Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Законната ангария в 21 век или ще ви платим, ама друг път.
Автор: Императорът.   
Дата:   25-03-10 09:27

Ха сега кажете дали ГЕРБ-ерите не са крадци и рекетьори. Една частна фирма може да свърши каква да е работа на коя да е община, а общината, съгласно новият закон може спокойно да и покаже среден пръст и да не и плати !!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Законната ангария в 21 век или ще ви платим, ама друг път.
Автор: Todd   
Дата:   25-03-10 09:28

Ами правилно е !!!

Стотици частни фирми вършат работа на други частни фирми а манги нанайси ...

Що да има разлика ????

[smilie19]


Отговори на това съобщение
 Re: Законната ангария в 21 век или ще ви платим, ама друг път.
Автор: hebros   
Дата:   25-03-10 09:31

Много правилно решение даже.
Иначе до сега кръговете на бай Доган щяха да разграбят общините и да си имат чстни паркове и частни общински сгради.
Никой не е казал, че няма да им се плати, въпросът е това да не става чрез разграбване на държавно имущество.

Отговори на това съобщение
 Re: Законната ангария в 21 век или ще ви платим, ама друг път.
Автор: boreto   
Дата:   25-03-10 09:37

Кое е правилно?
Държавата да не си спазва договорите?
Ако дължа пари на държавата, знаеш ли как ще ме подгони...

Как ще се чувстваш, ако работиш една година и не ти дадат заплатата за това време, защото Доган краде...?!?

За измамници и далавераджии си има закони, правосъдие и т.н.
Ами дай да махнеме законите и държавата. Нарамваме пушките и като не се харесваме, се стреляме...


Отговори на това съобщение
 Re: Законната ангария в 21 век или ще ви платим, ама друг път.
Автор: Todd   
Дата:   25-03-10 09:43

Автор: boreto
Дата: 25-03-10 09:37

Кое е правилно?
Държавата да не си спазва договорите?
Ако дължа пари на държавата, знаеш ли как ще ме подгони...


Никак няма да те подгони - вервай ми !!!

Същите мърши са и тия дето събират парите ...

[smilie19]


Отговори на това съобщение
 Re: Законната ангария в 21 век или ще ви платим, ама друг път.
Автор: matataupa   
Дата:   25-03-10 09:46

Сещам се за един цитат от Дюн:

Hard times need hard meаsures


"Иначе до сега кръговете на бай Доган щяха да разграбят общините и да си имат чстни паркове и частни общински сгради.



Отговори на това съобщение
 Re: Законната ангария в 21 век или ще ви платим, ама друг път.
Автор: PuertoVaras   
Дата:   25-03-10 09:50

Преди Герб думата "крадци" означаваше - крадат за себе си

сега по времето на Герб, Императора пробутва "крадци" в смисъла на - крадат за общината

Има голяма разлика, нали?

Хайде когато някой нещо открадне
тогава да му викаме крадец
а?

Отговори на това съобщение
 Re: Законната ангария в 21 век или ще ви платим, ама друг път.
Автор: Императорът.   
Дата:   25-03-10 09:51

КОЕ е правилно бе, хора ?!? Ако една частна компания има да плаща данъци на държавата, гонят я до дупка, ако закъснее, искат да и налагат сега 20% лихва, ама ако държавата има да плаща на компанията, може ВЪОБЩЕ да не и плати !!!

В моментът държавата дължи на частни компании към милиард и не плаща, въпреки че иска данъци от същите тия компании и въпреки че те също имат дългове в повечето случаи, тоест имаме МУЛТИПЛИЦИРАНЕ на дълговете. И какво - фирмите, имащи неблагоразумието да свършат някаква работа по държавна поръчка, нямат пари да си платят на работниците, дето са се трепали, нямат пари да упражняват дейността си, изправени са пред фалит - щото циганското правителство не си плаща борчовете !!!

Що не отиде оная Тиква пред МВФ и да каже - "Ами то външният ни държавен дълг е натрупан от предните правителства, няма да го платим !!!"


Ако бай ви Доган е сключвал неизгодни договори с частни фирми - да го гонят него, а не да не плащат на тия, които реално са свършили някаква работа !!!


Още повече, че според международно приетото право държава, юридическо лице (частна фирма) и физическо лице са РАВНОСТОЙНИ ПРАВНИ СУБЕКТИ - нали именно затова човек може да осъди държавата, ако му нарушава правата !!!!

Какво е това - "Ти на мене ще ми плащаш, ама аз на тебе няма да ти плащам" ?????

Отговори на това съобщение
 Re: Законната ангария в 21 век или ще ви платим, ама друг път.
Автор: Todd   
Дата:   25-03-10 09:54

https://photo-forum.net/static/forum/2010-03/mtbb3946.JPG .. икономика [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Законната ангария в 21 век или ще ви платим, ама друг път.
Автор: matataupa   
Дата:   25-03-10 09:57

Нали си наясно, че това не е нормална държава( кой друг да е наясно)[smilie3] , нито финансовите взаимоотношения се уреждат по нормален начин?

Не беше ли ти, дето цитираше крумовски закони.

Докато няма по- нормален начин да се изчистят нещата и този е нормален- преди да се плаща да се види за какво, кога, как и най- вече- има ли равенство между извършени услуги и изискани пари.

Щото и аз познавам хора, на които държавата продължава да дължи ДДС и то много, но като знам как са го нагласили това ДДС...

Аре остави с общите приказки за уж нормално функционираща държава[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Законната ангария в 21 век или ще ви платим, ама друг път.
Автор: Императорът.   
Дата:   25-03-10 10:02

Тодд - ами как държавата ще иска да се спазват правилата и законите, като тя сама не ги спазва?

Да - има фирми, които имат задължения към други фирми, но ако държавата първо си плати своите дългове, хем ще налее пари в частният сектор, хем ще даде пример, хем ще има основание да гони неплащащите. А то така? Императорът АД има дълг към Тодд ООД, Тодд ООД има зъдължения към Борето ЕАД. Борето ЕАД пък дължи мангизи на Пуертов ЕТ.

Пуертов си иска парите от Борето, той му казва "Сори копеле, ама Тодд не ми плаща на мене, затова нямам пари - сега ще му звънна да видя кво става. Звъни Борето на Тодд: "Кво става, пич, кога ще ми платиш?" "Ми как да ти платя, Императорът не ще да ми плати на мене... крие ми се като мишок - отивам при него." Отива Тодд при Императорът - мажоритарен собственик на Императорът АД. "Аре бе, братче, толкова мангизи имаш да ми даваш - и аз имам харчове, че и дългове..." "Тодде, разбирам бе, момко, ама нали знаеш, община Сунгурларе има да ми дава два куфара пари, асфалтирах им улиците, набих си всичките мангизи, ресурси, ето, заборчнях ти и на тебе, те не плащат... отивам да си искам пак парите, аре, ела с мене, ако искаш..." Отиват Императорът и Тодд в община Сунгурларе: "Асфалтирах ли ви улиците, бе?" "Асфалтира ги, да", "Ми аре бе хора, чакам си парите - ето - и кредиторът ми е с мене - натиска ме..." "Хе-хе-хе - тоя пък пари иска... смешко, ходи си ги искай от Любо Пенев !!! ...апропо, мерси за готиният асфалт, данъкоплатците са доволни и пак ще гласуват за нас..."

И Императорът се пени, нерви, ама с пенене и нерввене няма как да плати на Тодд, той се връща с празни ръце при Борето, а Борето отказва да си върне парите на Пуертов, щото няма отде да ги вземе.






БЛАГОДАРЯ ВИ ОЩЕ ВЕДНЪЖ, ЧЕ НИ ОСИГУРИХТЕ ЖИВОТ В ИНТЕРЕСНИ ВРЕМЕНА, СЛАГАЙКИ ТИЯ ПРЕСТЪПНИЦИ НА ВЛАСТ...


[smilie22] [smilie22] [smilie22] [smilie22] [smilie22] [smilie22] [smilie22] [smilie22] [smilie22] [smilie22] [smilie22] [smilie22]

Отговори на това съобщение
 Re: Законната ангария в 21 век или ще ви платим, ама друг път.
Автор: Императорът.   
Дата:   25-03-10 10:05

.... и забравих - накраят "държавата" ще иска от Императорът АД, Тодд ООД, Борето ЕАД и Пуертоав ЕТ да и платят данъци, щото на книга имат дейност, че и печалба - а те отде да вземат парите, щом самата държава в лицето на община Сунгурларе не им плаща за свършената работа?

Отговори на това съобщение
 Re: Законната ангария в 21 век или ще ви платим, ама друг път.
Автор: Императорът.   
Дата:   25-03-10 10:13

Но в същото време мръсната чиновническа сган не пропуска да си напълни гушката - отново с нашите пари !!!!



[smilie22] [smilie22] [smilie22] [smilie22] [smilie22] [smilie22] [smilie22] [smilie22] [smilie22] [smilie22] [smilie22] [smilie22] [smilie22] [smilie22] [smilie22] [smilie22] [smilie22] [smilie22] [smilie22] [smilie22] [smilie22] [smilie22]

Отговори на това съобщение
 Re: Законната ангария в 21 век или ще ви платим, ама друг път.
Автор: matataupa   
Дата:   25-03-10 10:13

[smilie18]

Евала, измисли го сценария.

А я си представи, че всъщност ИмператорОТ АД е подписал договор да асфалтира х метра улици,а е запълнил няколко дупки на х/10?

И ако сумата за тази услуга по договор е у лева, а кметът на общината или който е отговорен за контрола над изпълнението взима у/3 от сумата, за да прикрие измамата.

ТОГИЗ КО ПРАЙМЕ ?

Ти в коя държава живееш[smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Законната ангария в 21 век или ще ви платим, ама друг път.
Автор: Marillion   
Дата:   25-03-10 10:16

Това е направено с ЕДИСТВЕНАТА цел да не бъдат изнудвани институциите.

Знаеш ли, че за едно вземане от 100 лв. мога да запорирам сметката на общината, от която се плащат издръжки на деца?

Знаеш ли, че има фирми, които УМИШЛЕНО запорираха сметки, за да изнудват кметове?

За общините няма ли криза? Нали много ревеш, че имало дупки, имало мангали, имало боклуци... ами като запорират сметките на любимата ти община от къде ще плаща на тия фирми, които са коректни и си вършат работата?

Тези, които имат да взимат пари от общините са твърде малко на фона на тези, които са коректни и си работят. Това решение е в обществен интерес.

Точно така трябва да е... да се създаде КРЕДИТ по БЮДЖЕТА и от него да се изплащат парите по договори. Така се набутват общините, защото ако нямат такъв те ще трябва да го създадът следващата година и така вземанията на фирмите ще се олихвят. ТРЯБВА ДА ИМА РЕД! Не може всичко да става хаотично. Не може което и да е ЧСИ, само за да си прибере таксата /която обикновено е повече от вземането/ да запорира каквито се сети сметки и да си прави каквото си иска. ТОВА СА ОБЩЕСТВЕНИ ПАРИ. Мой, твои...

А пари от държавата и от общината са 100% взети. Понеже не си се занимавал със събиране на вземания ти казвам, че до сега съм нямал проблем с прибиране на пари нито от която и да е община, нито пък от държавата.

Схвана ли сега?

Отговори на това съобщение
 Re: Законната ангария в 21 век или ще ви платим, ама друг път.
Автор: Императорът.   
Дата:   25-03-10 10:19

Ами да си гонят кметът на общината, ама кой да го гони - Тиквата ли?

Същият Тиква - дето като "кмет" на София подписа договорите за Цариградско море, за безумноскъпата отсечка на Околовръстното, дето зейнаха ями след два месеца, дето направи пръва копка за боклучената фабрика, дето нямаше и проект даже за нея?


Мисълта ми е, че държавата няма как да накара фирмите и гражданите да спазват правилата, ако тя сама не ги спазва.


В даденият от тебе пример се върви по обратният ред - Сунгурларе си плаща почтено на Императорът и ако Императорът си е свършил работата коректно, всичко е ок, но ако не е - погват го него "Платихме ти три куфара сухо, ти какво - запуши две дупки !!!" И хайде - Императорът на съд - да си понесе вината, и в панделата, ако трябва.

Така се прави в нормалният свят.

Отговори на това съобщение
 Re: Законната ангария в 21 век или ще ви платим, ама друг път.
Автор: hebros   
Дата:   25-03-10 10:19

marillion[smilie24] То се иска мислене, за да схване, не първосигнално врякане.

Отговори на това съобщение
 Re: Законната ангария в 21 век или ще ви платим, ама друг път.
Автор: Rand   
Дата:   25-03-10 10:21

ПО крумовите закони трябва да отрежат ръцете сигурно на кмета задето не е платил на частната фирма, защото това си е чиста кражба.
И аз искам така. Отивам в магазина, гепя си нещо, а после не могат да ме осъдят.
Някой не беше ли си купил цяло село нейде из планините? Ако знаете друго такова подобно за продажба, свиркайте. Ставам кмет веднага и къв готин животец на аванта ще живея [ezik]
Вместо да превъзпитаме циганите, държавата стана най-големия циганин в републиката [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Законната ангария в 21 век или ще ви платим, ама друг път.
Автор: Императорът.   
Дата:   25-03-10 10:24

Марилионов - въпросът е, че по тая логика те могат да те мотаят с парите цяла година, че и повече.

Не може да има ред, ако община и фирми са в неравностойно положение.

Пак питам - а ако фирмата Х откаже да си плати 100 000 лева данък, защото общината У не и плаща 100 лева задължение за някаква свършена дребна работа?



И запомни от мене - няма държава, която да е повела война с бизнесът и с предприемчивите и успелите си граждани, която да не е катастрофирала... въпросът е, че контрата ще остане у нас, а не у Тиквата и жужето с бабешките цъкли.

Отговори на това съобщение
 Re: Законната ангария в 21 век или ще ви платим, ама друг път.
Автор: Todd   
Дата:   25-03-10 10:24

А някой може ли да сметне колко пари са платили същите тия дето реват за да получат поръчките ????

Или си въобразявате че някой коректен частник просто е спечелил конкурса ?????

Ха ха .... нещо реват режисирано ми се струва .

Кога лапаха манги се таяха като пръдня в гащи сега плачат ...

Аре все едно не знаем де живеем ...

[smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Законната ангария в 21 век или ще ви платим, ама друг път.
Автор: Императорът.   
Дата:   25-03-10 10:27

Ранд - точно така. Държавата е един юридически мегациганин - то затова и толерира циганите.


А що аз да не мога да наема Марилионов да ми изкопае кладенец в дворът на село и после да му кажа "Ще ти платя бе... ама друг път. Ела догодина да говорим."

И Марилионов, дето се е блъскал три дена с идеята да купи обувки на децата, рокля на жената, прасе, сирене и бира - ще си отиде с празни ръце и ще иска вересия от магазинерът.

Отговори на това съобщение
 Re: Законната ангария в 21 век или ще ви платим, ама друг път.
Автор: Императорът.   
Дата:   25-03-10 10:30

Тодд - ами държавата да си гони пръво корумпираните чиновници - и второ - фирмите които не са си свършили работата.


Но така - как могат да искат от частната фирма да е свършила каквато и да е работа, щом не са и платили? За това сети ли се?


Пак горният пример - Императорът АД може да е запушила само две дупки по улиците на Сунгурларе, но община Сунгурларе откъде-накъде ще има претенции към компанията, щом не и е платила нито лев?


И кой го отнася? Ми гражданите на Сунгурларе, дето си трошат колите в ямите !!!

Отговори на това съобщение
 Re: Законната ангария в 21 век или ще ви платим, ама друг път.
Автор: Vinsent   
Дата:   25-03-10 10:31

Todd написа:

> А някой може ли да сметне колко пари са платили същите тия дето
> реват за да получат поръчките ????
>
> Или си въобразявате че някой коректен частник просто е спечелил
> конкурса ?????
>


Точно така е, за съжаление! [smilie2]


Отговори на това съобщение
 Re: Законната ангария в 21 век или ще ви платим, ама друг път.
Автор: dimi2007   
Дата:   25-03-10 10:32

Добре е - нека има и спирачка малко......

Отговори на това съобщение
 Re: Законната ангария в 21 век или ще ви платим, ама друг път.
Автор: Gruyu   
Дата:   25-03-10 10:38

Истината е, че от държавата по-сигурен и надежден партньор и то по време на криза - няма! В момента всички строителни фирми се избиват да играят на търгове за обществени поръчки - за ремонти на училища, детски градини, ВиК проекти и др., защото там парите и печалбата е сигурна рано или късно, оня бизнес с апартаментите вече умря. Така че не се самонавивайте чак толкова, истината е че в момента няма, ама голямо нямане на пари, и то навсякъде, и въпреки това всеки е съгласен да работи с държавата и да чака да вземе пари от нея, било то със закъснение.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.