Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Въпрос за стереообектив СКФ-1
Автор: stix   
Дата:   08-01-10 10:41

Някой ползвал ли е подобен обектив? Струва ли си да се купи?

Ето малко снимки на самия обектив:


http://hosting.westernbid.info/images/uploads/mf/skf_canon_1.jpg




http://hosting.westernbid.info/images/uploads/mf/skf_canon_2.jpg



[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за стереообектив СКФ-1
Автор: fotocolor   
Дата:   08-01-10 10:57

поне до сега това е най доброто като качество,но и цената му тук е доста голяма.

http://cgi.ebay.de/6759-Carl-Zeiss-Jena-Stereovorsatz-f-50-2m-unendl_W0QQitemZ280019486892QQcmdZView

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за стереообектив СКФ-1
Автор: stix   
Дата:   08-01-10 11:38

Този Цайс си е направо евтин. Виждал съм в пъти по високи оферти. Но дали може да се монтира на CANON EOS. За сравнение руския обектив е 69 евро.

[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за стереообектив СКФ-1
Автор: PeterPAN   
Дата:   08-01-10 17:37

От къде може да се купи[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за стереообектив СКФ-1
Автор: DEKOV   
Дата:   08-01-10 20:03

Като погледнеш и видиш , че е "сделано"- разбирай го: "Дялано", а да поработиш с него ще ти е забавно във всички случай.
[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за стереообектив СКФ-1
Автор: PeterPAN   
Дата:   08-01-10 21:28

Това не се ли завива отпред на филтъра на обектива, като филтър.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за стереообектив СКФ-1
Автор: ssaraksh   
Дата:   09-01-10 12:18

Аз имам такъв СКФ-1.
Определно е забавно да се работи с него.
Качеството е руско, но и парите на са много. Завива се отпред на 52мм резба като филтър.
Правен е по принцип за Зенит, т.е. фулфрейм, и на кропка ако го слагаш, централната черна лента която се появява между двете снимки е доста голяма(големината и зависи и от блендата на обектива). Също така е добре да е по-широк обектив, 35мм най-много на кропка е може би. На фулфрейм 50мм.
Получават се две сравнително тесни портретно ориентирани снимки, стерео ефекта е добър.
За мен си заслужава, като гледам тоя цайс,това е същата конструкция, със същите недостатъци ще е, а цената... :)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за стереообектив СКФ-1
Автор: PeterPAN   
Дата:   09-01-10 12:31

дай някоя примерна снимка, как гледаш крайния резултат на диапозитиви? на екран с аналгифни очила?

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за стереообектив СКФ-1
Автор: PeterPAN   
Дата:   09-01-10 12:58



Ето алтернативата, но руския вариант по ми хареса май, от това се бях отказал

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за стереообектив СКФ-1
Автор: 3df   
Дата:   09-01-10 16:43

PeterPAN
Определено може да се каже, че Лорео ще ти свърши може би по добра работа от руското.

При Лорео снимаш проявяваш копираш гледаш

При руското снимаш проявяваш гледаш - ама излиза по скъпо и с дефекта на тъмната лента и тесния кадър.

Имам такава приставка, никога не съм я ползвал, Ако ти е мерак, вземи апарата сложи филм и ще поснимаш с приставката.

Между другото снимката в първия пост е на:
1. Апарат Канон ЕОС
2. Закачен на него обектив Хелиос от Зенит вероятно.
3. Закачена на обектива стерео приставка.

(Има вероятност мажду обектива и тялото да има и преходник от М42 към Канонското закрепване.



Публикацията е редактирана (09-01-10 16:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за стереообектив СКФ-1
Автор: stix   
Дата:   09-01-10 17:43

3дф точно такава е схемата на закрепване. И като се снима дигитално тесният кадър с тъмната лента лесно би могъл да се оправи на Фотошоп, особено ако си имаш достатъчно пиксели.
А за разглеждане става и от монитора, но разбира се най-добре е отпечатано.

Благодаря ви за коментарите. Аз лично искам да има по-добро качество на изображението и може би ще рискувам с Цайса.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за стереообектив СКФ-1
Автор: ssaraksh   
Дата:   10-01-10 04:11

Цайса е неоправдано скъп според мен, едва ли ще има кой знае каква разлика.Лореото за мен е глупост, той е направен да замества обектива, а е с някаква смешна оптика, няма начин да е по-добре. Има само f11 и f22 примерно:))Цайса е принципно същия, макар и да е с призма вътре май , а не с огледала, резултата пак ще е две портретно ориентирани снимки(на Лореото резултата е също такъв, и между другото е на двойна цена на SKF-1)
Аз снимам на цифрова кропка с руснака, нa 50mm f1.8 canon, но идва малко дълъг.
Една примерна снимка:

http://lh4.ggpht.com/_8PzR-xp3MP4/S0k0xnPgfqI/AAAAAAAAByM/CNcgV5Md5aY/s912/Picture%20163.jpg



Снимките ги гледам на монитора за сега, crosseyed е най-добре, но иска малко тренинг(иска и малко PS обработка), става и с анаглифни очила, но разбира се цветовете не са верни 100%.
Чакам момента в който ще има по-добри и достъпни 3d монитори и ТВ, а до тогава трупам архив от снимки :)



Публикацията е редактирана (10-01-10 04:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за стереообектив СКФ-1
Автор: ssaraksh   
Дата:   10-01-10 04:18

Същата снимка, обработена за crosseyed:


http://lh5.ggpht.com/_8PzR-xp3MP4/S0k4u1QQE_I/AAAAAAAAByg/c2V1Lxa9ybM/s720/Picture%20163ss.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за стереообектив СКФ-1
Автор: PeterPAN   
Дата:   10-01-10 10:02

а ако се гледа на диапозитив предполагам е ок или с приставката на лорео след печат

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за стереообектив СКФ-1
Автор: stix   
Дата:   10-01-10 10:32

ssaraksh Ако се използва с по-широк обектив няма ли да изчезне черната лента?

А във визьора какво се вижда? Идвата кадъра ли? Как вземаш фокус?

За анаглифните очила не трябва ли да едната картинка да съдържа само червения канал, а другата синия и зеления? Или се бъркам.

Иначе за гледане Crosseye (незнам на български дали е буквално с кръстосани очи) има един лесен начин: затваряш дясното око и гледайки с лявото закриваш лявата картинка с лявата ръка, така че да виждаш само дясната картинка. Обратното правиш и с дясното око и дясната ръка. Така с всяко око виждаш само по една картинка и е по-лесно да ги фокусираш.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за стереообектив СКФ-1
Автор: PeterPAN   
Дата:   10-01-10 10:56

може ли да опишеш техниката на гледане че не ми се получава. Реших да си поръчам една такава руска приставка ма да видим как ще я освободя от митницата че не ми се занимава с бюрукращина

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за стереообектив СКФ-1
Автор: gogzy   
Дата:   10-01-10 11:54

Заставаш пред двете снимки на 60-70 см от тях, събираш очите на Х.
Така ще видиш 4 замъглени снимки. Събираш до такава степен, че вътрешните две да се слеят в една.
Стабилизираш :) , и се опитваш да я фокусираш.
С малко тренинг ще успееш, резултата кърти :).


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за стереообектив СКФ-1
Автор: kiromn   
Дата:   10-01-10 12:49

най лесно като си сложиш пръста на 10см от носа и го гледаш него :)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за стереообектив СКФ-1
Автор: tjman   
Дата:   10-01-10 13:33

ААА това със cross eye за първи път го чувам, току що го пробвах - много яко!

Ама е доста трудна техника ... трябва преди това да си гледал много от тия фалшиво триизмерните картинки и да си се научил да фокусираш очите си без да са насочени в точка :)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за стереообектив СКФ-1
Автор: ssaraksh   
Дата:   10-01-10 14:54

С 35мм ще е по-добре и аз мисля така, но още не съм го пробвал, имам СКФ от малко преди нова година. Преди това снимах по стария метод-снимка, леко преместване, пак снимка. Става доста добре, стига да не се снимат движещи се обекти. Ето тази снимка примерно е снимана така:

http://lh6.ggpht.com/_8PzR-xp3MP4/S0nNpV7rX7I/AAAAAAAAByo/NdWMGf10bPM/s1600/IMG_6992.jpg


За гледане с анаглифни очила използвам една много добра програмка, Stereoscopic Player.
Има трайъл на сайта им. Дава абсолютно огромни възможности за гледане на стерео, по всеки възможен начин, става и за видео и за снимки.
Всички видове анаглифно, на два монитора, с два проектора дори, с shutterclasses,както си искаш.
Аз примерно винаги си обработвам снимките за Crosseyed, и после в тая програмка си решавам как да ги гледам(имам няколко различни анаглифни очила, за сега като че ли red/cyan дава най-добър резултат)
Опитах и да изкарам на хартия, и да гледам с приставката на Лорео, ами ефекта не е толкова добър колкото на монитора, някак доста по-плоско ми седи, а и размера е много по-малък.

А, забравих. Във визьора се вижда както излиза снимката, едно до друго. Дал съм автофокуса на крайна лява точка, работи.
Моя СКФ ми излезе 80лв с доставката между другото, от Украйна през ebay.



Публикацията е редактирана (10-01-10 15:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за стереообектив СКФ-1
Автор: PeterPAN   
Дата:   10-01-10 22:08

Преди гледах че фуджи W1 го продаваха с 3Д фото рамка ма сега не го откривам, явно отделно се купува апарата и отделно рамката, ще взема да си зема 2 сапунерки без зум и да си направя една 3Д камера май

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »