Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Ориентировъчна цена
Автор: bpenkov   
Дата:   05-10-12 10:33

Здравейте,

Последна години в училище и дойде време да си направим един албум на випуска.
В училище вчера дойде един "фотограф" или беше "режисьор"... не помня. Човека ми направи лошо впечатление още преди да взема продукта в ръка. Горещо обяснаваше, че неговата компания Spacevision има най-голямото, най-качественото и най-елитното студио в БЪЛГАРИЯ. Да не забравим и, че работи само с най-модерната апаратура. Някак си не му повярвах.

По принцип аз щракам за удоволствие. Единственото "студио" в което съм снимал, е дадена импровизация в къщи. Обаче пък професионално се занимавам с графичен дизайн и все пак поназнайвам това-онава. Хванах директно жестоко прехваления "high-definition" вариант. Принта беше с ниско качество размер А2. Имаше ДОСТА снимки, които чисто и просто бяха пикселизирани, имаше доста отвратителни селекции на коса. Отрязани кичури, забравен да се махне фон от места като пространство между пръстите, под мишницата на свивката и тн.
Естествено не се сдържах и ги попитах защо най-скъпия им продукт има такива елементарни грешки (за изрязването)? Казаха "Ами то това е само за показване тук, в оригинала не е така." после попитах "А защо половината снимки са пикселизирани?" отговора беше "Ами те снимките са взети готовия продукт на календар с по-ниска резолюция." Естествено веднага се намръщи, буквално издърпа албума от ръцете ни (моите и на мой съученик) и "избяга" в другия край на стаята.

За този свръх професионален продукт човека не помня колко точно искаше, но беше над 50лв НА ЧОВЕК!

Според мен това е повече от лошо сделка. Прибрах се вчера и проверих цените на една БГ компания за принт. Цената там на варианта с Твърда корица и твърди страници се пада 17лв на човек. Като съм смятал само за ЕДИН клас. Няма клас, който е останал с добро впечатление от човека, а ако и другите 3 класа се съгласят на този вариант това ни прави повече от 100 човека и цената ще падне до 13-14лв/човек за твърда корица и твърди страници. Адския професионалист предлагаше за 50лв вариант с по-малко страници, с твърда корица и МЕКИ страници. Този пък вариант за 100 човека пада под 10лв/човек.


Въпроса ми е реално колко върви цената на 3 снимки на човек. В Spacevision очевадно е над 40лв.

Моля споделете колко пари струва снимането на 100 човека (общо), колко струва снимането на един клас (23 човека). Говорим или за студио или за навън.

Също така ако някой иска да предложи услугите си е добре дошъл.

Отговори на това съобщение
 Re: Ориентировъчна цена
Автор: realnoncho   
Дата:   05-10-12 10:55

Струва точно толкова за колкото може да се сключи сделка от която и двете страни да са доволни [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Ориентировъчна цена
Автор: GenaDP   
Дата:   05-10-12 11:10

Моля споделете колко пари струва снимането на 100 човека (общо), колко струва снимането на един клас (23 човека). Говорим или за студио или за навън.

А дизайна и пост-обработката на снимките кой ще я прави? Я най-добре се наснимайте сами, че така ще ви е най-тънко.

Отговори на това съобщение
 Re: Ориентировъчна цена
Автор: zdimitrov   
Дата:   05-10-12 11:10

Погледнах във фейсбук за Spacevision. Е, намерих ... очаквах да видя някой от продуктите, да видя какво предлагат, какво са правили, но намерих само това:
http://www.facebook.com/pages/Space-Vision/184732598219833?sk=photos_stream
[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Ориентировъчна цена
Автор: victory13   
Дата:   05-10-12 11:21

ми погледнах сайта... по-отвратителни снимки на сватба не съм виждал на нашия пазар [smilie23]
момчето е много право...

Отговори на това съобщение
 Re: Ориентировъчна цена
Автор: e.StaneV   
Дата:   05-10-12 11:24

Снимките къртят [cool] [cool] [cool] [smilie18]

http://spacevision.bg/


Направо ги отсвирете тези, че са голями смешници [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Ориентировъчна цена
Автор: bpenkov   
Дата:   05-10-12 11:43

Е сега какви са си е тяхна работа. Не искам да коментирам.

Пуснах темата, за да получа информация информация за цената на фото-сесията. Пост-обработка и подготовката за печат може да я включите, въпреки, че с това мога спокойно да се справя и сам.

40лв на човек за 3 снимки ми се вижда прекалено много (4000лв общо за снимките демек). До колкото и разбрах от миналия випуск, който се е снимал при тях (избрали outdoor) 7 часа са виснали в някой от Софийските паркове (не помня точно кой). Като през 70% от времето фотографа е обяснявал, ли обяснявал някакви истории тн.
За студийните снимки разбрах, че също не ги е бивало - работата с осветлението.

Тяхни снимки можете да видите тук - http://to.ly/fHAP

Няма да коментирам качеството, защото е под всякакви критика.

По тяхни думи са махнали ВСИЧКИТЕ продукти от сайта си, защото хора от конкурентни фирми им крадат дизайните (доста нелепо, защото от към дизайн пък най-куцаха). Казаха, че фирмата им освен фотографски услуги предлагат и PR, режисура на видео и още нещо, което не запомних.

Въпреки това feedback-а им е ПРЕКАЛЕНО изпросен и само от училища.



Моля някой, който щрака професионално и иска да изкара малко пари да пусне оферта тук в темата, на лс или boby.penkov[at]gmail.com

Отговори на това съобщение
 Re: Ориентировъчна цена
Автор: kadar   
Дата:   05-10-12 12:07

Мдаааам...по София е станало страшно !
Успех ....[cool] [cool] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Ориентировъчна цена
Автор: realnoncho   
Дата:   05-10-12 12:13

Мисля, че може да си намерите някой стабилен аматьор, профитата нормално да взимат повече. Ама не е като да не са прави де - снимане, техника, обработка... тези неща не са без пари[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Ориентировъчна цена
Автор: bpenkov   
Дата:   05-10-12 12:19

Съгласен съм, но качеството, което вадят е лошо не само на принта, но и на самите снимки. Това, че им е професия и взимат заплата за това не значи, че са "професионалисти".

Отговори на това съобщение
 Re: Ориентировъчна цена
Автор: localhost   
Дата:   05-10-12 14:43

bpenkov: половината се оплакват колко скъпо е всичко а не си правят елементарната сметка, че за 1 weekend: събота снимане и неделя обработка биха си изкарали пари за един хубав обектив. Иначе тия визионерите бягай далеч от тях [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Ориентировъчна цена
Автор: pepi34   
Дата:   05-10-12 15:23

Виж готин, ако не ти е станало ясно, така свободно не можеш да влезеш в училището. Трябва да ти разреши директора. А директора разрешава на този който си плати. Плащането е ......... вече не се знае колко е. Едно време беше 20% от сделката, но вече е повече. Затова по училищата ходят най-най-най големите трагици. Поне в София е така. Даже идват от цяла България.Всички дето не може да се класират другаде. А относно цената, да ти кажа - 3 снимки за 40лв е страшно неточно определение. Ако наистина някой ти донесе един хубав албум, то той ще струва поне 25лв само като физическа изработка ( от фирмата която ще го сглоби). Тези дето ги носят в момента са по 10-12лв и са пълни боклуци, след година ще се разлепи. Къма тази цена прибавяш работата на фотографа, дизайн ретуш и става 50лв на парче. Това е реалната цена ца албум на един клас ( 25-30 души) с отделена една страница на ученик и качествено заснет, обработен, напечатан, сглобен. Но понеже повечето ученици и 20лв не дават, повечето директори са буквално обсадени от фотографи и на 20% се мръщят, затова ситуацията е такава.Аз по училища отдавна съм се отказал да ходя и според мен тази практика трябва да се забрани. Както и всички други практики. Който иска - сам да се обърне към съответното фотостудио. Така поне видях процедират в Сърбия. И в едно малко градче имаше 10 студия , който се конкурирах по между си страшно. Резултата беше страхотен - конкурират се с качество, не с цена.

Това е от мен за да ти стане ясно. Ние правим едни албуми, цената ще е 50лв, наши снимки има на:

Deliysky Studio

ако ти харесат снимките, пиши, ще ти покажа и албуми.

Отговори на това съобщение
 Re: Ориентировъчна цена
Автор: niro   
Дата:   05-10-12 16:39

Зачетох се на похвалите във ФБ на СВижън, но още на първата като попаднах на едно "...кУректното отношение на ф-фа..." и се отказах. Иначе наистина - щом сте на ти с дизайна и ако намерите някой ваш съученик добър по фотография, може да си направите нещата сами; ще платите само принта.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Ориентировъчна цена
Автор: vladod   
Дата:   05-10-12 16:50

Абсолютен минимум за 25 човека, за мен, е 75 лева на човек !!![shtrak]

Интересно, как си го представяш снимането и правенето на хубави снимки !?!? 7 часа било !
Ами, честно казано, през това време, всеки сниман се е правил на интересен, а несниманите в момента са се държали като пълни идиоти /не се обиждайте, истина е/ [shtrak]

Ако искате снимки в студио - от 25 лева на започнат час в средна хубост студио, до към 100 в истинско [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Ориентировъчна цена
Автор: asahi   
Дата:   05-10-12 21:11

Я се нащракайте с телефоните, после снимките у фейсбуко, а парите изпийте.

Отговори на това съобщение
 Re: Ориентировъчна цена
Автор: kadar   
Дата:   06-10-12 00:47

мдааамммм....нещата отиват към финал вече...види се !
Мисля че му стана ясно на юнака за какво иде реч ...с цените и качеството :)

Наздраве на всички.....[beer] [beer] [beer]


Владо,моята цена е точно толкова колкото казваш ! Иначе няма смисъл, прав си /особено за 7-те часа в парка/ [cool] [cool] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Ориентировъчна цена
Автор: dimichos   
Дата:   06-10-12 01:58

Наистина с телефона ще е по-добре от sv.
Наеми техника и побъркай випуска [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Ориентировъчна цена
Автор: bobonai   
Дата:   06-10-12 12:18

Болезнена тема! Беше им добре, когато фотоателиетата си светкаха паспортите - идваха клиенти на крака по стотина на ден за да им смъкнат кожата. Сега огладняха и тръгнаха навсякъде като лисици с паспортното си изпълнение и евтини ръкоделия. Всеки клиент си заслужава уговорената и платената от него цена!
Моите деца също ми мъкнат оферти за какво ли не - така че не са само фотографите гладни [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Ориентировъчна цена
Автор: mmjm   
Дата:   06-10-12 16:24

Сам си го казал:
"Това, че им е професия и взимат заплата за това не значи, че са "професионалисти".
Ако някой като тях беше снимал сватбата ми, не само, че нямаше да му платя, а щеше да посети и ортопедията.[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Ориентировъчна цена
Автор: pefoto01   
Дата:   06-10-12 16:55

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Ориентировъчна цена
Автор: prozium   
Дата:   06-10-12 17:32

Преди 4 години ни снимаха и нашия випуск - цената беше 30лв на човек. За Пловдив става дума. За около 3 часа ни нащрака 25 души в една градинка до училището - снимките са много добри, помня че симаше с някакъв канон с 50 1.4 Фотографът явно си разбираше от работата или ние сме били много добри модели, защото във всички снимки имаше емоция. И при нас беше подобна ситуацията - дойде някакъв ончо, показа ни 1ни парцаливи папки с албуми, не си харесахме нищо, тогава някой предложи студио, което е снимало абитуриентската на техни познати и си намерихме относително ефтино и хубаво :) Сега цените сигурно са се вдигнали обаче ...

Отговори на това съобщение
 Re: Ориентировъчна цена
Автор: mmjm   
Дата:   06-10-12 18:15

pefoto01, фотографията не ми е професия, не продавам снимките си, експериментирам и се уча по трудния начин-от грешките си. Не лъжа тинейджъри (а както се вижда не само тинейджъри), че съм супер професионалист в област в която не съм. Не съм сигурен, че и вие бихте ги наели за каквото и да било, след като сте видели антирекламата в собственият им сайт. Не се сърдя за критиката, само изразявам мнение като евентуален клиент. И да, като не си свърша добре работата, като ел.монтьор ми иде да си посегна и да се вкарам в ортопедията. [beer]



Публикацията е редактирана (06-10-12 18:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Ориентировъчна цена
Автор: shama   
Дата:   06-10-12 23:33

На всеки му е ясно как се влиза по училищата да се снима... трябва да си поне член, ако не и друго, на "Камарата". Там е high definition-a дет' се вика .

Има доста добри колеги в тази област, обаче те не обикалят .

Отговори на това съобщение
 Re: Ориентировъчна цена
Автор: hotsnail   
Дата:   07-10-12 00:23

Техниката на човека не е лоша. Защо резултатите оставят място за коментари не знам. Честно казано удивен съм как е докарал сватбените снимки. Студийните портрети дето е дал са добри за паспортни снимки.

Make: Canon
Model: Canon EOS 5D Mark II
Lens: EF24-105mm f/4L IS USM
Software: Adobe Photoshop CS5 Windows
Artist: SPACE VISION
Copyright: Copyright2011.SPACE VISION.All rights reserved

Иначе това с директорите и положението и Сърбия...според мен просто показват, че в България имаме още да се учим на пазарна икономика и продажби. Вярно е за корупцията и т.н. ама децата (а те вече не са и деца) в 12-ти клас мислят и с добра реклама и добри услуги съм сигурен, че може да се атакува кое да е училище.

Хубаво е, че има пазар за такива услуги. Някой ден като реша по-спокойна работа да хвана, може да се включа в конкуренцията.

А пуснете оферти на децата. Все пак това си е важен момент в живота.



Публикацията е редактирана (07-10-12 00:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Ориентировъчна цена
Автор: boZo   
Дата:   07-10-12 01:53

В крайна сметка кой каквото ще да ви омайва - искайте да видите албуми от изминали години. Не рекламни книжки, а няколко реално правени албуми през годините, като имаш база за сравнение избора е лесен.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »