Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Помощ - разфокусиран обектив на Самсунг 850
Автор: bialk   
Дата:   31-05-08 11:55

Здравейте,

Изпуснах на земята фотоапарата си Самсунг 850. След удара апарата /обектива/ е разфокусиран, всичко останало си му работи. Фотоапаратът е в гаранция.
Сериозен ли е проблемът? Дали ще го оправят? Ако в сервиза не признаят гаранцията заради удара /макар, че няма видими следи/ , трябва ли да се сменя обектива или проблемът е само в настройката му?

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ - разфокусиран обектив на Самсунг 850
Автор: didoriginal   
Дата:   31-05-08 12:10

Преди време на един купон (бях пийнал) изпуснах на една приятелка чисто новата й сапунерка Сони. Там беше по-зле - обектива изобщо не се прибираше. Но слава Богу и го оправиха и признаха гаранцията. Отиваш на място и го носиш, но не казваш, че е изпускан. :) Не мисля, че ще има проблем.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ - разфокусиран обектив на Самсунг 850
Автор: Davidoff   
Дата:   31-05-08 12:27

Те четат форума. Вече са разбрали, че е падал.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ - разфокусиран обектив на Самсунг 850
Автор: bialk   
Дата:   31-05-08 12:41

Значи като отида в сервиза направо да им кажа, че става дума за изпуснатия фотоапарат от фото-форума[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ - разфокусиран обектив на Самсунг 850
Автор: Davidoff   
Дата:   31-05-08 12:57

[smilie18] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ - разфокусиран обектив на Самсунг 850
Автор: ion4ev   
Дата:   01-06-08 16:55

Носи го в гаранционния. Щом няма следи от падането трябва да ти го оправят. Прави се на цапнат и това е[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ - разфокусиран обектив на Самсунг 850
Автор: flipbeat   
Дата:   01-06-08 20:54

а,бе...тия ще са ебаси майсторите ако не разберат,че е падал апарата...
[smilie18]
сигурно става де...[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ - разфокусиран обектив на Самсунг 850
Автор: bialk   
Дата:   11-07-08 22:53

От сервиза отказаха да ми признаят гаранцията - разбрали са, че е удрян[smilie11]

Поискаха ми 30 лева за диагностика, а ремонта щял да излезе около 100 лева. Наистина ли е толкова скъп този ремонт? Апаратът си работи, прави снимки, но са замазани, не на фокус.Като му дам пълен оптичен зум, фокусът си идва на мястото. Не ми се изхвърля заради добрата матрица. Но и сто лева са си много пари.
Дайте съвет за някой сервиз, където да съм сигурен, че поне ще го оправят.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ - разфокусиран обектив на Самсунг 850
Автор: mitku   
Дата:   11-07-08 23:03

Нормално е да разберат и мисля, че и цената е нормална.
Аз преди няколко години тъй изпуснах един Пентакс. И той беше в гаранция, но аз нямах никакво намерение да лъжа и им описах точно както е станало. В последствие се оказа, че беше отчупен един зъб на едно зъбно колелце, което мести обектива и заради туй се получаваше същият проблем - апаратът не можеше да фокусира добре. За ремонта се поръча ново таквоз зъбно колелце от Япония и след туй всичко беше точно.
Е, проблема беше, че доставката на зъбното колелце отне кажи-речи два месеца, но туй е положението. Ремонтът ми струваше всичко на всичко 56 лв. (с все диагностика, поръчки, доставки от Япония, ремонт и т.н.). Сега са се вдигнали цените явно и може да се приеме за нормално да струва 2 пъти повече.
Много ясно, че в сервиза ше разберат, че е падал - те да не ядат доматите с колците. Това показва, че си знаят работата. Даже трябва да се радваш, че са разбрали... ако не бяха разбрали, значи нищо не разбират и по-добре изобщо да не ходиш при тях.
Т.е. - избери си дали да си платиш ремонта или... да изхвърлиш апарата и да си купиш друг. Туй са вариантите. [smilie24]

P.S. (edit) Честно казано - не разбирам съветите по-горе за гаранционна измама, но туй не е моя работа. Явно в БГ затуй сме на туй дередже и всеки гледа да прее*е другият и затуй и клиентите се оплаквт от фирмите... и фирмите не им остават длъжни. Никой не е забогатял със 100 лв. [smilie23]



Публикацията е редактирана (11-07-08 23:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ - разфокусиран обектив на Самсунг 850
Автор: IChertov   
Дата:   12-07-08 00:07

Сапунерите могат и да се притиснат в чанта или джоб.. а да разпознаят апарата дали е притиснат или паднал е малко по-сложно от колкото дали въобще е падал.. [smilie5] [beer]
Ма носи им

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ - разфокусиран обектив на Самсунг 850
Автор: бориславм   
Дата:   13-07-08 20:57

Ако е в гаранция го давай в сервиза и се прави на ударен. Ако не признаят гаранцията и искат много пари го отваряш сам и ...неволята учи...(по-лошо от това не може да стане). Ако не успееш сам да го оправиш, купуваш нов или отново при майсторите - поне знаеш за какво ще им плащаш.[smilie24] Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ - разфокусиран обектив на Самсунг 850
Автор: miton   
Дата:   14-07-08 23:43

Значи ето как може да си помогнеш сам, слагаш отзад на апарата хавлиена кърпа сгъната на 4, като държиш апарата с обектива надолу, за да не падне кърпата, после с добре премеран юмрук удряш силно отгоре, като внимаваш да не счупиш дисплея, ако не се оправи повтаряш ударите с нарастваща сила няколко пъти.
Не се бъзикам, този тип апарати са с калпава пластмасова механика и е често явление да блокира фокусиращата част от обектива след удар отпред, по този начин съм спасил няколко едри сапунера на приятели и всеки път се е получавало , ако разбира се нещо не е съвсем строщено, за съвета не ти искам никакво заплащане , ако се видим някога някъде слчайно, да не забравиш да почерпиш.
Успех, пробвай, по лошо няма да стане, а по вероятно е да се оправи.

[beer] [beer] [beer] [beer] [shtrak] [shtrak] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ - разфокусиран обектив на Самсунг 850
Автор: bvel   
Дата:   04-09-08 16:17

Колеги кърпата деиства-моят е S600 и след няколко по силни потупвания вече фокусира нормално!Големи благодарности на колегата miton [beer] [beer] [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »