Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Безплатна варицела
Автор: dechobek   
Дата:   03-04-10 14:54

Вчера прочетох следната обява:

Looking for someone with chicken pox or shingles to expose to my two children. If you are still contagious and want to help, email or call ***-***-*****.

в превод:

Търся някой с едра или дребна шарка да се "експонира" пред двете ми деца. Ако все още сте в заразна фаза и искате да помогнете, пишете ми или се обадете на ***-***-*****.


Оказва се, че доста американци умишлено разболяват децата си с варицела и морбили. Мотивите им са, че заболяванията се прекарват доста по-леко на ранна възраст, отколкото при зряла. Според тези които го правят да прекараш болеста е по-сигурен вариант отколкото да се ваксинираш. Друг сериозен мотив е, че ако децата им хванат заболяванията, те получават бонуси от здравните си осигуровки. Организират се дори така наречените "шарка купони" [smilie5], на които много родители събират децата си на едно място с цел заразяване. Честно казано незнам какво да кажа за подобна инициатива - струва ми се доста абсурдно. Мотивът с прекарването на болеста на ранна възраст го разбирам, но това че се организират групови събрания с цел зараза ми идва в повече. Както и това с здравните бонуси...
Надявам се да не бъркам американските термини с българските, но при всички положения ви е станало ясно за какво става дума.

http://en.wikipedia.org/wiki/Pox_party

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатна варицела
Автор: eyeforaneye   
Дата:   03-04-10 14:57

Мдааа, ако си мъж прекарал шарката на 33 години... няма да се чудиш толкова много на тия хамериканки.

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатна варицела
Автор: tantris   
Дата:   03-04-10 14:58

ФФ да организира ганг-банг за борба срещу трипера.

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатна варицела
Автор: steeens   
Дата:   03-04-10 15:09

Тия съвсем изтрещяха.[smilie18] [smilie18] [smilie18]
За една идея беше да отстрелям лелките в градината,[smilie9] които не ни казаха че има заразени деца още в началото.Толкова тежка форма на варицела докторката ни каза че не е виждала в досегашната си практика.
Трябва да потърся снимките, ама по добре да не ви плаша.

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатна варицела
Автор: eyeforaneye   
Дата:   03-04-10 15:13

Steeens, аз да не ти показвам снимка на белег след прекарана късно варицела. Добре че е зад ухото... пък съм и чувала ,че жените харесвали мъже с белези.

Инак е вярно, някои неща са прекалени...

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатна варицела
Автор: steeens   
Дата:   03-04-10 15:15

eyeforaneye , то и след рано прекарана остават белези, божа работа е всичко, това исках да кажа.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатна варицела
Автор: eyeforaneye   
Дата:   03-04-10 15:17

[beer]

Абе да сме живи и здрави доколкото е възможно.


Отговори на това съобщение
 Re: Безплатна варицела
Автор: SLR   
Дата:   03-04-10 15:22

Доста по добре е да те заразят "контролирано" на 3 години, и да си изградиш имунитет, отколкото като мене да я караш на 30 години, на Банско, прекъсвайки началото на деседневната си, изпълнена с разврат, алкохол и фрирайд почивка[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатна варицела
Автор: Onakava   
Дата:   03-04-10 15:22

За едрата шарка се съмнявам да е...тя беше най – кофти шарката от всички.

И на мен ми се струва абсурдно...в интерес на истината, аз не съм карала нито една шарка, и синът ми не е...и дядо ми не беше карал и все ни беше шубе, че ако я пипне някой вкъщи, ще окапем като зрели круши...ма чак пък шарка купон...

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатна варицела
Автор: neuromancer   
Дата:   03-04-10 15:27

това се отнася за дребна шарка, едрата я пазят в епруветки някъде само...

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатна варицела
Автор: eyeforaneye   
Дата:   03-04-10 15:33

Ето, SLR го е преживял. Точно за това говорех и аз. Разликата е ,че заразяването съвпадаше с 33ият рожден ден (който от своя страна съвпадаше с Нова година).

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатна варицела
Автор: ejel   
Дата:   03-04-10 16:01

Става дума за варицела/chicken-pox и херпес зостер/shingles. Вирусът на двете бил един и същ...

След изчезването на вариолата (едрата шарка), в България започват да наричат варицелата едра.

В някои държави има ваксина, но знам, че в България не е одобрена.

Обявата от Англия ли е? Бих се изненадала, ако е от САЩ, защото там ваксинират...

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатна варицела
Автор: dechobek   
Дата:   03-04-10 16:05

от САЩ е, както съм написал горе, хората мислят, че прекарването на болеста е по-сигурно от ваксината.

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатна варицела
Автор: ejel   
Дата:   03-04-10 16:16

Сори, пропуснала съм го...

Мислех, че в САЩ е задължителна. Не бих се учудила, ако авторите на обявата се окажат силно религиозни или нещо такова...

И за мен няма логика[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатна варицела
Автор: NShte   
Дата:   03-04-10 17:03

Карах я на 37, едната седмица си с висока температура, другата яко пъпки, [smile]

за 2 седмици минава


Отговори на това съобщение
 Re: Безплатна варицела
Автор: насоО   
Дата:   03-04-10 17:17

[smilie8] абе веднъж вдигнах висока температура, цепеше ме главата три дена и изкарах цял месец в некви много гадни пъпки по цялото тяло[smilie11] дали и аз не съм прихванал

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатна варицела
Автор: lillia   
Дата:   03-04-10 17:20

Аз бях на 17 когато се разболях от варицела. Прекарах я леко, без температура, но с много сърбежи. Брат ми я изкара на 30 заедно с детето му. Наистина доста кофти беше докато се оправи.

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатна варицела
Автор: tantris   
Дата:   03-04-10 17:33

насоО, не консултира ли лекар?

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатна варицела
Автор: Amigo   
Дата:   03-04-10 17:50

Съвсем нормална обява. [cool] Това отдавна се пратикува в някои западни страни и си има своето естествено обяснение. Изкарваш я безпроблемно като дете и имаш пожизнен имунитет. [cool] Ако някой от вас е карал на дърти години детски болести, сигурно знае как протичат - доста по-тежко. [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатна варицела
Автор: насоО   
Дата:   03-04-10 17:58

[smilie8] Не обичам доктори и болници. Ходя когато нямам сила да стана от леглото. Веднъж за малко да ме разболеят от жълтеница. Как не ме хвана и аз незнам - аз малък -6-7 клас и имаше епидемия от хепатит А , половината училище болно. Веднъж в седмицата идва фелшерката и ни преглежда. Вика погледни нагоре и след като си върнах погледа обратно тя ме гледаше все едно съм осъдения на смърт. Обаждат се на мама, тя ми сбира багаж и айде у болницата. Там обаче другите едва вдигат глава да пият вода, а аз си ям порядъчно, по цял ден се въртя и се чудя къде да се разхождам. Доктора нещо се усъмни и айде пак изследвания, пак и пак, една цяла седмица ми теглиха кръв на гладно и ме пуснаха въпреки че очите ми жълти като лимон. Оказа се, че съм имал някакъв синдром на Жилбер от който в определени моменти очите пожълтяват

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатна варицела
Автор: ejko   
Дата:   03-04-10 18:00

Аз карах на 25 и ми се *** майката...

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатна варицела
Автор: Императорът.   
Дата:   03-04-10 19:09

Ами какво дреме НЗОК? Защо не пусне обява в щатските медии "Продаваме 18 000 "роми", болни от морбили - цена по договаряне, за големи количества - отстъпка"? Мисля, че това ще е изгодно за всички.

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатна варицела
Автор: Lalinda   
Дата:   03-04-10 19:12

Чела и за по-тежки прегрешения от хуманни подбуди... родители на деца-инвалиди, които желаят децата им да бъдат третирани с хормони, за да не растат, та да могат родителите им да се грижат по-лесно за тях и ги разнасят на ръце насам-натам...
Мда, голям човек-инвалид явно създава доста затруднения - друго си е да го държиш малък и затворен вкъщи...

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатна варицела
Автор: SLR   
Дата:   03-04-10 19:18

Lalinda , защо взе да пишеш като Императора[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатна варицела
Автор: netLady   
Дата:   03-04-10 19:24

Че то в нашите детски градини не е ли всеки ден "варицела и морбили" парти? [smilie10]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.