Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Проблем със Sigma 70-300 DG macro за Nikon
Автор: shadowmoon   
Дата:   11-04-09 21:28

Имам следния проблем. Днес като си щтраках с обектива на автофокус и изведнъж автофокуса спря, нито съм сменял на ръчен, нито съм изключвал апарата, ни6то просто както си фокусира и спира и ни напред, ни назад .... AF не работи. Не е от тялото, за6тото пробвах с друг обектив и си работи нормално автофокуса. Снимам с Д40 Никон...няма мотор в тялото, мотора е в обективите, т.е. сигурно нещо мотора на сигмата се е скапал, но все пак на някой му се е случвало нещо подобно да сподели опит....а ако може ме посъветвайте и къде евентуално да го дам на поправка.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със Sigma 70-300 DG macro за Nikon
Автор: hotsnail   
Дата:   11-04-09 21:38

Ми тия сигми - тоз модле имаха порблеми щото са с пластмасова механика и тя дава фира понякога.

Иначе е много хубав

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със Sigma 70-300 DG macro за Nikon
Автор: boll   
Дата:   11-04-09 22:45

Занеси го на Светльо от ИДС - на автофокусните Сигми мотора се подменя за 2 дни в сервиза (моя толкова го държаха). За разлика от Никорските евтини (там забрави)...

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със Sigma 70-300 DG macro за Nikon
Автор: PeterPAN   
Дата:   11-04-09 23:08

Виж има ли контакт тяло-обектив, отчита ли блендата, шуми ли? при включване и изключване?

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със Sigma 70-300 DG macro за Nikon
Автор: sd   
Дата:   12-04-09 10:20

обади се в сервиза! 02 818 60 46.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със Sigma 70-300 DG macro за Nikon
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   12-04-09 11:22

shadowmoon

възможно е да е двигателчето/редуктора, по-малко вероятно кабел или ремък.
Аз имах същия проблем - хората на Драгиев (sd) работят перфектно - най-добре наистина се обади в сервиза на ИДС [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със Sigma 70-300 DG macro за Nikon
Автор: corsuse   
Дата:   09-09-10 17:00

Искам да попитам има ли проблем ако при включена макрофункция на обектива сменя милиметрите от 300 на 200 и нещо до 200 или пък от 200 до 300? Това пречи ли по някакъв начин на обектива и трябва ли винаги да си седи на 300 при макро?

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със Sigma 70-300 DG macro за Nikon
Автор: harvester_vn   
Дата:   09-09-10 17:02

Ако трябваше да стои на 300, щяха да го блокират на толкова при включване на макро режима.
Свиркай си.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »