Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Dell Ultrasharp U2413 или ЕIZO CS230 BK
Автор: RAD_ATAN   
Дата:   26-10-15 13:38

Здравейте, предстой смяна на монитор. Дилемата е следната:

Dell Ultrasharp U2413 или ЕIZO CS230 BK

и двата модела симулират 10 бит или над 1 милиарда цвята ако не съм в грешка.

Dell e 16x10 съответно EIZO 16x9

Проблема при DELL в случая е калибрацията, която трябва да се осъществи с X-rite i1 Display Pro, ако случайно не се е появила някоя нова ревизия и проблема да е оправен
А при ЕIZO без проблем мога да използвам и Datacolor Spyder 5 PRO

За да ги пуснем в оборот тези 1 милиарда цвята ще трябва нещо от рода на QUADRO от 420 модел на горе.

Ще се обработват предимно фотография и в редки случай предпечат.
. Незнам защо но ЕIZO ми е по на сърце като се има предвид и 5 годишната гаранция.

Конфигурацията, която използвам в момента е:

Gigabyte GA-EP45-UD3R
C2 QUAD Q9550/2.83/1333/12/BOX ( РЕВИЗИЯ Е0 )
Xigmatek HDT-S1283
2x2GB DDR2 1066MHz Corsair TWIN2X4096-8500C5D, DHX, XMS2
Sapphire Radeon HD4770 320МБ

Старичка е но върши много добра работа.

Към какво бихте ме посъветвали да се насоча!

Благодаря предварително. Хубав ден на всички.


Отговори на това съобщение
 Re: Dell Ultrasharp U2413 или ЕIZO CS230 BK
Автор: roumen6   
Дата:   26-10-15 15:45

пак ли?![smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Dell Ultrasharp U2413 или ЕIZO CS230 BK
Автор: mimasaka   
Дата:   13-11-15 15:29

"roumen6" ще ме извиняваш но ПАК.

Гледам в момента че има следните модели на DELL U2413:

DELL U2413 в три ревизии съответно: А00, А01, А02

DELL U2413f - !

DELL U2413H - !

За DELL U2413 в трите ревизии нещата са ясни

Но каква ще да е разликата между модели "F" и "H". Явно "Н" ще да е последния модел



Публикацията е редактирана (13-11-15 15:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Dell Ultrasharp U2413 или ЕIZO CS230 BK
Автор: mogila   
Дата:   13-11-15 16:08

Към 16х10 се насочи.

Отговори на това съобщение
 Re: Dell Ultrasharp U2413 или ЕIZO CS230 BK
Автор: mimasaka   
Дата:   13-11-15 16:39

Насочил съм се към 16х10. Но докато в нашата родина се намираха ревизии А00, А01, А02 на U2413, от нищото се почвиха F и H

Отговори на това съобщение
 Re: Dell Ultrasharp U2413 или ЕIZO CS230 BK
Автор: kita   
Дата:   13-11-15 17:47

Имах удоволствието да направя тест и на двата и то с игра във фотошопа почти цяла седмица. С разлика само, че DELL-a беше на една година, оставен за продажба от приятел заминал набързо за чужбина, а EIZO-то трябваше да го инсталираме на клиент, но пренасянето в неговото студио се забави и ми разреши да го тествам. Е, кво да кажа – EIZO CS230B-BK макар и с малко ( а някъде и с повече!!! ), но е по-добре измислен и направен от DELL U2413, или поне не забелязах DELL-a да е с нещо в повече. Освен да обичаш да си наблъскаш всички тулсове в ляво или дясно от изображението което работиш, щото е с малко по-широк матрица ( 16:10 ), мене лично по ме кефи другия размер, а и работя повече с клавиатура и скрити тулсове. Иначе големината на картинката е една и съща, нищо, че EIZO-то е 23”. Това идва от рациото – 16:9. Колкото до цветовете при EIZO-то са по-верни и по близки до природните ( естествените ). При DELL-a са някак си по-ярки по-свежи или как да го кажа – абе по-шарен си е. Поиграх си доста и със стари черно-бели кадри правени с качествена оптика и топ камера… Тук е мястото да подчертая дебело цветопредаването на флуиди ( мъгла, облаци …) в сивата гама – направо супер прецизно. Ето кво си няма DELL-a – „Brightness and Color Uniformity with DUE” ( виж тук: http://www.eizoglobal.com/products/coloredge/cs230/index.html ) На моя DELL се появиха макар и едва забележими на хомогенен фон петна по краищата. Също така имах проблеми с калибрацията му, като използвах юзерските калибрации за модела – докато го добутам до добре познати стойности на GAMUT- a бая време отделих. Даже се учудих от появата на цветни леери по черен контур на бял фон. При EIZO-то не забелязах такива. УТОЧНЯВАМ – не съм ползвал хардуерен калибратор, и през повечето време работех в Adobe RGB и с Nvidia GeForce 7300GT s 256MB vRAM през Display Port-a на MAC PRO. EIZO-то си дойде калибрирано и почти не съм бърникал, макар, че го вързах на фльонга за да видя кво може. С лупа на екрана повече ми хареса резолюцията на ейзовата матрица, въпреки идентичнo зададените стойности и на двата.
Моя извод е, че за DELL ти трябва повече късмет за да попаднеш на добър екземпляр, цветопредаването му е „добутано” някак си хардуерно и като цяло е по-шарен, докато EIZO е готов да ти покаже не „действителни неща, а как са нещата в действителност”!!! и в следващите 30 000 часа работа да не мръдне.
Следващия ми монитор ще е EIZO от тези в клас фотография и дизайн разбира се, не геймърски или канцеларски.
Дано съм бил полезен.

Отговори на това съобщение
 Re: Dell Ultrasharp U2413 или ЕIZO CS230 BK
Автор: imitev   
Дата:   13-11-15 17:53

Тестове и сравнения на некалбирирани монитори за фотографски нужди са ненужно занимание...

Отговори на това съобщение
 Re: Dell Ultrasharp U2413 или ЕIZO CS230 BK
Автор: kita   
Дата:   13-11-15 18:18

Какъв ACC профил ще генерираш при калибровката ??? За печатница MAN ROLAND, за Stilus PRO или за сините ми очи!!!??? А и не можеш ли да разбереш кой е по-добър само с юзерските настройки?
Абе много ги разбирате...

Отговори на това съобщение
 Re: Dell Ultrasharp U2413 или ЕIZO CS230 BK
Автор: kita   
Дата:   13-11-15 18:43

Извинявай imitev , не исках да съм груб!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Dell Ultrasharp U2413 или ЕIZO CS230 BK
Автор: imitev   
Дата:   13-11-15 20:00

Извинявай, не мисля, че аз съм бил груб. Не ми е била това целта...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »