Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Теоретично: Интеграцията на АФ сензора в матрицата?
Автор: riddick   
Дата:   29-08-08 17:23

Как мислите? Възможно ли е?
Идеята изхожда от FOVEON X3. Там са успяли да реализират три различни слоя за цветовете. Има ли как в Байер матрица да се рализира втори слой, който всъщност да е АФ сензор?

Естествено, че е провокирано от съседната тема[smilie5]

Не съм съгласен да загърбя всички технически постижения и да се върна 2-4 години назад само заради едната компактност. Като ми предлагат гарга искам да е рошава. Като ще ми махат огледалото и ще ми отнемат удоволствието да си гледам директно през обектива, искам да има нещо в замяна. Примерно три слоен сензор, като първия слой си е Байер-матрица, втория АФ сензор и третия слой замества сензора за измерване на правилната експозиция. След като Канон са ни дали това , а Никон са ни дали това , кой дава правото на дугите да ни го отнемат.

И искам да знам кое Ви дава право да отричате очевидните неща, за които говоря?
Понеже за мен са очеизвадни.
Всеки ме праща да чета, да снимам, да се завра някъде и да не смущавам спокойствието ви. Само че аз не съм спрял да чета, да снимам(верно по-малко от преди, но ситуацията е такава), и да препращам към реално съществуващи изобретения, които само правят удоволствието от снимането по-голямо.
А критикуващите си знаят тяхното. И не ги интересува питащият до колко има възможост да научи нещата, които те знаят в момента, след като няма достъп до тяхната информация, техника и опит.
Айде наздраве
http://87.121.7.26/img_story_custom/5/50271.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Теоретично: Интеграцията на АФ сензора в матрицата?
Автор: CanoniO   
Дата:   29-08-08 17:25

Афто фокуса е една ненужна екстра. За какво ти е, ако нямаш АФ стъкла?

Отговори на това съобщение
 Re: Теоретично: Интеграцията на АФ сензора в матрицата?
Автор: CanoniO   
Дата:   29-08-08 17:25

Друго си е матрицата да се мърда напред-назад и да става фокусирането.[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Теоретично: Интеграцията на АФ сензора в матрицата?
Автор: джъмбо   
Дата:   29-08-08 17:25

според теб как фокусират филмовите сапунгери???? а ИР лъчи....

с една дума аф на телеметричка се слага много лесно

Отговори на това съобщение
 Re: Теоретично: Интеграцията на АФ сензора в матрицата?
Автор: n1x0n   
Дата:   29-08-08 17:30

Да се прави втори/трети слой само заради АФ/мерене - не виждам смисъл, по-добре да се работи върху нови алгоритми и чипове за по-бърз контраст-базиран АФ.

Ти така или иначе при "безогледалките" информацията от сензора я обработваш за да стигне до дисплея - ползвай каквато част от нея ти трябва за експозиция, каквато част ти трябва - за АФ и готово.

Всичко това се решава със по-бърза обработка на данните - няма смисъл от още слоеве.

Отговори на това съобщение
 Re: Теоретично: Интеграцията на АФ сензора в матрицата?
Автор: riddick   
Дата:   29-08-08 17:34

[beer] за CanoniO [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Теоретично: Интеграцията на АФ сензора в матрицата?
Автор: riddick   
Дата:   29-08-08 17:37

Това е втория вариант, за който ми хрумна, но той е очевиден. Сега се използва, за в бъдеще ще се подобрява само.

Отговори на това съобщение
 Re: Теоретично: Интеграцията на АФ сензора в матрицата?
Автор: vgramatikov   
Дата:   29-08-08 18:08

Се ТЪЗ [beer]
Това е като с вградената стабилизация.

Рано или късо сички ще я иамт.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »