Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Бланка за TFP договор
Автор: jorooo   
Дата:   12-12-15 20:45

Здравейте съфорумници,

Тези дни ми се налага да снимам със подписан TFP договор. За жалост не мога да намеря бланка за такъв - нито .doc, нито pdf, нито дори неформатиран текст.

Може ли да ми помогнете със линк към такива договори на *български*. Евентуално и Model Release би бил от полза за по-натам.

Благодаря предварително

Отговори на това съобщение
 Re: Бланка за TFP договор
Автор: HP   
Дата:   12-12-15 21:28

Разрешение за снимане и публикуване на снимки
Срещу добро възнаграждение, достатъчността на което по този начин потвърждавам, Аз, долуподписаният модел, с настоящото давам на (името на фотографа) абсолютните права да показва, публикува или продава от негово име или от името на негова компания, както и да използва по всякакъв начин моите фотографски портрети или мои снимки, изцяло или части от тях, комбинирани или видоизменени, заедно с моето реално или фиктивно име, както и цветни или други репродукции на горното, направени чрез каква да е медия, включително цифрова или видео, за художествени цели, реклами, търговия, новини или каквито и да е други незабранени от закон цели.

С настоящото неотменимо се отказвам от всякакви права, които евентуално притежавам или придобивам впоследствие по законов или друг път, както и да инспектирам и/или одобрявам готовия продукт, печатния материал, рекламата, статията, заглавията или каквото и да е друго във връзка с употребата им.

С настоящото се отказвам от всякакви претенции, освобождавам от задължения и се съгласявам да пазя (името на фотографа), неговите правоприемници, наследници или заместници, без значение дали са индивиди, компании или други, както и тези, които го представляват и са упълномощени да оперират от негово име, от каквато и да е отговорност във връзка с каквато и да е употреба, включително замазвания, видоизменения, промени, оптически илюзии или други обработки, които могат да се извършат върху направените снимки до превръщането им в готов продукт.

С този документ гарантирам и навършеното си пълнолетие, както и че имам всички права да се договарям от свое име за горното, че прочетох настоящото разрешение преди да го подпиша, както и че съм наясно със съдържанието му.

Място на сесията: ________________________________ Дата: __________
Описание на сесията: ______________________________________________
Запазване на анонимността на модела: Да/Не
Три имена на модела: ______________________________________________
Текущ адрес на модела: ____________________________________________

Подпис на модела: __________





Малко го видоизмени и си готов ;)



Публикацията е редактирана (12-12-15 21:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Бланка за TFP договор
Автор: jorooo   
Дата:   13-12-15 15:39

това е за Model Release.

А за TFP?

Отговори на това съобщение
 Re: Бланка за TFP договор
Автор: ecobo   
Дата:   13-12-15 16:05

Модъл рилийз, преведен на български, има същата правна сила, като да си преведеш някой американски закон и да го пробутваш в български съд по някое дело. Не минава.
Договор за TFP е най-обикновен договор по ЗЗД, в който се описват правата и задълженията на двете страни.

Отговори на това съобщение
 Re: Бланка за TFP договор
Автор: jorooo   
Дата:   13-12-15 16:08

точно за това моля за TFP и Model Release на български и съобразени с нашите закони.

Отговори на това съобщение
 Re: Бланка за TFP договор
Автор: GOSPODIN   
Дата:   13-12-15 23:02

jorooo , можеш ли да преведеш TFP на български? Странното е, че при подобно снимане няма финансови условия, та чак договор, но както ecobo ти е казал се пише договор свободен текст от името на фотограф и модел и толкова.HP също е дал основата - махат се текстове, че е платено на модела, добавя се, че споровете се решават по ЗЗД и Закона за авторското право и толкова. Разпечатват 2 екземпляра подписани от двамата и сте готови.

Отговори на това съобщение
 Re: Бланка за TFP договор
Автор: marrio31   
Дата:   13-12-15 23:09

TFP по същество не означава че снимките ще се ползват комерсиално,не знам какво те притеснява..просто си снимай,даваш и на модела снимките и това е,не ти трябват договори.

Отговори на това съобщение
 Re: Бланка за TFP договор
Автор: nemchev   
Дата:   13-12-15 23:45

един договор никога не е излишен...особено за ТФП, за да няма после - аз ли криво му се молих, той ли криво ме разбра.

Отговори на това съобщение
 Re: Бланка за TFP договор
Автор: hotsnail   
Дата:   14-12-15 00:44

Тоя model release не става, не само защото е зле оформен ами и по-същество урежда друг тип отношения .

трябва да опишеш какво получаваш ти и какво получава модела в ТФП. Понеже става дума за авторски права е редно да обясниш добре, за какво си съгласен модела да използва интелектуалния ти продукт - снимки. Може ли да ги дава на агенции, да ги публикува в интернет, да ги продава за реклами, Сток?

Ако просто ще снимаш непознат човек уговорете се за какво иде реч. Ако сте съгласни опишете съгласието си в договор,

Отговори на това съобщение
 Re: Бланка за TFP договор
Автор: jorooo   
Дата:   15-12-15 19:17

Мерси за отговорите. Все пак мисля, че ще е добре, не само за мен, но и за доста други колеги, ако на готово могат да получат бланка за TFP.

Не мога да повярвам, че никой тук не използва TFP договор... или българския му еквивалент...

Отговори на това съобщение
 Re: Бланка за TFP договор
Автор: ecobo   
Дата:   15-12-15 19:55

Казах Ви и на лични, не знам защо упорствате: Няма такова животно "TFP договор"! Това, което Ви изпратих, става и за TFP и/или за MR, просто се преработва малко и се пише, че цената е 0 лв. Толкоз! Няма нищо извънземно в цялата тази работа, най-обикновен договор с нулево плащане, в който се определят задълженията и правата на двете страни.
НЯМА бланка за TFP, така, както няма бланка за отдаване под наем на свинекомплекс. Ако мислите, че някой ще ви даде договор, в който просто да смените имената и всичко да е ОК по изскванията на модела и лично на Вас - това едва ли ще стане.
Накрая, ако наистина мислите, че тука всички се стискаме и не щем да Ви дадем заветната бланка, то отидете при някой адвокат и му поискайте въпросната. Интересно ми е какво ще Ви отговори...

Ето пак линк за основа на договор, който може да служи в много случаи, добавят се само санкциите и е ОК
https://dl.dropboxusercontent.com/u/15844940/dogovor-model.pdf

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »