Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Шумопочистване с Image Stack във Photoshop CS3
Автор: midtone   
Дата:   22-11-07 16:26

Тука.
Видях в един туториал как се прави, и там резултата беше фантастичен. Реших че теоретично това е метод, с който може да се чисти шума без да се губи детайл. Знае се каква мазня се получава като се ползва Noise Ninja, NeatImage, или нещо друго от сорта. Реших да опитам, и за целта направих няколко снимки от ръка. Крайният резултат не беше особено лош, но не беше и впечатляващ. Тия дни ще опитам и със снимки от статив, но идеята ми беше нещо близо до всекидневието, в което статива не присъства ;)

Някой ако е пробвал този метод, да сподели резултата и впечатленията си тук.


Отговори на това съобщение
 Re: Шумопочистване с Image Stack във Photoshop CS3
Автор: stoyan_5   
Дата:   22-11-07 16:34

Благодаря за споделения опит!
Ще го изпробвам в най-скоро време!
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Шумопочистване с Image Stack във Photoshop CS3
Автор: d256h   
Дата:   22-11-07 16:38

Аз не знам как си ползвал NeatImage, но с него съм получавал ултра резултати, които никога не съм предполагал, че ще получа (в добрия смисъл). Имам интересни кадри от нощните бдения на пл.Батенберг, когато беше и оня отец Христофор Събев, преди години. Та бденията със свещи бяха много красиви, но и кадрите ми бяха доста 'шумни'. С NeatImage, постигнах отлично качество без да загубя подробности по кадрите. Може би, трябва да си поиграеш повече с настройките, но за мен NeatImage е много полезна за този случай и не прави никакви мазни. Може би и тук важи правилото за 'зад клавиатурното устройство'!
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Шумопочистване с Image Stack във Photoshop CS3
Автор: midtone   
Дата:   22-11-07 21:23

NeatImage обработва един кадър. Каквото и да правиш, това е деструктивна техника. Докато при този метод със stack се взима информацията от няколко различни кадъра, така че, поне на теория, никакви пиксели не се разрушават, а напротив, добавя се полезна информация.
На туториалите, които гледах, беше снимано от статив, и резултатите просто ми спряха дъха. Моят експеримент беше с идеята да видя дали може да се прави и със снимки от ръка.
По въпроса за задклавиатурното устройство - аз съм притежател на Panasonic FZ30, и поради тази причина имам енциклопедични знания по шумоочистването. Работил съм с NeatImage, Noise Ninja, D-Fine, OnOne Photo Tools, както и със шумопочистващите функции на Silkypix, Bibble Pro, DxO, Lightroom, и разбира се вездесъщия Photoshop. При различни снимки, различни условия на снимане, съм получавал различни резултати, като в едни случаи Noise Ninja е работил най-добре, в други NeatImage, в трети нещо друго, и така на принципа на пробата и грешката. Досега каквото съм направил с метода на stack, няма грешка. Ще видим, времето и практиката ще покаже.


Отговори на това съобщение
 Re: Шумопочистване с Image Stack във Photoshop CS3
Автор: ALBIREO   
Дата:   22-11-07 21:36

Това се прави в астрофотографията от много години насам. Обикновено дава отлични резултати, но само в случаите, когато можеш да направиш МНОГО снимки на ЕДИН И СЪЩ ОБЕКТ. Ама в реалния живот, няма как да "замръзиш сцената" и да кажеш "уно моменто - ся ще снимам на високо ИСО и после ще стаквам".

Това за съжаление не е приложимо в общия случай. В много частни случаи може и да свърши работа [shtrak] [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »