Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Sony DSC-H9 vs Panasonic LUMIX FZ18
Автор: Pawel   
Дата:   14-12-07 13:40

Здравейте!Знам че е писано много и за двата апарата но все още не мога да се реша кой да си взема.Естествено приемам и други предложения.Става въпрос, че искам да си купя апарат(сапинерка) и за сгеа съм се спрял на тези двата, защото са до 800 лева и определено ми харесват като характеристика.ДО колкото съм прочел за съжаление нито единия, нит другия няма възможност за въшна светкавица или пък за допълнителен обектив.Снимките са определено любителски, но съм супер претенциозен отостно качеството им.След това ще бъдат обработени но все пак...Интересува ме и коя батерия издържа повече и кой от двата зарежда светкавицата по бързо.Приемам и други предложения!Изключително благодаря

Отговори на това съобщение
 Re: Sony DSC-H9 vs Panasonic LUMIX FZ18
Автор: zaiko   
Дата:   14-12-07 13:58

Не мисля, че има място за сравнение... Не че съм запознат със Сонито, ама освен голям телевизор Bravia, друго не може да ме впечатли [smilie18] Панасоникът има по-голям обхват (28-504 срещу 31-465), по-добър обектив, raw формат и т.н.


Отговори на това съобщение
 Re: Sony DSC-H9 vs Panasonic LUMIX FZ18
Автор: liyana   
Дата:   14-12-07 22:40

Взимай Паната - няма място за сравнение

Отговори на това съобщение
 Re: Sony DSC-H9 vs Panasonic LUMIX FZ18
Автор: serjy   
Дата:   14-12-07 23:47

Стига набутвайте хората. Нека преценяват сами. Панасоника няма зуум по реме не филмчето. Няма синхронизация по задно перде. Кой знае какво още е спестено. Рав на тези машини си е чиста извъртения [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony DSC-H9 vs Panasonic LUMIX FZ18
Автор: Pawel   
Дата:   15-12-07 20:00

А отностно светкавиците и обективите нещо да кажете?И аз за сега съм се насочил към Панасоника

Отговори на това съобщение
 Re: Sony DSC-H9 vs Panasonic LUMIX FZ18
Автор: The_Melon   
Дата:   16-12-07 00:28

На първа страница на сайта горе в дясно има линк към ревюто на Бони на Панасоника. Според мен е обстойно и обективно. Прочети го. Ако не ти е достатъчно за да решиш в нета има тонове ревюта, а на www.preview.com има много подробна дискусия за каквото се сетиш от този апарат във форума на панасоник.

Моята препоръка е твърдо за панасоника.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony DSC-H9 vs Panasonic LUMIX FZ18
Автор: kirilius   
Дата:   16-12-07 04:13

В тоя клас панасоникът няма равен. Това е положението.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony DSC-H9 vs Panasonic LUMIX FZ18
Автор: Pawel   
Дата:   16-12-07 09:55

Разговарях с няколко готографа и ми препоръчаха Н9 защото е с по добра оптика и изкарвал по действителни цветовете!Аз лично съм се запалил по Панасоника, но май ще взема Сонито.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony DSC-H9 vs Panasonic LUMIX FZ18
Автор: Privilege   
Дата:   16-12-07 11:04

Големи фотографи са били. Не предполагах, че от 2-та някой би взел Sony-то.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony DSC-H9 vs Panasonic LUMIX FZ18
Автор: boreto   
Дата:   16-12-07 12:03

Хе, хеее... Ама верно са били готографи.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony DSC-H9 vs Panasonic LUMIX FZ18
Автор: kirilius   
Дата:   16-12-07 19:51

"Разговарях с няколко готографа и ми препоръчаха Н9 защото е с по добра оптика" - хохохо [smilie19]

Точно за оптиката ли пък са намерили да се изкажат [smilie18]

На панасоника оптиката е номер 1 [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Sony DSC-H9 vs Panasonic LUMIX FZ18
Автор: Pawel   
Дата:   16-12-07 22:12

Еми така ми казаха.Не разбирам много и именно за това реших да питам и тук.А Отностно стабилизацията кой е с по добра защотото наистина мн ми треперят ръцете.?

Отговори на това съобщение
 Re: Sony DSC-H9 vs Panasonic LUMIX FZ18
Автор: arsov   
Дата:   16-12-07 22:16

Панасоник-[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony DSC-H9 vs Panasonic LUMIX FZ18
Автор: boreto   
Дата:   17-12-07 08:11

В момента, в този клас, няма по-добра оптика и по-добър оптичен стабилизатор от Лайка/Панасоник. По-скоро търси коментар за други неща...

Отговори на това съобщение
 Re: Sony DSC-H9 vs Panasonic LUMIX FZ18
Автор: mitku   
Дата:   17-12-07 10:52

Вземай FZ18 и не слушай повече тези "фотографи" [smilie5]
Вярно е, че и Сонито има 2-3 неща, дето ги няма в Панасоника (serjy ги е "загатнал" по-горе, макар и по "негов си" начин), но по всичко останало, FZ18 просто "отвява" H9 - качество на оптиката, стабилизация, качество на снимките и т.н. и т.н.
С две думи - в този клас, FZ18 е с класа над конкуренцията. Но всъщност, ако все пак искаш Сони - H7 се представя сравнително по-добре от H9 (но не от FZ18), но поне е по-евтин [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony DSC-H9 vs Panasonic LUMIX FZ18
Автор: reptilia   
Дата:   04-01-08 22:17

Абе то хубаво,ама Пентакса к100Д Супер кит + Сигма 70-300 Apo 1350лв...
Дявол знае...

Отговори на това съобщение
 Re: Sony DSC-H9 vs Panasonic LUMIX FZ18
Автор: mitku   
Дата:   05-01-08 00:04

Да, и? [smilie11]
A Nikon D80 kit + AF-S DX 18-135mm + 2GB SD e 2100 лв.
А Hasselblad H3DII-39MS няма и $40K в зелено [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony DSC-H9 vs Panasonic LUMIX FZ18
Автор: reptilia   
Дата:   17-01-08 23:33

http://www.imaging-resource.com/IMCOMP/
COMPS01.HTM
Абе и аз се бях насочил към Пентакса, но се разколебах след посещение на горрния сайт. То вярно, че обектива е решаващ за резкостта, но ще взема панасоника. Нямам възможност да пробвам гама от обективи за водбор.
А и нуждите ми не ме притискат.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony DSC-H9 vs Panasonic LUMIX FZ18
Автор: reptilia   
Дата:   17-01-08 23:47

Смущава ме "синятя лента"
но от Панасоник обещават да оправят дефекта. Затова и отлагам.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony DSC-H9 vs Panasonic LUMIX FZ18
Автор: danbi   
Дата:   18-01-08 00:01

Снимал съм доста с DSC-H9, с Панасоника не.
DSC-H7 е идентичен с DSC-H9 със следните разлики: по-малък, и не-чупещ се дисплей. няма режим на снимане с инфрачервена светлина и има две копчета за бърз достъп до настройките по-малко.

Сонито определено има повече функции, но и няколко "гадни" неща. Оптиката им може да се каже съпоставима (освен по-големия зум на панасоника). Оптика.. като за супер-зум :)

- няма raw режим. само по себе си не е болка за умиране. ползването на raw обработка в този клас си е мазохизъм според мен (дълга тема).

- JPEG компресията е с фиксирано качество. Прави малко над 2 МБ файлове за 8 мегапиксела, тоест, има компромис с възможно най-високото качество.

- Врътката с която се избират режимите и т.н. е доста досадна. Свиква се, но не и с досадността --- това пречи предимно при ръчните настройки.

Плюсовете:

- много пъргав фотоапарат. бърз зум и малък лаг (за ултра-зум), снима почти с 3 кадъра в секунда.

- много добро цветопредаване (14-битов цвят, 4-цветна матрица). типичните за Сони ярки и наситени цветове. Сравнявал съм го с друг Панасоник (не беше FZ18), и в това отношение там нещата бяха доста зле.

- много хубав дисплей.

- може да снимаш във формати 4:3, 3:2, 16:9.

- ако имаш съвременен телевизор с HDMI интерфейс, може да си гледаш снимките на него. Сони твърдят, че превключва телевизора в специален Photo TV режим за целта.

- стабилизацията на изображението работи. чудно защо се твърди че панасоника е по-добър в това.

- за снимането на видео няма да коментирам. всичко си работи както човек може да очаква.

изобщо, фотоапарата е доста пипнат за интуитивна работа.

Едно досадно нещо е, че ползва филтри с размер 74мм, които май са си рядкост. Но във Фотопавилион се продава конвертор към други размери.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony DSC-H9 vs Panasonic LUMIX FZ18
Автор: didesignbg   
Дата:   18-01-08 08:58

14-битов цвят, 4-цветна матрица[ezik]
и един мармот увива матрицата в станиол
reptilia повече от 500 лева за такъв апарат са хвърлени на вятъра пари

Отговори на това съобщение
 Re: Sony DSC-H9 vs Panasonic LUMIX FZ18
Автор: danbi   
Дата:   18-01-08 12:57

didesignbg написа:

> 14-битов цвят, 4-цветна матрица[ezik]
> и един мармот увива матрицата в станиол

именно. 14 битови данни от матрицата.

повечето CCD и CMOS сензори имат филтърна матрица с RED/GREEN/BLUE - т.н. Bayer филтър, а този сензор има филтърна матрица с цветове RED/GREEN/BLUE/EMERALD
За повече информация, от http://support.sony-europe.com/dime/tutorials/dime.asp?l=bg&m=DSC-H9&dime_section=cyber
избери "4 color SuperHAD CCD with real Imaging Processor".

забравих да спомена и DRO - алгоритъм за извличане на детайли от светлите и тъмните участъци на снимката. това се случва преди да се направи снимката, а не както в повечето фотоапарати от този клас, с последваща обработка на JPEG снимката.

DSC-H9 е много хубав фотоапарат за "насочи и снимай" приложения. Ако не му бяха орязали софтуера, щеше да е просто перфектен за класа си.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony DSC-H9 vs Panasonic LUMIX FZ18
Автор: didesignbg   
Дата:   18-01-08 14:00

мармот

http://www.marmotamutante.com/imagenes/fondo_marmota_low.jpg







матрица

http://javiervallas.es/wp-content/uploads/2006/03/ccd.jpg






станиол

http://www1.istockphoto.com/file_thumbview_approve/3034350/2/istockphoto_3034350_aluminium_foil_back



Отговори на това съобщение
 Re: Sony DSC-H9 vs Panasonic LUMIX FZ18
Автор: danbi   
Дата:   18-01-08 14:08

Май почвам да схващам (водя си бележки, честна пионерска!), че Панасоник е "единствената права вяра" в областта на супер-зум сапунерките. [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony DSC-H9 vs Panasonic LUMIX FZ18
Автор: didesignbg   
Дата:   18-01-08 14:19

Хахаха[smilie18]
Стана тя каквато стана, аз защитник на Панасоник, и то пък баш на фз18.
Аз каквото исках да кажа съм го написал.
Този апарат няма четирицветен филтър пред матрицата. 14битов цвят няма как да бъде запазен в джпег файл.
И двата апарата са ГОЛЯМ компромис.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »