Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Стативи
Автор: nikol_369   
Дата:   19-02-16 20:47

Здравейте, та въпроса ми е насочен очевидно към стативите[smilie18] и искам да попитам:
1)Кой е по - добрят вариант, да си закупя - глава и основа на статив -отделно или цял статив?
2)Как мога да разбера дали статива ще пасне на апарата ми? За какво трябва да гледам?
3)Каква височина е хубаво да е статива?
4)Можете ли да ми препоръчате някакви модели - подходящи за Canon EOS 1100D?
5)Какво задължително не трябва да купувам?

Благодаря предварителлно на всеки, който е отделил внимание да отговори на въпросите ми! [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Стативи
Автор: Hman   
Дата:   19-02-16 23:07

1. Глава и основа отделно, в зависимост от това какво ще снимате или как Ви е по удобно ябълковидна или три позиционна глава. Не е задължително да са на една и съща марка.
2. Гледайте товароносимоста на статива и главата да са повече от теглото на апарата и обектива/те който ще ползвате.
3. Около 160см за да е удобно и заради перспективата в зависимост от това какво ще снимате разбира се.
4. Benro, Manfrotto, Gitzo и още има разбира се.
5. Много евтин, много лек.
Има още много да се каже по въпроса, ако имате познат или приятел който има статив би могъл да ви даде насоки или да пробвате.

Отговори на това съобщение
 Re: Стативи
Автор: Twingo   
Дата:   19-02-16 23:16

Търси нещо от този род: ЦЪК . Стативът е много удобен, става на монопод, сгънат е само 35 см :) Единствено не знам как стои въпроса с доставката, защото не съм сигурен, че няма да се плаща мито и ДДС, но нека някой по-запознат да каже.

Отговори на това съобщение
 Re: Стативи
Автор: lamerko   
Дата:   19-02-16 23:24

Поръчваш си го от склад в UK през ибей - малко по-скъпо излиза, но не се занимаваш с простотии после.

Отговори на това съобщение
 Re: Стативи
Автор: Serbezov   
Дата:   19-02-16 23:59

Въпросният статив от линка на Twingo съм го поръчал от ибей и чакам да пристигне, в левове ми излезе 115 лева,най вероятно ще платя около 30 лева ддс,ако някои има интерес мога да дам линк към продавача на лично,стига тази оферта да е актуална!

Отговори на това съобщение
 Re: Стативи
Автор: lamerko   
Дата:   20-02-16 00:26

Същия модел (999) го има в ЮК за 44.50 паунда. Доставката в ЮК е символична - там ще ти излезе по-евтино, отколкото ако го поръчаш от Китай, а за България е 18 паунда. Както казах - малко се оскъпява, но ще дойде ДИРЕКТНО, без всякакви главоболия с митниците. Аз лично малко преди да замина за Лондон ще си поръчам нещо такова - вероятно модела със 6-ците, че не ми трябва толкова голям - директно ще си дойде там на място. Чиста работа, дет му се вика [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Стативи
Автор: kvakioh   
Дата:   20-02-16 13:44

Тегло, тегло максимално на техниката, която ще се слага, максимална височина с централната колона разпъната, минимална височина за прибиране в чанта и удобно носене, затваряне на краката как е- с клип или врътки, централната колона дали се обръща, дали има кука за тежести на нея, краката как се отварят, на какви ъгли, условия на ползване- за пейзажи, навън, вътре, за макро, екстремни условия като вода, пясък, сняг, вятър. Такива са нещата, които може да се премисли кое-как, и най-вече цената, наобратно ги написах.
Главата може да е ябълковидна и недотам прецизна и скъпа, или трипозиционна и по-прецизна, защото може повечко да се наглася. Може да са комплект или поотделно основа и глава.
Също може човек да си премисли откъде ще купува, и дали иска гаранция, и екстри като чанта, инструмент за затягане на винтовете по статива и др.
Предложения в ниския клас, но достатъчно добри са лично за мен, изпробвани, 2 ги имам и ползвам:
Benro IT25-нямам го, но съм го тествал, Manfrotto BeFree-"модифициран" с друга глава от стандартната, Zomei 818- ползвам го рядко, като този последния и вече предложения Hot Q999 имат поне 20-30 разновидности...
Добавям и VANGUARD Alta Pro 263AB като добра идея и за прилични пари.
Май ще е интересно да се направи някаква специална тема за стативи и там да се дискурира, като първите 2-3-10 мнения да са само с обяснения.[cool]



Публикацията е редактирана (20-02-16 15:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Стативи
Автор: becko   
Дата:   20-02-16 14:32

От началото на годината ползвам подобен на модела от преден пост: модел 666
Платих ДДС, чрез ДХЛ.
Доволен съм, гледам, че и други от България са го поръчвали.
Статива е стабилен, но не е най-лекият.
Компактен е като се сгъне е само 35см.
Има възможност да става на монопод.
Единствен косур му намирам, че не ми харесва цвета на калъвчето [smilie25]


Отговори на това съобщение
 Re: Стативи
Автор: simonb   
Дата:   20-02-16 19:41

Ако стативът е от aliexpress, няма да платиш мито, беплатно е. Получаваш белешка в пощенската кутия ,отиваш и си го взимаш. Освен ако не си го поръчаш с DHL, тогава ще ядеш ..я. Имам над 1000 евро за 2 години от този сайт.

Отговори на това съобщение
 Re: Стативи
Автор: lamerko   
Дата:   20-02-16 22:22

Те от там по принцип го пращат при цена над някава дреболия само с DHL, от които по-големи некадърници няма.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »