Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
  forum: Фото базар - Цифрова техника
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Продавам Sigma 18-50 F2.8 EX DC MACRO за Pentax
Автор: Fixt00l   
Дата:   05-05-12 22:23

Продавам въпросният обектив, който е в гаранция до 9.06.2014 към Фотопавилион.Идва с оригиналната чантичка, две капачки, два сенника, и 72mm Kenko PRO1D filter (MRC).Намира се във Варна, а доставка до цяла България е за моя сметка.Външен вид - неразличим от нов.Ако има желание, мога да покажа необработвани снимки с него от К-х и К-5.За всякакви въпроси - кликнете ми на телефон 0884514624, или пишете на ЛС, а може и на Skype. Цена - 640 лв.

P.S Надявам се, че не съм пропуснал нищо...

Отговори на това съобщение
 Re: Продавам Sigma 18-50 F2.8 EX DC MACRO за Pentax
Автор: Fixt00l   
Дата:   08-05-12 16:39

Нова цена - 600 лв, с включена доставка.

Отговори на това съобщение
 Re: Продавам Sigma 18-50 F2.8 EX DC MACRO за Pentax
Автор: _koko_   
Дата:   08-05-12 18:53

Би ли дал линк към точното описание на модела и ако може актуални снимки на обектива.

Отговори на това съобщение
 Re: Продавам Sigma 18-50 F2.8 EX DC MACRO за Pentax
Автор: zoro.dam   
Дата:   08-05-12 19:31

Обектива е много остър и рязък,превъзходен за сватби,абитурентски вечери с голяма дълбочина,предпочитана бленда 5,6.

Отговори на това съобщение
 Re: Продавам Sigma 18-50 F2.8 EX DC MACRO за Pentax
Автор: Fixt00l   
Дата:   08-05-12 19:51

Благодаря, zoro.dam ! Обективът наистина е чудесен, и причината за продажбата е смешна - карам велосипед постоянно, и смятам да мина само на твърдаци - 15mm limited, 70mm limited и прочие.Дано не съжалявам...

http://www.kaldata.com/comments.php?catid=2&id=16416

http://www.sigmaphoto.com/shop/18-50mm-f28-ex-dc-macro-sigma

http://dox.bg/files/dw?a=d94388aade



Публикацията е редактирана (08-05-12 23:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Продавам Sigma 18-50 F2.8 EX DC MACRO за Pentax
Автор: Fixt00l   
Дата:   09-05-12 12:15

Можех да направя само няколко снимки с телефон - нямам с какво друго да снимам... Ето ги :

http://dox.bg/files/dw?a=74a61dc268


Още първия ден един съфорумец ми писа с крайно некоректни и изнудвачески условия - най-нагло ме мамеше с лъжи как може да си поръчаш обектива от САЩ, маркиран като подарък, а продавачите масово отказват това, пише го изрично в сайтове като eBay - имат си закони хората там.Ще трябва да чака почти месец, да рискува толкова пари, ще му излезе по-скъпо, без филтър, и с по-малко гаранция.Освен това, човекът можело да доплати такса за 36М гаранция към нашия вносител.Лично се обадих да проверя - това е долна лъжа, само 12М гаранция дават при това положение, а моят има 25М оставаща.Отделно постоянно ми навираше в очите аналогичния Tamron, който е с шумен и бавен автофокус, и няма макро.Предложих му да каже каква цена го устройва.Получих бълвоч от " бизнесменски " изказвания за видовете клиенти, познаването на пазара и прочие вицове, и крайната цел беше нещо като " Аз съм еди си какъв директор и съм гУлемата раУта, ти сега ще ми клекнеш и ще ми го подариш.Пиша това, за да няма повече такива неща.Посъветвах се с хората от Фотопавилион, откъдето е купен, както и с други хора, които са навътре, и ми казаха да сваля цената с 20-25 %.Тъй като го бях купил от разпродажба, я свалих и с повече.

Отговори на това съобщение
 Re: Продавам Sigma 18-50 F2.8 EX DC MACRO за Pentax
Автор: Juggler   
Дата:   09-05-12 17:50

Не си купувайте стоки през ebay от US!
Няма значение как е маркирана стоката, каква е обявената стойност. Всичко доставено извън EU минава митница и подлежи на мито + ДДС в зависимост от това на каква цена го оцени митничаря.
Всъщност фотографската техника не подлежи на мито, само ДДС. Да не говорим за загубите от гаранция. Почти всичко закупено от ЕУ има ЕУ гаранция, няма ДДС и мито.

Успех с продажбата. И на мен са ми писали подобни наглеци. Цената е страхотна! Ако не бях си взел 16-45 сигурно щяхме да се договорим нещо.

Отговори на това съобщение
 Re: Продавам Sigma 18-50 F2.8 EX DC MACRO за Pentax
Автор: Fixt00l   
Дата:   09-05-12 17:59

Благодаря за уточнението, Juggler, много е добре да споделяме общ опит - аз не съм поръчвал фото-техника от USA.Значи мазните тарикати на границата могат да си го оценят и по европейски цени, да не говорим за наглеците, които искат подарък...Добре е донякъде, че вдигнаха щатските цени на обективите.Аз съм пълен аматьор и не заслужавам K-5, камо ли твърдаците от серия Limited, ама пуста маниащина...

Отговори на това съобщение
 Re: Продавам Sigma 18-50 F2.8 EX DC MACRO за Pentax
Автор: Juggler   
Дата:   09-05-12 18:10

Отклонихме се от темата доста, но да, митничаря има последната дума. Не винаги го правят, но имат власт да го направят. Особенно при деклариран обектив за 15 долара. Губиш ЦЯЛ ДЕН (без да преувеличавам) за едното нищо.
ПП: Брат ми си купи КР от щатите скоро. Информацията е актуална.

Отговори на това съобщение
 Re: Продавам Sigma 18-50 F2.8 EX DC MACRO за Pentax
Автор: Fixt00l   
Дата:   13-05-12 22:06

Засега nelimakoli е сериозният кандидат, да се надяваме, че късметът за отличната оферта ще е негов [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Продавам Sigma 18-50 F2.8 EX DC MACRO за Pentax
Автор: Fixt00l   
Дата:   17-05-12 20:48

nelimakoli се отказа поради липса на средства - обективът отново е в продажба.

Отговори на това съобщение
 Re: Продавам Sigma 18-50 F2.8 EX DC MACRO за Pentax
Автор: AlPh   
Дата:   17-05-12 23:42

Успех с продажбата :) Досещам се кой е директорът, и аз (не) съм си имал работа с него. Обективът си струва парите а и манията по твърдите не може да се пребори.

Отговори на това съобщение
 Re: Продавам Sigma 18-50 F2.8 EX DC MACRO за Pentax
Автор: Fixt00l   
Дата:   23-05-12 17:29

Обективът е продаден на LexxV, да си го ползва със здраве и " на фокус ", както той сам казва.Офертата наистина си беше веднъж, и не е нужно да си директор в голяма компания, за да имаш мозък и да я оцениш.Новият собственик се похвали, че е пощракал набързо и е харесал обектива.Темата е за триене, сега остана само да си блъскам главата да вземам ли DA 70mm F 2.4 или да изчакам новия DA 50mm F 1.8 първо...



Публикацията е редактирана (23-05-12 18:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Продавам Sigma 18-50 F2.8 EX DC MACRO за Pentax
Автор: gpi72   
Дата:   23-05-12 20:52

DA 77 f 1,8 най-добре [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Продавам Sigma 18-50 F2.8 EX DC MACRO за Pentax
Автор: Fixt00l   
Дата:   23-05-12 21:23

Четох ревюто, в което сравняват и двата, както и това във Photozone - 77mm е като машина за CA, PF и каквото се сетиш като дефекти...А тая цена е безобразна.На мен и F 2.4 ми е достатъчно като дълбочина на полето.Макар да е нередно да сравняваме 50mm 1.8 и 70mm 2.4 - ще е добре да изчакам...Като сравнявах снимки от 70mm и Heios 44k-4, 70mm хващаше повече детайл, но с пренаситени цветове - кожата ми бе червена като домат, докато Хелиос изкара по-мека снимка, но значително по-верен цвят на кожата.Остана да си избера и хубав авто-фокусен екран за К-5, и май друг портретен няма да ми трябва...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Секция Базар има нов софтуер, който е официален. След дата 20.11.2012 г. няма да може да пишете тук, в старата версия.


Използвайте новият софтуер, като преди това прочетете правилата за него:
НОВА СЕКЦИЯ БАЗАР