Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Първи dslr: какво мислите за sony a200?
Автор: Twingo   
Дата:   16-02-14 17:33

Здравейте, колеги!

В момента снимам с турбо сапунер - Sony dsc h200. Върши ми работа, но не е нещо особено и мисля, че един дслр ще прави много по-добри снимки и ще има огромна разлика.
И все пак се чудя дали си струва да продавам нов фотоапарат, за да си купя втора ръка (в момента нямам възможност за нов, а и не мисля, че начинаещ като мен може да се възползва от всички функции на един по-скъп дслр. :)
Идеята ми е след време, когато видя, че ми трябва нещо по-добро, да го сменя. Няма да се ползва за нещо особено - пейзажи, и от време на време макро.
Засега си мисля за Sony a200 + обектив 18-70. Имате ли впечатления от това тяло и добре ли съм се ориентирал като цяло? Бюджетът ми е 350 лв., макс 370. Марката няма значение, просто сонито ме грабна, а и на тестовете,
които гледах, биеше с доста nikon d60 и Canon 450d, примерно. По принцип нямам доверие на марката сони, но бих се доверил на вас, ако споделите впечатления от a200. Също ще се радвам да изкажат
мнението си и колеги, преминали от турбо сапунер на дслр, за да съм сигурен, че няма дам парите си на вятъра, а и че дслр-а е добра инвестиция в сравнение с Sony-h200, с което съм в момента.

Благодаря ви предварително! :-)


Отговори на това съобщение
 Re: Първи dslr: какво мислите за sony a200?
Автор: Mogila   
Дата:   16-02-14 18:11

Апаратът е готин за парите си, но този обектив не е. Купи само апарата и после ще те посъветваме и за обективи.
Иначе за нисък бюджет си се ориентирал много добре към марката.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи dslr: какво мислите за sony a200?
Автор: Seifi   
Дата:   16-02-14 18:30

Sony a230 dslr + Sony 18-55 3.5-5.6 SAM 350лв

Отговори на това съобщение
 Re: Първи dslr: какво мислите за sony a200?
Автор: Digitalgab   
Дата:   16-02-14 19:06

Намерих обектив 18-55, сложих го на А200 вместо 18-70 и о чудо!
Автофокусът не работи, ключовете и двата на AF но ни мотор бръмчи, ни фокус, ни нищо. MF си е ОК. Да сте срещали такъв проблем?

Иначе апарата си го бива, много добра ергономия, особено с батериен блок много добре пасва на ръката и напоследък доста го хвалят на разни места, макар и със закъснение.



Публикацията е редактирана (16-02-14 19:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Първи dslr: какво мислите за sony a200?
Автор: simbon4o   
Дата:   16-02-14 19:15

Значи, ако ще е сони по-добре некс. Ако ще е ДСЛР и ще се ползват стари твърди обективи(каквато е идеята ако ще се сменя сапунерка с ДСЛР) пентакс предлагат повече възможности от сони. Ако идеята е да се расте и в бъдеще да се пазарят обективи с АФ и т.н. още от сега си вземи никон [smilie5] това е от мен.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи dslr: какво мислите за sony a200?
Автор: Twingo   
Дата:   16-02-14 19:26

Ами не, мисля първо да напредна и след това да мисля за обективи и други неща. А има ли съществена разлика между a200 и a230, защото а200, поне на външен вид, ме грабна, а и доста си прилича с турбо сапунера, който имам и пасва добре в ръката. Само ще помоля да пишете за конкретни модели, а не просто "пентакс", "никон" и др. Благодаря!

Отговори на това съобщение
 Re: Първи dslr: какво мислите за sony a200?
Автор: Digitalgab   
Дата:   16-02-14 19:27

Sony A200, но обективът не е китовият:

http://fotki.yandex.ru/users/murena-v/view/754560/?page=1




Публикацията е редактирана (16-02-14 19:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Първи dslr: какво мислите за sony a200?
Автор: Digitalgab   
Дата:   16-02-14 19:29

[smile]



Публикацията е редактирана (16-02-14 19:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Първи dslr: какво мислите за sony a200?
Автор: Ligavne   
Дата:   16-02-14 19:34

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи dslr: какво мислите за sony a200?
Автор: Mogila   
Дата:   16-02-14 19:36

Ligavne доста смешно изказване

Отговори на това съобщение
 Re: Първи dslr: какво мислите за sony a200?
Автор: dolmov   
Дата:   16-02-14 19:50

Другата е Fujifilm, айде [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Първи dslr: какво мислите за sony a200?
Автор: Seifi   
Дата:   16-02-14 19:55

Haha Един сектант се обади Автор: Ligavne ^човек избивай си комплексите другаде има лекари хапчета.

А200 работи с CF карта
А230 с SD карта, и няма въжможност за кабелен спусък и за инфрарот дистанционо, но А230 е по новият модел от двата.

CF картата е по скъпа от SD картата

Първия ми фотоапарат бе Сони А230 сега го ползва брат ми исках да му го сменя със Сони А580 отказа, бил му удобен. На мен захвата на А200 ми допада повече на брат ми А230 въпрос на вкус.

Според мен който и от двата да вземеш ще си доволен.



Публикацията е редактирана (16-02-14 19:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Първи dslr: какво мислите за sony a200?
Автор: Digitalgab   
Дата:   16-02-14 20:07

Ега ти темерутите. За разлика от тях, имам А200 и съм доволен и нямам намерение да продавам. Сега, моделите по нагоре от А200 не струват, единствено А500 си струва от трицифрените, А580 вече е друга класа.



Публикацията е редактирана (16-02-14 22:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Първи dslr: какво мислите за sony a200?
Автор: simbon4o   
Дата:   16-02-14 20:36

Да кажем А200 сони.
Ако е никон Д70, Д70с, Д3100.
Ако е некс Ф3 е най-доброто за малко пари от по-новите иначе поне някой 5ца.
Канон - не е марка за бюджетни изпълнения - всичко което си струва там е скъпо, а останалото е голям талаш.
Пентакс за тия пари се взема К200, К10, К-х.
Става дума за тяло и китак за всичките изредени.

От всички изредени на некса пасват най-много обективи от други системи. След това е пентакс - можеш да ползваш пентакс, М42 и никон обективи и на всички ще имаш стабилизация, което е добре за дългите такива.

А230 е за мен едно от най-големите извращения като дизайн и ергономия - по-неудобен ДСЛР не съм хващал. И да сони имат навика да режат някои важни екстри като ползването на дистанционно - каквото и да е.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи dslr: какво мислите за sony a200?
Автор: daniil-k   
Дата:   16-02-14 21:23

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи dslr: какво мислите за sony a200?
Автор: simbon4o   
Дата:   16-02-14 22:45

И защо да скача от несменяем обектив пак на такъв [smilie5] сигурно щото имаш да продаваш такова?

Отговори на това съобщение
 Re: Първи dslr: какво мислите за sony a200?
Автор: daniil-k   
Дата:   16-02-14 23:14

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи dslr: какво мислите за sony a200?
Автор: simbon4o   
Дата:   17-02-14 00:47

Р1 навремето си беше ограничаваща камера, по днешните стандарти съвсем... човека минава от камера с несменяем обектив на така със сменяем вероятно понеже иска да слага обективи гонейки някаква визия. Има много неща, които Р1 не може.
За предлагане - добре, че ми напомни. Колежка си продава К200 пентакс с китак за 300лв, за 450лв може да се окомплектова с 16-45 4.0 обектив, който размазва всички китаци наред. Излиза извън бюджета обаче.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи dslr: какво мислите за sony a200?
Автор: hotsnail   
Дата:   17-02-14 00:59

2 години снимах с А300. Много добър апарат. Същия като А200, но със LiveView т.е. виждаш на екрана това дето ще снимаш. Моя беше прекрасно настроен като Аф и правеше много хубави снимки.

Това поколение не са много одбре с високото исо. Да кажем никак. Ама за тия пари единствено NEX предлага по-добра картинка.

Ако можеш вземи си новия китак 18-55. Много по-приятен обектив е. 18-70 не е много за хвалба.

В тоя сегмент дето гледаш Д40/Д40х е добър вариант също.

Ако не държиш на ДСЛР и искаш за малко пари добър апарат. Ориентирай се към NEX. Ако можеш към 16МП модел. Доста по-различна е ергономията, но картинката на NEX-а е осезаемо по-добра.



Публикацията е редактирана (17-02-14 01:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Първи dslr: какво мислите за sony a200?
Автор: Mogila   
Дата:   17-02-14 01:52

А най-добре едно А200 с 35 1.8 обектив :) Но сигурно ще те стресне това, че няма да имаш зуум.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи dslr: какво мислите за sony a200?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   17-02-14 02:04

Огледай се и за а350, имал съм го, страхотни цветове, до 800 исо е използваемо, чудни цветове, въртящ дисплей, цветовете са супер.Още ме е яд, че го продадох.Цветовете са му трепач.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи dslr: какво мислите за sony a200?
Автор: chepkata   
Дата:   17-02-14 07:50

fast_eyebrow, а цветовете на а350 как са, че не каза?[smilie24]

Сори за спама, ма не се сдържах!

Колкото до цветовете на Сони, на мен също много ми допадат, на по-старите алфи, от новите нямам преки впечатления.



Публикацията е редактирана (17-02-14 07:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Първи dslr: какво мислите за sony a200?
Автор: Digitalgab   
Дата:   17-02-14 08:51

Ами Super HAD CCD правят такива цветове и лесно се изтеглят в редактори. Ама нали са скъпи, гълтат много от батериите, не държат на високо ИСО, ги махнаха за да поевтиняват продукцията и да ни вземат парите. То защо ли Лайка използва CCD в модел за 50 хилки?

Кой както е научен, то през филмово време да не би всеки ден на 1600 ИСО да снимахме?



Публикацията е редактирана (17-02-14 08:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Първи dslr: какво мислите за sony a200?
Автор: mihajlov2   
Дата:   17-02-14 09:59

Тук във форума много хора са минали от сапунерка на DSLR и то не случайно. След турбосапунер с малка матрица абсолютно всеки DSLR ще ти се струва много по-добър. И наистина е така. НО с приличен обектив/обективи. Сони не блестят с много добри китови обективи. Най-зле е 18-70. Първата версия на 18-55 също хич я няма. Поне аз от любопитство съм пробвал две бройки 18-55 и за мен качеството на изображението беше трагично, но става дума за 24 мегапикселовата матрица на А77... Предполагам, че със Сони А200 или който и да е друг трицифрен модел положението ще е доста по-добре. Особено ако намериш новата версия на 18-55, което по принцип слагат на А58.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи dslr: какво мислите за sony a200?
Автор: mugen   
Дата:   17-02-14 10:00

Ако ще е А200 с китак, по-добре NEX с китак.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »