Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Помощ за обектив
Автор: lenycom   
Дата:   15-04-09 17:37

Здравейте. Отскоро имам Canon EOS 20D, и нямам почти никакви познания. Искам да си взема някакъв обектив за него до 300лв. Колебая се м/у:
1. TAMRON AF 70-300mm F/4-5.6 LD MACRO Lens
2. Tamron AF 28-200 mm 1:3,8-5,6 Macro LD Aspherical (IF) Super
3. Canon EF 75-300mm f/4-5.6 II USM Lens.
А можете и Вие да ми предложите нещо. Благодаря Ви предварително.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за обектив
Автор: Dani_Koev_BG   
Дата:   15-04-09 17:46

Какво ще снимаш?

Изясни си първо какво фокусно разстояние ти трябва.

С един обектив 70 и нагоре милиметра ни пейзаж, ни семейни, нали знаеш?

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за обектив
Автор: sashky   
Дата:   15-04-09 18:01

70-300 без стабилизация, много трудно ще го ползваш, освен при добро осветление.
аз искам да си взема 28-135 IS, но цените им са по-високи от колкото твоето ограничение.
За 300 лв 18-55 IS, и ако спестиш още малко 50 /1.8
Понататък ще разбереш сам какво ще ти потрябва !

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за обектив
Автор: PolarBear   
Дата:   15-04-09 18:48

За тези пари с малко късмет можеш да намериш добър втора ръка Канон 28-105/3.5-4.5.

По принцип това е много евтин за качеството си обектив. Без стабилизация е, но оптически не отстъпва, а според мен и леко превъзхожда, споменатия 28-135. При този диапазон на фокусни разстояния стабилизацията не е безкрайно нужна. Лошото е, че на кропка в широката част 28 е малко дълъг, но поне в нормалната област и леко в дългофокусната ще имаш доста приличен обектив, подходящ за доброто тяло, с което разполагаш. Имам сериозен опит с него, по-често снимам с оптика от по-високите класове, но и този върши чудесна работа.

Ако закъсаш за по-широк, след малко време може да си вземеш един от китовите 18-55 ЕФ-С за 70-80 лв максимум. Не са върха, но на бленди 6.3 - 7.1 - 8 се справят не толкова зле.

Алтернативно решение - един нов китов от стабилизираните. Но все пак оставаш в много тесен диапазон на фокусни разстояния само с него.

NB. Ако се заинтересуваш от Канон 28-105, то имай предвид, че има 3 вида с такова фокусно разстояние. Гледай и светлосилата - да е тази, която съм посочил. Другите са абсолютно неподходящи.



Публикацията е редактирана (15-04-09 18:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за обектив
Автор: irusev   
Дата:   15-04-09 19:03

Малко осакътяваш хубавото тяло с такъв обектив, но явно нямаш избор. Аз бих избрал 18-55ИС ако не ти трябва толкова дълго.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за обектив
Автор: asahi   
Дата:   16-04-09 00:58

Подкрепям irusev [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за обектив
Автор: Lafera   
Дата:   16-04-09 23:05

И аз да се намеся и да попитам кой от двата е по-добър за нощни снимки и пейзажи. Със голяма дълбочина на рязкост...
Sigma 28-70mm f/2,8 EX DG
Sigma 24-60mm f/2.8 EX DG
А Sigma 18-50mm F/2.8 EX DC macro става ли за тая цел?

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за обектив
Автор: lenycom   
Дата:   28-04-09 16:11

Благодаря на всички. За сега си поръчах TAMRON AF 18-200mm MACRO XR DI пък за напред ще видим.



Публикацията е редактирана (28-04-09 16:18)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »