Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Sony NEX5 - как да си оправим дисплея
Автор: Magnifico   
Дата:   10-09-11 12:16

Ако имате Сони НЕКС5 повече от 3-4 месеца, вероятно тази гледка вече ви е позната

https://photo-forum.net/static/forum/2011-09/nyzu5911.JPG


http://www.photoclubalpha.com/wp-content/uploads/2011/04/faultyLCDscreensurface-web.jpg



Моят стана така, изтърка се от нормална употреба. Не го занесох на сервиз, въпреки че в чуждестранни сайтове четох, че го поправят гаранционно. Ама да подчертая - в чуждестранни сайтове
Преди няколко дни си одарих дисплея и се одраска, та реших, че щом ми се полага гаранционно поправка на първоначалния дефект, ще го занеса на сервиз пък ако решат, ще го поправят. Нямах големи очаквания тъй като освен дефекта имаше и нанесени от мен щети та като нищо щяха да ми откажат.
Ами, от Сони отказаха поправка на дефекта, ако не съм искал да се износи така бързо да съм си купил предпазно капаче - продавали го.
В сервиза ми викат, че трябва да се смени целия панел на дисплея, което струва скъпо. Аз отказвам, ето защо:
http://www.photoclubalpha.com/2011/04/18/replacing-nex-lcd-cover-glass/


Реално, ако имате драскотини по дисплея, се сменя само едно фолио. В сервиза и от Сони обаче действат нашироко - "Нов дисплей!"

В статията от линка е описано много подробно как става - реално отнема 5 минути.
Аз вместо фолиото описано в статията, залепих оригиналния мек протектор Сони на мястото на вече отлепеното фолио, а отгоре щракнах твърдия пластмасов протектор, пак Сони. Принципно исках да купя само твърд протектор, но по погрешка се случи че в магазина ми продадоха мекия, за който тогава не знаех че съществува, иначе бих си поръчал от Ebay цитирания в статията.

Сега дисплея ми е като нов срещу 40лв, а изглеждаше ужасно [shtrak]

ПС: Който реши да си свърши така работата, нека първо пробва гаранционно, пък току виш Сони разбрали /последни/, че апаратът се изнася супер бързо и в белия свят се извършва поправка.
Ако ви оте*ат може да си поръчате едно фолио, да си го лепнете и отгоре да си щракнете някакъв протектор.
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony NEX5 - как да си оправим дисплея
Автор: PeterPAN   
Дата:   10-09-11 12:58

бе айм-сори са но:1 .....














































по прецакване на потребителите [smilie23]



Публикацията е редактирана (10-09-11 13:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony NEX5 - как да си оправим дисплея
Автор: PeterPAN   
Дата:   10-09-11 13:00

аз съвсем скоро си купих( голяма грешка) едно сони ТХ-5 чисто ново, носил съм го само в предпазен калъф въпреки че е ударо и водоустойчив....

за по малко от седмица боята му изпада на няколко места, и по дисплея се появиха подобни наченки на прецакване [smilie23]



не послушах навремето един колега от старата работа, вика аз по форумите прочетох едно:

- Искаш ли проблеми купи си сони!



Публикацията е редактирана (10-09-11 13:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony NEX5 - как да си оправим дисплея
Автор: mihajlov2   
Дата:   10-09-11 13:11

Верно ли така изглежда дисплеят след 3-4 месеца нормална употреба?[smilie10]
Браво, това се казва антиреклама! И то много конструктивна!
Досега не ми се е налагало да лепя не знам колко си вида протектори и предпазни фолиа за защита на дисплея, а съм имал доста камери - и подобен проблем никога не е възниквал...
То не че бях се затърчал да си купувам НЕКС, но след такава публикация познайте кога ще си купя[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Sony NEX5 - как да си оправим дисплея
Автор: s_dyakov   
Дата:   10-09-11 13:40

Това е филма за защита на екрана (просто още една излишна пластмаса).
Може да се махне като се надигне леко от едната страна с макетно ножче.. и после се отлюспва.

След това екрана е като нов ;)

Ако държиш можеш да си поръчаш такъв филм на 3M Vikuiti, из ибей има готови разкроени за Некс.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony NEX5 - как да си оправим дисплея
Автор: tochnia   
Дата:   10-09-11 13:46

Само дето тая снимка е от друг сайт с текст:

"Here is my own NEX-5, one of the first deliveries in the summer of 2010, after less than one year’s use."

А отделно като знам потребителите на Запад как пазят [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony NEX5 - как да си оправим дисплея
Автор: Magnifico   
Дата:   10-09-11 13:55

tochnia, няма коспирация, споко [smilie18]Снимката е от същия сайт, който по-долу съм линкнал.

Аз не съм потребител от "Запада", но въпреки това при нормална употреба на апарата той заприлича по същия начин... след няколко месеца употреба.



Публикацията е редактирана (10-09-11 13:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony NEX5 - как да си оправим дисплея
Автор: hotsnail   
Дата:   10-09-11 14:39

ха явно протектора ми е помогнал.

Моя си е като нов, дори хартиената лепенка TruBlack си стои непокътната.

Смених два пластмасови протектора вече, защото се надират.

Със 5N май няма пластмасови протектори вече [smilie2]

Добре е да се знае какъв е лекът на тия болежки.



Публикацията е редактирана (10-09-11 14:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony NEX5 - как да си оправим дисплея
Автор: trace   
Дата:   10-09-11 14:57

Стига сте полудявали.Това оригиналния протектор,просто го махни и си сложи нов.

Те ги скъсаха от снимане тези нексове,а сега като гледам сякащ има някаква анти-кампания срещу Сони.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony NEX5 - как да си оправим дисплея
Автор: s_dyakov   
Дата:   10-09-11 15:04

Ми не.. не е анти кампания, аз много си го пазих моя и пак почна да се люспи така след 6 месеца. А досега на никой фотоапарат не ми е било по този начин, нито на Канон нито на Оли. Просто протекторите които ползват Сони са кофти явно.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony NEX5 - как да си оправим дисплея
Автор: asahi   
Дата:   10-09-11 15:09

Време е за нов NEX от Сони. Вие само пригответе паричките.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony NEX5 - как да си оправим дисплея
Автор: trace   
Дата:   10-09-11 15:16

Добре де,това не е ли оригиналния протектор.Само го махаш,почистваш и слагаш новия за 10лв.Какъв е проблема.
Или нещо не разборам за какво става въпрос.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony NEX5 - как да си оправим дисплея
Автор: hotsnail   
Дата:   10-09-11 15:40

Ами trace то не изглежда като протектор а като част от самия екран.

Обаче явно е пластмасов протектор и можеш да си го смениш. Това не е толкоз лошо ама...

де да знам. Не би трябвало нищо да се отлепя първите 4 години от един апарат нито гуми нито дисплей....

Минолтата ми 5д я ползвах 4 години без грижи. А700 вече е на три години ама той винаги е бил с твърд пластмасов протектор с изключение на 1 или 2 дни докато му купих протектора. На А700 съм сменял пластасите няколко пъти и дори си имам една резерва. НЕКС-а ми също е с пластмасов протектов и няма грижи вече повече от година, протектори смених май два пъти вече.

Ок де честито на магнифико, че с 10 кинта и малко нерви се е разминал пък другите ще си знаем как се лекува разлепен протектор на некс.



Публикацията е редактирана (10-09-11 15:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony NEX5 - как да си оправим дисплея
Автор: Magnifico   
Дата:   10-09-11 17:31

trace, аз не съм специалист по ремонт на апарати. Дори не подозирах, че това може да се оправи толкова лесно преди да се разровя из интернет да видя евентуално дали не е същото и при други хора.
За жалост, в крайна сметка, като едно истинско българче си разреших проблема сам, след като Сони България очевидно ми тегли майна - вероятно с доза право - тъй като гаранционните условия ясно освобождават производителя/търговеца от отговорност при наличие на видими наранявания по апарата, които са причинени по вина на собственика.

Всъщност не знам дали поради тази причина отхвърлиха искането ми за ремонт, тъй като в сервиза успях да видя писмения отговор даден от Сони, който казваше да съм си бил купил защитно капаче и тогава нямало да ми се олюпи покритието.

Тук исках да разкажа случая, с което да предупредя и другите собственици на апарати. Също така да им дам евентуално разрешение на проблема с дисплея при отказ от Сони да го поправи или предложение да го смени цялостно /срещу съответното заплащане/.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony NEX5 - как да си оправим дисплея
Автор: iasen2   
Дата:   10-09-11 17:46

Имам Сони турбосапунер на 6 години и няма никакви проблеми с това . на външен вид е почти същия с този на снимката .
Проблема е че новите модели са си заебали качеството и мамят клиентите си ........................ [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony NEX5 - как да си оправим дисплея
Автор: next_time   
Дата:   11-09-11 00:56

Сони БГ и сервиза им са отвратителна свлеч.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony NEX5 - как да си оправим дисплея
Автор: desmes   
Дата:   11-09-11 00:56

Явно това е някакъв калпав антирефлексен слой.

При мен се отлюпи една немалка част след по-малко от 1 час от закупуването , тъй като реших да разлепя и подрежа още малко току що поставения скрийн протектор [smilie23] .

Под антирефлексния остава малко по-лъскав , но уж стабиУен слой.
В момента ми е частично олюпен и ми се ще да го махна целия .[smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony NEX5 - как да си оправим дисплея
Автор: Magnifico   
Дата:   11-09-11 21:11

desmes [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony NEX5 - как да си оправим дисплея
Автор: guciguci   
Дата:   11-10-11 20:16

И моя дисплей върви натам. [smilie2]


https://photo-forum.net/static/forum/2011-10/ydct1188.JPG


http://photo-zona.net/images/user47502/album12571/large/1318353364_oghj6047_P9273983.JPG


Отговори на това съобщение
 Re: Sony NEX5 - как да си оправим дисплея
Автор: hotsnail   
Дата:   11-10-11 20:45

най-притеснително за мен е, че за 5н и 7 май няма пластмасов протектор....което е кофти.


Сигурно ще трябва да взема твърд лепящ се протектор от някой китайци

Отговори на това съобщение
 Re: Sony NEX5 - как да си оправим дисплея
Автор: luboar   
Дата:   11-10-11 20:48


https://photo-forum.net/static/forum/2011-10/dcgt4518.JPG


http://www.podtepeto.com/uploaded/images-09-2009/duvar4.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Sony NEX5 - как да си оправим дисплея
Автор: mitakabs   
Дата:   11-10-11 20:52

NEX5 със Zeiss 24/1.8
[shtrak]

https://photo-forum.net/static/forum/2011-10/bkva2512.JPG


http://alphaforum.net/forum/download/file.php?id=847&mode=view




Публикацията е редактирана (12-10-11 07:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony NEX5 - как да си оправим дисплея
Автор: mitakabs   
Дата:   11-10-11 20:54

Още една с NEX5 и Zeiss 24/1.8



https://photo-forum.net/static/forum/2011-10/xizp7674.JPG


http://alphaforum.net/forum/download/file.php?id=850&mode=view




Публикацията е редактирана (12-10-11 07:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony NEX5 - как да си оправим дисплея
Автор: guciguci   
Дата:   11-10-11 21:09

luboar ,тоя дувар не го разбрах,ама май предлагаш най-добре да го засиля в дувара. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony NEX5 - как да си оправим дисплея
Автор: vikitovikito   
Дата:   11-10-11 21:20

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »