Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Един Лаишки въпрос за Лентовите камери ???
Автор: sashky   
Дата:   24-01-09 14:45

Чудя се дали да не взема допълнителна лентова камера и не знам точно какво да гледам при тях.
1. Всички ли са на 35 мм филм - или така да го кажа, всички ли са Фул Фрейм ???
2. Ако си взема Канон ЕОС, ще мога ли да си завивам обективите от Дигиталния ЕОС на него ???
EF 50/1.8
EF 28-80/3.5-5.6
Tamron 70-300/4-5.6

и китовия не стабилизиран EF-S 18-55 , който не ми е много спешен да го завивам на лентовия.

До колкото прочетох ИСО, зависи от филма с който снимам...
За резолюцията прочетох, че не може да се сравнява с дигиталните, защото зависи от други фактори като например: Скенер, Полезна информация на сканираното изображение.
Ако бъркам някои понятия, моля да ме извините.
Също така и за правописните грешки !
Благодаря !

Отговори на това съобщение
 Re: Един Лаишки въпрос за Лентовите камери ???
Автор: Пешо   
Дата:   24-01-09 14:53

Виждам, че много неща не са ти ясни затова не се занимавай с филмови тела, а парите ги дай за нещо по-смислено...

За да вадиш задоволителни резултати (погледанти от гледнат точка на човек, който никога не е снимал на филм и е свикнал с дигитлното) от филм ще трвбва да отделиш прелаено много средства и време за това. Камерата ще ти е най-евтиното в дългосрочен план.

Аз снимам и на филм...за съжаление все по рядко поарди липса на време. Но снимането на филм го првя за кеф......



Публикацията е редактирана (24-01-09 14:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Един Лаишки въпрос за Лентовите камери ???
Автор: sen_shui   
Дата:   24-01-09 14:57

[smilie18] ми ако си вземеш ЕОС на филм-да ще можеш да си ползваш обективите. За други апарати по добре да не обяснявам. Не всички тела са 35мм, но от серията ЕОС са, при другите формати е по-сложно, а щом задаваш тези въпроси по- добре не се занимавай с тях[ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Един Лаишки въпрос за Лентовите камери ???
Автор: abyser   
Дата:   24-01-09 14:58

Без EF-S.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sashky   
Дата:   24-01-09 14:59

Човек го влече непознатото...
Разбирам с какво се захващам и за какво става дума, филми, проявяване, отпечатване и т.н.
Но и аз бих го правил за кеф.
Моля те, щом имаш повече опит да ми отговориш на 2та въпроса просто и ясно, за да може, човек който е снимал само със Дигитални камери да те разбере.
Благодаря.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sashky   
Дата:   24-01-09 15:02

Добре де, как ще се науча без да пробвам ???
Означава ли това, че преди да почна да снимам на филм трябва да прочета 1 тон Литература ???

Отговори на това съобщение
 Re: Един Лаишки въпрос за Лентовите камери ???
Автор: martinrousev   
Дата:   24-01-09 15:08

Обективи маркирани като EF ще станат на лентов EOS. Които са EF-S няма да станат. При лентовите апарати има 3 по-разпространени формата като 35мм е най-малкия. Правилно си се насочил към EOS щом притежаваш канон. Разгледай в частта на базара с аналогова техника, там има няколко обяви дори в момента за лентови EOS. Имат почти всичко като дигиталния ти. Автофокус, сами си навиват лентата и т.н. Ще ти се види странно отначало без дисплей, но ще свикнеш [smilie3]. Иначе в дългосрочен план на лента излиза по-скъпо понеже ще трябва да плащаш ленти и проявяване. Другото неудобство е, че не можеш да сменяш исо в движение. Съветвам те ако си се навил да снимаш на лентов да го правиш само за удоволствие, а не да заместваш с него DSLR-a
Надявам се да съм помогнал.

Отговори на това съобщение
 Re: Един Лаишки въпрос за Лентовите камери ???
Автор: exile   
Дата:   24-01-09 15:09

апс е филмов формат, само да вметна.

Отговори на това съобщение
 Re: Един Лаишки въпрос за Лентовите камери ???
Автор: Lalinda   
Дата:   24-01-09 15:13

Купи го, ще ти хареса.

Красиво жить не запретишь.

Не виждам мотиви у съветващите те да не се занимаваш, "щом не ти е ясно".

Скоро всичко ще ти се изясни, по-просто е, отколкото да снимаш с цифров апарат, а и удоволствието не е незабавно...

В смисъл, че с нетърпение ще очакваш резултата! Пък и заниманието е далеч по-креативно!
[smilie24]

Навремето си купих един EOS 300, лентов, точно с идеята да използвам по-нататък обективите му на цифров апарат.

Но ми го откраднаха още на следващата година...

Беше през 2005 г. Оттогава не съм помисляла за цифров апарат, а и не виждам защо да купувам точно апарат. Подариха ми друг лентов, но Никон, не мога да се оплача.
[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Един Лаишки въпрос за Лентовите камери ???
Автор: martinrousev   
Дата:   24-01-09 15:26

Към предното ми мнение..
https://photo-forum.net/forum/read.php?f=46&i=62938&t=62938&phorum_uriauth=

и
https://photo-forum.net/forum/read.php?f=46&i=65991&t=65991&phorum_uriauth=

Отговори на това съобщение
 Re: Един Лаишки въпрос за Лентовите камери ???
Автор: danny_falin   
Дата:   24-01-09 16:13

има и апс лентарки
лентовите иксус-и са апс

Отговори на това съобщение
 Re: Един Лаишки въпрос за Лентовите камери ???
Автор: pc_genius   
Дата:   24-01-09 17:09

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Един Лаишки въпрос за Лентовите камери ???
Автор: kalingo27   
Дата:   24-01-09 17:12

[beer] за дг поколението ииии за Lalinda ,,Скоро всичко ще ти се изясни, по-просто е, отколкото да снимаш с цифров апарат ...'' [smile] Във фотографията, ,,простичките'' неща , човекът ги попрескача,попрескача ги както за ,,класическата'', така и за цифровата, а за сериозните намерения се започва от История на фотографията......



Публикацията е редактирана (24-01-09 17:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Един Лаишки въпрос за Лентовите камери ???
Автор: fotorafi   
Дата:   24-01-09 17:26

Започваме дискусия, подобна на дискусията за първостепенната роля на яйцето или пилето. Дигиталната камера не е измислена за да бъде по-евтино на фотографа. Тя е измислена главно за печата, агенциите. Греши се като се мисли,че е по евтино;
- а цените на дигиталните камери, истинските обективи:светлосилни,с постоянна диафрагма, стабилизирани ?
- цените на филмите; напр. Фуджи в София се намира от 2,90 до 3,50 лв. проявяване 0,70-1 лв.,снимки по 0,17-0,20 лв. Разходите, както виждате не са големи.
Но СНИМАНЕТО С ФИЛМ НЕ Е САМО ЗА УДОВОЛСТВИЕ
Култивира по-задълбочен мисловен процес във фотографа, създава основа и образна култура, кара го да мисли преди да натисне бутона- за композиция, осветление, плановост , главно-второстепенно ,фокус-безфокус,в мислите и подреба при приоритетите при работа.
ТЕЗИ ФАКТИ НЕ СЪМ ГИ ИЗМИСЛИЛ,ТОВА Е ЧАСТ ОТ ЗАЛЕГНАЛАТА ПРОГРАМА В НЮ ЙОРКСКАТА АКАДЕМИЯ ЗА ФОТОГРАФИЯ, КИНО И ИСТОРИЯ НА ИЗКУСТВАТА.
- първата година студентите снимат само с нормален обектив и черно бяло
- втората година и цветно,сменяеми обективи, но само твърди
- третата година- варио оптика, дигитална или филмова по избор.
Аз препоръчвам ДА СИ КУПИШ ЕДНА СРЕДНА КАМЕРА- ЕОС, цените с обектив 28-80,105 е някъде до 200-250 лв. Обективите от дигиталния ти не могат да покриват по-големия негативен формат 24/36. Защото най-вероятно дигиталния ти не е пълен формат и ше ти винетират в края на кадрите, ще има сянка. Обратното може, филмовите обективи на дигиталния , като фокусното става Х фактора. Толкова- безплатно! Успех и късмет[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Един Лаишки въпрос за Лентовите камери ???
Автор: digitalgab   
Дата:   24-01-09 17:51

Ето това исках да кажа като постинга на фоторафи, каза го точно и ясно. Лентовите камери ЕОС от 1992-2000, Сигма СА от същия период са много добра прелюдия или допълнение към цифровите, много близки по технически възможности, с известните разлики поради спецификата на носителите.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   24-01-09 17:55

"Обективите от дигиталния ти не могат да покриват по-големия негативен формат 24/36. Защото най-вероятно... "

Рафи, грешиш. Само EFs обективите не стават на филмовото тяло. Всички EF обективи стават.

И едно допълнение: Обективите EF 28-80, 28-105 нямат кой-знае каква резолюция и на кроп-матрици с 8-10 Мегапиксела тези недостатъци стават доста видни. Рано или късно ползвателят им ще се откаже от тях.
Твърдите обективи EF 20, 24, 28, 50, 60, 85, 100mm и нагоре работят отлично както на филм, така и на цифрово тяло.

Отговори на това съобщение
 Re: Един Лаишки въпрос за Лентовите камери ???
Автор: martinrousev   
Дата:   24-01-09 18:05

Това в София. Тук в Добрич лентата 6 лв, проявяването 2, снимката 0.30

Отговори на това съобщение
 Re: Един Лаишки въпрос за Лентовите камери ???
Автор: chris73   
Дата:   24-01-09 18:18

@sashky

И тебе ще те посъветвам, ако можеш да вземеш филмов апарат от приятел, да изщракаш няколко филма и тогава да решиш, дали това е за теб. При филма има много фактори, които не зависят от теб, и могат да развалят крайния резултат, консумативите и сканирането са доста скъпи... Въпреки че имам и филмов апарат, бих снимал с него само в специални случаи - когато ми трябва по-особен колорит, зърно, или при черно-бяло...

Отговори на това съобщение
 Re: Един Лаишки въпрос за Лентовите камери ???
Автор: ilcoin   
Дата:   24-01-09 19:07

Аз лично харесвам снимането на лента, мисля чее полезно в голяма степен. Най-малкото, всеки "щрак" ти бърка в джоба, което пък те кара доста по-сериозно да мислиш, четеш и обмисляш наученото така че да намалиш брака. Което, според мене, е изключително добър учител. Щом като вече имаш дигитална камера предполагам че си запознат с основните принципи - бленда, фокус и пр. Според мене от една такава покупка само ще спечелиш и ако не те мързи да учиш, четеш и мислиш мисля че ще ти е само от полза. Не е сложно, идеята като цяло е същата. Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Един Лаишки въпрос за Лентовите камери ???
Автор: doca   
Дата:   24-01-09 19:29

Вземи изкарай един курс при fotorafi, поне да научиш смисъла на скорост, бленда, DOF, как да настроиш апарата за да изпълниш замисъла на композицията, да запомниш някои таблички наизуст, да понаучиш нещо за лентите и фотографския процес и след това дигиталката ще ти струва като играчка.[smilie7]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »