Салса предизвикателство
Автор: E-3   
Дата:   16-04-09 21:18

лип от 1-вия Черноморски Салса Фестивал
http://www.salsafor.me/video/albena_clip.html


слайд шоу от 1-вия Черноморски Салса Фестивал
http://www.salsafor.me/video/albena_slide.html


клип от 2-рия Балкански Салса Конгрес

http://www.salsafor.me/video/borovets_clip.html


слайд шоу от 2-рия Балкански Салса Конгрес
http://www.salsafor.me/video/borovets_slide.html



клип от миналогодишния фестивал - София
http://www.salsafor.me/video/fanta_clip.html


клип от миналогодишната световна премиера - София

http://www.salsafor.me/video/terracania.html


[smilie24]



Публикацията е редактирана (16-04-09 21:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Салса предизвикателство
Автор: Amigo   
Дата:   16-04-09 21:21

това означава, че извън тези 50 другите не могат да снимат ли?! [smilie11] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Салса предизвикателство
Автор: ifcho   
Дата:   16-04-09 21:37

Мерси Е-3.

Амиго: Ами по принцип всеки, който си купи билет или пас за събитието ще може да снима /най - вероятно само в събота вечерта няма да е разрешено/, но тези 50 ще имат осигурен безплатен достъп до всички мероприятия в рамките на фестивала /включително и на репетициите/, както и възможност да бъдат по - близо до сцената по време на шоутата. По време на уроците, където по принцип е забранено да се снима също ще могат да се изявят.

Отговори на това съобщение
 Re: Салса предизвикателство
Автор: ifcho   
Дата:   16-04-09 21:40

А Амиго пропуснах и най - важното. Някой от тези 50 ще може да спечели някоя от наградите /не знам до колко представляват интерес за Вас/.... ами всъщност се повтарям .. във втория и третия пост е описано всичко.

Отговори на това съобщение
 Re: Салса предизвикателство
Автор: Amigo   
Дата:   16-04-09 21:44

[smilie8] [smilie8] ами може и да се кандидатирам [smilie3] [smilie8] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Салса предизвикателство
Автор: ifcho   
Дата:   22-04-09 02:21

Беше ми любопитно защо интересът към темата не е много голям. /по време на карнавала на Памбос мернах поне 30-40 фотографа, въпреки, че не видяхме много снимки тук/.
Преди малко ме споходи една мисъл, продиктувана от странната реакция на модераторите в един друг подобен форум /няма да споменавам имена за да няма после изчервили се/.
За същото съобщение, което съм пуснал тук, получих бан, като причината е спам ?!?

Предложението, което правя не е да дойдете да си купите билети и да увеличите печалбата на организаторите, а да получите правото да присъствате безплатно на което искате от всичките мероприятия от фестивала /плюс back stage, after party, и т.н. .../ и да имате възможност да се забавлявате /и евентуално да спечелите/ със своето хоби. А интересни моменти за снимане ще има без никакво съмнение.

Една особеност на фото форум-а е, че ако в темата няма поне малко спам за цвят, тя много бързо минава надолу.

В тази връзка ще помоля за малко повече активност, за да може темата да се задържи поне няколко дена актуална и ако някой не е имал възможност да я види, да поправим тази несправедливост.

Ето няколко посоки за коментар:

- има ли форумци, снимали подобни мероприятия и ако да, и имат желание да споделят някои технически подробности

- според Вас за направата на хубава снимка в подобни екстремни светлинни условия, до колко се увеличава фактора техника спрямо фактора умения на фотографа

- имам и един въпрос към ivodam /понеже често пише за качествата на 5DMkII/, дали при снимане на iso1600/3200/, 1/160, f5.6 с 5D-to, след обработка изображението ще запази прилична степен на детайла и поносимо ниво на шум.
естествено се снима без светкавица и естествено ако друг може да даде компетентен отговор/все едно с какъв апарат/ ще се радвам да го чуя.


Последно само да кажа, че половината места са все още свободни, така че ако сте в София по това време, помислете за възможността да се присъедините към групичката ;)

Поздрави.


Отговори на това съобщение
 Re: Салса предизвикателство
Автор: ErotilA   
Дата:   22-04-09 04:51

http://www.fotolinia.com/уличен-салса-латино-карнавал-pambos-dancing-centre


Не се ядосвайте понякога очакванията не са това което е действителността. Понякога действителността е това от което най-много се страхуваме!



Публикацията е редактирана (22-04-09 04:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Салса предизвикателство
Автор: ifcho   
Дата:   22-04-09 12:50

Нама място за ядосване ... просто недоумение.

Не съм съгурен, че разбрах много добре последните две изречения.

Иначе твоите снимки ги разглеждах вече /един от малкото, които се престрашиха да ги пуснат тук/, дори и мен ме има на една от тях :)

Относно събитието, никой не иска някакви предварителни гаранции, че всички участващи ще успеят да направят безброй шедьоври.

Благодаря на отзовалите се до момента и повече кураж за останалите, на които темата им е интересна.


Отговори на това съобщение
 Re: Салса предизвикателство
Автор: andreyhr   
Дата:   22-04-09 12:54

И още едно събитие, но за днес - Денят на земята:
http://www.bulgariangreens.org/Blogs/64/81/64.html
http://forthenature.org/news/712/

Отговори на това съобщение
 Re: Салса предизвикателство
Автор: ErotilA   
Дата:   22-04-09 22:26

На мен интересното беше как точно определихте 50 фотографа. 50 Фотографа са си 50 фотографа.

Отговори на това съобщение
 Re: Салса предизвикателство
Автор: ifcho   
Дата:   23-04-09 00:22

Че какво имаш против числото 50 ?

ErotilA, ако бройката от 50 души се запълни и ти решиш да се включиш, ще я променим на 51 [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Салса предизвикателство
Автор: Amigo   
Дата:   23-04-09 00:28

само фотографите да не са повече от салсуващите [smilie3] [smilie18] [smilie18] [smilie25] [smilie25] че ще има да се снимат един друг [smilie5] [smilie5] [smilie6] [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Салса предизвикателство
Автор: ErotilA   
Дата:   23-04-09 09:25

@ Amigo
Нещо такаво ми броди по мозъчето
много са а и 50 ангажирани снимащи за едно мероприятие + още толкова които не са, имам чувството че ще има сбирка на която доколкото знам всички ходят всяка седмица.

Като тръгнат с едни такива дълки бели обективи Спилбърк ще размножи Федерацията си. [smilie18]

Със сигурност ще съм там, но незабележим със моя сониериксон в джоба! [shtrak] 51



Публикацията е редактирана (23-04-09 09:26)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: zaiko   
Дата:   23-04-09 12:03

Айде идвайте да снимате, барем ми направите някоя снимка [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Салса предизвикателство
Автор: asahi   
Дата:   23-04-09 12:54

Ей тук има куци моменти:

"- правата върху снимките остават притежание на фотографа,
но организатора ще може да ги ползва за всякакви цели /това ще бъде описано в необходимите документи/
- използването на снимките ще бъде придружено с изписване на името на автора
- при желание на автора, одобрени снимки може да попаднат в сайт, създаден с рекламна и търговска цел и да се продават,
като приходите от евентуалната продажба на тези снимки ще бъдат за автора"

Отговори на това съобщение
 Re: Салса предизвикателство
Автор: sen_shui   
Дата:   23-04-09 13:09

Мога ли да участвам ?? Ако да, как става участието.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Салса предизвикателство
Автор: Petri   
Дата:   23-04-09 13:19

Точно се каних и аз да задам подобен въпрос.
За да участва някой, трябва да се обади на Ивайло Николов ли?
Има ли такса за акредитирането, и ако да, каква е тя?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Amigo   
Дата:   23-04-09 13:52

zaiko написа:

> Айде идвайте да снимате, барем ми направите някоя снимка [beer]




те ти [smilie5] [smilie5] [ezik] [ezik] има и още салса компромати, ама да не ги вадя ся [smilie5] [smilie5]





asahi, дай патерица за куците моменти [smilie5] [smilie5] [smilie25] [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Салса предизвикателство
Автор: boradaff   
Дата:   23-04-09 14:25

Аз имам желание да участвам,но още не съм 100% сигурен дали ще бъда в София тези дни.


Отговори на това съобщение
 Re: Салса предизвикателство
Автор: ifcho   
Дата:   23-04-09 15:50

Ей най - накрая малко живнахте :)

сега едно по едно:
Няма опасност фотографите да се повече от салсуващите. Миналата година по време на спектаклите зала Универсиада беше пълна, а по време на уроците в залите на Военния клуб нямаше място за всички желаещи. За партитата няма да коментирам, там просто беше уникално ...
zaiko гледам, че си от средите ... кажи две три думи как протича въпросния фестивал ...

ErotilA не знам дали имаш впредвид сбирка на фотографското общество или на салса обществото, но ако е второто си в грешка. Този фестивал се прави веднъж на година и се ползва с вниманието на всеки уважаващ себе си салсеро. Освен представители на българското салса общество на него има и много голямо международно присъствие, а също така и хора, нямащи нищо общо със средата. Все пак спектакълът от събота вечер е световна премиера с участието на едни от най - известните артисти и музиканти изявяващи се в този жанр.

asahi кажи кое според теб е куцо. Постарал съм се да напиша подробно условията. Ако е останало нещо неясно, моля питай конкретно за да не се повтарям в безкрайни постове.

sen-shui и Petri посочил съм мейл и тел. за контакти /може и лични тук/. Няма такса за акредитация. На който му се стори интересно предложението ми, може да се свърже с мен. Ако някой иска просто да си снима си купува билет /пас/ и си снима там където е позволено /после може да покаже снимки да гледаме ;)/

Отговори на това съобщение
 Re: Салса предизвикателство
Автор: ErotilA   
Дата:   23-04-09 16:09

Не нямам предвид, просто според мен са много 50 фотографи да се акредитират и да ги ангажирате.
51 ще съм там

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »