Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Jeep Cerokee or Renaut Scenic
Автор: A400   
Дата:   20-03-08 10:52

Jeep Cerokee or Renaut Scenic не мога да реша коя от двете коли да избера. Имате ли впечатления от тези два модела?[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Jeep Cerokee or Renaut Scenic
Автор: ddimo   
Дата:   20-03-08 11:01

Имам едно Чероки 89-ти набор - йовтинко[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Jeep Cerokee or Renaut Scenic
Автор: A400   
Дата:   20-03-08 11:03

А доволен ли си от него..? Текущите ремонти в нормални граници ли са?

Отговори на това съобщение
 Re: Jeep Cerokee or Renaut Scenic
Автор: Todd   
Дата:   20-03-08 11:05

Аз съм с първото...[smilie19]

https://photo-forum.net/static/forum/2008-03/jrjl9121.JPG

Можеш да направиш и компромис - Сценик RX

https://photo-forum.net/static/forum/2008-03/hljz1945.JPG

[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Jeep Cerokee or Renaut Scenic
Автор: ddimo   
Дата:   20-03-08 11:56

Значиии...

така: аз съм доволен, но с някои уговорки:
1. Цените на частите са доста нелогични, в сравнение с останалите коли - един амортисьор е 100 кинта (за ланчата ми е 200), но смяната на четирите предни шарнира излиза към 260 (на лачата са по 25-30 и са само два май?)
2. Всички възможни мотори са капризни за поддръжка и много шумни. Аз съм със стария дизел 2.1(Рено) и части за него се намират все по-трудно[smilie2]. Бензиновите харчат безумно.
3. Вози твърдо и друса много, но пък е много лек за управление и изключително маневрен.
4. Тенекиите са без проблеми, но трябва да се внимава със задния капак, който е пластмасов.
5. Баща ми има Freelander, който съм карал доста - предпочитам си Черокито, най-вече като комфорт.

Не знам какъв ти бюджета, но ако можеш, вземи си Чероки от последното "ръбато" поколение 97-98г.

В Сценик съм се качвал само веднъж - за мен е изключително неудобен за каране - има нещо адски сбъркано в конструкцията на педалите, които излизат от пода и се натискат надолу, а не напред. Освен това, багажника му е доста ограничен, меко казано.

Отговори на това съобщение
 Re: Jeep Cerokee or Renaut Scenic
Автор: Todd   
Дата:   20-03-08 12:08

Автор: ddimo
Дата: 20-03-08 11:56

Значиии...

така: аз съм доволен, но с някои уговорки:
1. Цените на частите са доста нелогични, в сравнение с останалите коли - един амортисьор е 100 кинта (за ланчата ми е 200), но смяната на четирите предни шарнира излиза към 260 (на лачата са по 25-30 и са само два май?)
2. Всички възможни мотори са капризни за поддръжка и много шумни. Аз съм със стария дизел 2.1(Рено) и части за него се намират все по-трудно[smilie2]. Бензиновите харчат безумно.
3. Вози твърдо и друса много, но пък е много лек за управление и изключително маневрен.
4. Тенекиите са без проблеми, но трябва да се внимава със задния капак, който е пластмасов.



Значи с първа точка съм абсолютно съгласен , за мотора чаркове има , не вози никак твърдо (имам предвид моята кочина само ) и освен задния капак са пластмасови и задните врати [smilie19]

Карал съм обикновенни сценици - нямам кой знае кви впечатления .за RX не знам .Аз бях тръгнал да си вземем Воаяджер но купих Черокито ....[smilie5] [smilie5] [smilie5]

Въобще това са коренно различни коли .

[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Jeep Cerokee or Renaut Scenic
Автор: ddimo   
Дата:   20-03-08 12:33

Todd, до скоро бях с по-малки гуми - 205/70 - може и затова да е друсал[smilie3] - сега съм с 225/75 и като че ли е по-добре[smile].
За задните врати си прав, но те не създават проблеми, а капака има тенденция да се напуква в ъглите при основата на стъклото[smilie2]
Чаркове за мотора при теб може би има по моргите, ама из София - нъц, а промобил обявяват едни цени - не си работа... Трябваше да сменям разпределителен вал преди година и половина - 980лв.[smilie23] След месец обикаляне по моргите си купих оборудвана глава от по-новата модификация на мотора (с дюзи на резба, а не на шпилки) за 400... ама цял месец се въртях[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Jeep Cerokee or Renaut Scenic
Автор: pishman   
Дата:   20-03-08 12:45

само това сравнение не бях срещал още [smilie10] [smilie10] какво общо може да има оригиналният, истински джип, с напъните на французите??? Рено Сеник е направо Франкенщайн [smilie18] Новото Чероки има двигател почти 200 коня и харчи около 10/100, Реното след 2 години се разпада ?????? А старите, като на Тод, са си направо вечни!! Смятам пак да си взема някое Чероки от последните бройки, просто нямат грешка, нищо, че двигателите им са морално остарели!!
Само Крайслер!! [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Jeep Cerokee or Renaut Scenic
Автор: ddimo   
Дата:   20-03-08 13:10

Тоде, твоя къде е правен? Моя е Hecho en Mexico. А има и едни още по-стари дето са сглобявани във Франция, баш от Рено при това.

Отговори на това съобщение
 Re: Jeep Cerokee or Renaut Scenic
Автор: IvoZafirov   
Дата:   20-03-08 13:17

В един автосервиз пишеше:

Рено, Пежо и свирки не правим

.....

Отговори на това съобщение
 Re: Jeep Cerokee or Renaut Scenic
Автор: ddimo   
Дата:   20-03-08 13:21

Иво, темата за лозунгите се казва ЗАБРАНЕНО[smilie5]

Иначе, моя любим на автомобилна тема е:

Всяка кола, с годините и километрите, бавно се превръща в Опел.

Отговори на това съобщение
 Re: Jeep Cerokee or Renaut Scenic
Автор: Todd   
Дата:   20-03-08 13:57

Моя е американски , на 100 места пише че дъртото чероки никога не се е произвеждало в Европа та камо ли във Франция - само грандовете в Австрия до колкото знам !!!
Даже моторите не са им сглобявани във Франция .
Но вече може и в Албания да ги правят .

Ето тук можеш да го провериш от де иде - http://jeep.avtograd.ru/VIN/vin_en.asp

А ако те интересува ТУК е меката на JEEP -а [smilie19]


Отговори на това съобщение
 Re: Jeep Cerokee or Renaut Scenic
Автор: chukov   
Дата:   20-03-08 13:59

що не си купуиш една тойота да разбереш какво значи здрав автомобил

Отговори на това съобщение
 Re: Jeep Cerokee or Renaut Scenic
Автор: dobria_starec   
Дата:   20-03-08 14:42

ако искаш да имаш джип нито едното от двете ако искаш да се хвалиш че имаш джип и едното и другото ще ти свърши раута

ПП да имаш джип на който само прозвището е такова а гори почти двойно колкото колата, друса, завива като камион и боксува при всички малко по различни условия от пътна настилка а понякога и върху нея е крайно непрактично

Отговори на това съобщение
 Re: Jeep Cerokee or Renaut Scenic
Автор: ddimo   
Дата:   20-03-08 14:54

1980 Cherokee
https://photo-forum.net/static/forum/2008-03/qhmg8222.JPG
http://www.fvn.no/amcar/brochures/jeep/bilder/80jeepcherokee7.jpg


Това е от "ерата Рено" - когато са купили АМС, но май наистина не са ги сглобявали във Франция. Затова пък са се пробвали да правят рена в Щатите - мъкааа..

Отговори на това съобщение
 Re: Jeep Cerokee or Renaut Scenic
Автор: ddimo   
Дата:   20-03-08 14:59

Старче, не си съвсем прав...



Публикацията е редактирана (20-03-08 15:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Jeep Cerokee or Renaut Scenic
Автор: Todd   
Дата:   20-03-08 15:02

Имам един убаф надпис за жипката -

" Моя Jeep никога няма да бъде SUW а твоя SUW никога няма да е JEEP "

Сутринта си приказвахме с един горд притежател на Лексус жипка .Поредното потвърждение на истината

" Колкото по-лъскав джип караш толкова по дълго ще тичаш за трактор "


[ezik]


Отговори на това съобщение
 Re: Jeep Cerokee or Renaut Scenic
Автор: ddimo   
Дата:   20-03-08 15:05

Тоде, ко ша кажеш за туй червеничкото[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Jeep Cerokee or Renaut Scenic
Автор: ddimo   
Дата:   20-03-08 15:08

Глей ко стаа вътре[smilie3]
https://photo-forum.net/static/forum/2008-03/afoy3361.JPG
http://www.fvn.no/amcar/brochures/jeep/bilder/80jeepcherokee5.jpg



Отговори на това съобщение
 Re: Jeep Cerokee or Renaut Scenic
Автор: dobria_starec   
Дата:   20-03-08 15:16

тоде колкото по убав джипа толкова по далече за трактор

Отговори на това съобщение
 Re: Jeep Cerokee or Renaut Scenic
Автор: gorbi   
Дата:   20-03-08 15:26

Ренде... Нямам лични впечатление от управлението му, но е евтина пластмасария и както писаха по-горе - неудобен....
Това, дето Черокито не било джип е глупост.... Ако му сложиш налъми вместо гуми е възможно и да не върви по никаква настилка... Освен това как се справя с калища и пресечени терени зависи освен от гумите - от лифта и дали има блокажи. Колкото до рендето - то е СУВ, там нема нищо джиповско, дори и при вариант RX4 или както се казваше там грозната измишлоьтина...

Отговори на това съобщение
 Re: Jeep Cerokee or Renaut Scenic
Автор: heavyrockin   
Дата:   20-03-08 15:42

1

2


Отговори на това съобщение
 Re: Jeep Cerokee or Renaut Scenic
Автор: ddimo   
Дата:   20-03-08 15:48

Рокчо, за тия пари ще си купя не по-малко от 12 Черокита, доста по-нови от мойто - ша мога да си ги сменям всеки месец[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Jeep Cerokee or Renaut Scenic
Автор: Mohinder   
Дата:   20-03-08 15:59

bokluci

Отговори на това съобщение
 Re: Jeep Cerokee or Renaut Scenic
Автор: Todd   
Дата:   20-03-08 16:14

Да бе ,
оня с Лексуса и собственика на Тойота Тиксим с Ленд Круйзера ги дърпа едновременно трактора от Батак ...[smilie5]

Я глей ква е здрава кочинката - http://www.youtube.com/watch?v=gGFASxRPM10&NR=1

[smilie19]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.