Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Търся един фотограф
Автор: PolinaIvanova   
Дата:   20-04-22 20:09

Здравейте, казвам се Полина Иванова.
Реших се да ви пиша, защото от повече от 20 години се надявам да открия един фотограф, който през декември 2001 снима спектакъла на ( тогава) Държавното хореографско училище в зала 2 на НДК - в програмата абсолютна премиера за България на балета Наполи и Grand pas de quatre ,

Ето и историята.
Един млад фотограф мъж присъстваше на нашата репетиция и спектакъл. Няколко дни по късно фотографа се представи в Националното училище за танцово изкуство (Държавно хореографско училище) със прекрасен албум, представящ работата му. Фотографа беше оставил портфолиото си на нашия художествен ръководител Петър Колдамов с предложение децата на направят поръчките си за снимки на символичната цена от 1 лев, господин Колдамов ми повери портфолиото:
Никога не бях виждала толкова прекрасни снимки от танц , но най ме пречатлиха моментите уловени по време на репетиция::::: Истинска магия.
Самата аз бях приготвила команда за над 100 снимки и не бях единствената с такава поръчка, Няколко дни по късно върнах портфолиото на господин Колдамов с нашите поръчки, но за съжаление се оказа че той е загубил телефонния номер и името на фотографа,
В продължение на години се надявах че фотографа ще се появи в училище но не.
Вече 20 години отчаяно се надявам да попадна в някои фотографски форум на тези снимки , Знам че шанса е много малък но ако вие можете да лансирате някакво по успешно търсене и ако по някакво чудо фотографа се познае и ако е запазил негативите си ще съм безкрайно щастлива.



Хубав ден
Полина Иванова
0033 631349109
facebook Polina Krassimirova Ivanova
instagram polinaivanovadanse

Отговори на това съобщение
 Re: Tyrsq edin fotograf
Автор: Satsan   
Дата:   21-04-22 10:07

Каква прекрасна история. Достойна за филм. Дано е със щастлив завършек.
Имате ли поне една запазена снимка от този фотограф?
Ако имате я пуснете тук. Възможно е да бъде разпозната снимката?
Много фотографи просто си сменят попрището, заради трудностите на професията.



Публикацията е редактирана (21-04-22 10:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Tyrsq edin fotograf
Автор: asahi   
Дата:   21-04-22 15:00

За 20 години много хора минаха през този форум и някои вече не четат тук. Пожелавам късмет!

През редакция на първото мнение можете да редактирате заглавието с нашенски букви.

Отговори на това съобщение
 Re: Tyrsq edin fotograf
Автор: PolinaIvanova   
Дата:   21-04-22 16:19

За съжаление не , сномките бяха изпринтирани в малък формат 3- 5 см може би и събрани в каталог,които също ичезна безследно. Имам 1 снимка от друг фотограф която може да послужи да се разпонаят костюмите и някои от лицата- той ни беще фотографирал доста и в близък план, да се отбележи че на снимките е Марта Петкова прима балерина на Националната Опера, Къде мога да кача снимката?

Отговори на това съобщение
 Re: Tyrsq edin fotograf
Автор: quazimodo   
Дата:   21-04-22 18:31

PolinaIvanova написа:

> ... Къде мога да
> кача снимката?

В собствената галерия.Горе в ляво има опция качване на снимки. Цъквате на него и следвате указанията.


Отговори на това съобщение
 Re: Tyrsq edin fotograf
Автор: kalvados   
Дата:   21-04-22 18:53

Имате лично съобщение!

Отговори на това съобщение
 Re: Търся един фотограф
Автор: CDman   
Дата:   25-04-22 10:07

За пръв път чувам фотограф да даде портфолио без данни за контакт. [smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Търся един фотограф
Автор: asahi   
Дата:   25-04-22 10:20

Чети бе, чуек.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся един фотограф
Автор: PolinaIvanova   
Дата:   25-04-22 13:46

Здравейте стува ми се че фотографа беше тогата последна година студент, значи трябва да е завършил 2002 година ако познавате някой завършил 2002 моля да му предадете инфотрмацията може би той да си спомня кой от колегите му е снимал танц тогава

Отговори на това съобщение
 Re: Търся един фотограф
Автор: vladod   
Дата:   25-04-22 16:03

Не бих желал да внасям негативизъм и искрено се надявам да намерите фотографа!!!
За снимки от 2001-ва година - ако съм ги правил аз и не съм ги продал, докато емоциите от този концерт са все още изгарящи, още повече - не съм успял, по някакви си причини, да не продам нито една снимка, ВЯРВАЙТЕ ми, няма никакъв шанс да седят и да ми пълнят архив 20 години...
Надявам се колегата да не е като мен и да е запазил кадрите, да се намерите и всичко да има щастлив край [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся един фотограф
Автор: PolinaIvanova   
Дата:   27-04-22 01:16

Да, напълно съм съгласна че 20години са много,но все ми се струва че продажбата на снимки не беше цел тогава за вашия колега.
Първо защото никога не се появи в уилището за да си търси портфолиото и евентуалните поръчки. Второ защото цената беше изключително символична 1 ЛЕВ. И трето защото беше снимал много кадри по времена репетиция докато разговаряме, смеем се ,рагряваме се.... Кадри бих казала направо интимни , аз поне тогава за първи път се видях така отстрани без снимката да е позирана и нагласена. Такива кадри не са точно насочени към масова продажбами се струва.

Все съм си мислила през тези години че тези снимки са били част от негов проект. За изложба или дипломна работа. Повтарям се но трябва да става дума за фотограф завършил 2002 година защото тогава господин Колдамов каза че е студент последна година.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся един фотограф
Автор: hose   
Дата:   29-04-22 12:21

студент, но къде? НАТФИЗ? ако е учил фотография... не знам НБУ кога пускат тази специалност, може и там да е бил..

по-вероятно е да откриете този човек във ФБ днес, аз постнах линк към темата вече в моята група, може да пуснете там пост с таг на балерините от това поколение и така да стигне до повече хора, със снимка от тогава ако ви е останала... или някой помни поне първото му име..

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »